Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen gyermekotthonban...

Milyen gyermekotthonban dolgozni, mint nevelő?

Figyelt kérdés
Minden érdekel ezzel kapcsolatban! :)

2018. jan. 8. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Nehéz.

Csecsemő otthonban dolgozom, de voltam már nagyobbakkal is. El sem hinné az ember hogy milyen "szülők" vannak.

2018. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudnál egy kicsit mesélnél róla többet? Akár privátban.
2018. jan. 8. 17:56
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Fél évet dolgoztam otthonban, épp elég volt. 8-tól 18, ill. ha még tanult, ún. utógondozottként 21 éves korukig lakhattak az otthonban a gyerekek. Minden napos probléma volt a szökés, főleg olyanoknál, akiket úgy vettek el az alkoholista vagy nehéz körülmények között elő szüleiktől. Úgy általánosan mindről elmondható, hogy nagyon szeretet éhesek, de ki is használják a jó hiszeműséget. Gyakori probléma volt az alkohol és a drog, iskola után simán beszerezték. Mentő, rendőrség heti szinten járt ki. Mire vagy konkrétan kiváncsi?
2018. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Őszintén, minden apró kis részletre, mert lehet, hogy gyermekotthonban fogok majd dolgozni :)
2018. jan. 9. 07:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahol akarsz majd dolgozni, ott érdeklődj!Odamész, beszélsz ottani nevelőkkel.Mivel minden gyermekotthon más, más a vezetés, munkatársak, gyerekek.Ezért általánosságban nem lehet leírni, milyen ott dolgozni.

Én 21 évet dolgoztam gy.otthonban.Diplomás nevelőként végig.

Pár év nagyon jó volt, imádtam.

Pár év elviselhető volt, de már sok minden változott, sok gond volt.

Utolsó 2-3 évem viszont olyan volt, hogy hányingerrel és egyéb bajokkal mentem be dolgozni.Már csak romlott, bűnöző, drogos 16-17 éves fiúkat, lányokat kaptunk, akik folyamatosan drogoztak, mindent eladtak, még a ruhát is magukról, velünk minősíthetetlen hangon beszéltek, trágár módon, szöktek, követelőztek, fenyegettek minket, nekünk is jöttek fizikailag, raboltak a városban, stb.

Lett pár betegségem, amit a stressz miatt szereztem.

Semmivel nem lehetett rájuk hatni, ha feljelentettek egy felnőttet, aki csak szépen nevelni akart rajtuk, és nekik nem tetszett ez, a felnőtt fel lett függesztve.

Végül azt mondtam, 2 diplomával ez nekem nem élet, és felmondtam.

De a fluktuáció eszméletlen méretű.Volt aki 2 órát bírta, volt aki 2 hetet.De a dolgozók 90%-a munkát keresett, a maradék azért nem, mert nyugdíj előtt állt, vagy Gyesre ment rövidesen.

Nincs sikerélményed mint pedagógusnak.

De!

Vannak gyermekotthonok, ahol lényegesen jobb a helyzet!!!Jártam ilyenekben is, ahol szívesen dolgoznék, csak hozzám messze vannak.

2018. jan. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön dolgozom egyben. Ha érdekel mesélek szivesen.
2018. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze, szívesen meghallgatok bármit :D
2018. jan. 9. 16:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Csecsemő otthonaban vagy nagyobb gyerekekkel?
2018. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok, még ami hirtelen eszembe jutott és fontos, hogy sajnos jó néhány gyerek SNI státuszt kapott, főleg ADHD vagy devians viselkedés miatt. (Legtöbbjük alkoholista, drogfüggő vagy nagyon nagyon nehéz körülmények között elő szülők gyermekei. Testi, érzelmi és mentális fejlődésük nem elégséges, mert vagy már magaztikorban károsodott a szervezetük az alkohol, cigi és drog miatt, vagy a csecsemőkori bantalamazasok hatására, vagy ki tudja miket műveltek velük.) Szóval az SNI-s gyerekeket fejleszteni is kellett, amit a kicsik még élveztek is, de a nagyobbak már lázadtak, bomlasztották a közösséget. Másik probléma a ruhák, iskolatáskák, játékok és egyéb használati tárgyak elosztása volt. Egyszer 5 14-16 év közötti lányunk volt, és egy darab rózsaszín iskolatáska érkezett sulikezdésre, a többi “fiús színű” volt. olyan szinten összeverték egymást a k...va rózsaszín táska miatt, mintha az életük múlott volna rajta. Leginkább adományokból tudtuk őket ruházni, de hát nekik is vannak vágyaik, igényeik és sokszor követelték az új ruhát, új táskát. Neki miért olyan van, nekem miért nincs olyan? Aztán ott vannak a kisebbek, akikkel még nincs túl sok gond, aranyosak, és szótfogadnak, nagyon könnyen az ember szívéhez nőnek, és ők is nagyon tudnak ragaszkodni.

Volt egy 9 éves kislány, ő ideiglenesen került az otthonba, amíg a szüleik megoldották a problémákat, látogatták is a szülők, normális volt nagyjából mindenki. 4 hónap után, mikor a kislányt kivették, ordítva sírt és a lábamba kapaszkodott, hogy nem akar hazamenni. Ezek nagyon kemény pillanatok...

2018. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyobb gyerekekkel kellene foglalkozni(3-18 évesek). Holnap fogok menni állásinterjúra ezzel kapcsolatban :)
2018. jan. 11. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!