Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Létezik olyan szülő, aki...

Létezik olyan szülő, aki autista vagy értelmi fogyatékos gyerekével is próbál "normális" életet élni?

Figyelt kérdés

Ok, fontos a fejlesztés, de hogy nem mindenáron, nem csak az tölti ki a napjaikat, nem csak a fogyatékosságról tudnak beszélni, átlagos gyerekekből álló közösségbe is viszik a sajátjukat, igyekeznek átlagos programokat szervezni neki.

A gyerekem még kicsi, Tsmt tornázunk vele, amíg lehetett kutya- és zeneterápiára jártunk (az inkább ilyen játékos, ismerkedős babakoncert volt) , most logopédust keresünk neki, de egyébként teljesen jól elvan hétköznapi helyzetekben is. Sok olyan dolgot csinálunk, amit mások már fejlesztésnek hívnak, nálunk meg természetes. Nála a legnagyobb baj, hogy nem beszél és nem eszik rendesen. Le van maradva a kortársaitól, de érdeklődő, barátkozó típus és azt vettem rajta észre, hogy közösségben sokkal jobban fejlődik, mert utánozza a többieket.

Most betalált a helyi alapítvány embere, hogy írassuk fogyatékos gyerekeknek létrehozott ovis csoportba, mert csak bántani fogják a rendes oviban (integrált ovi), és nehogy azt higyjem, hogy ezzel a hozzáállással segítem a gyerekem fejlődését,mert csak hátráltatom és nem fejlesztem eléggé. (KB milyen anya az ilyen hangnemben.)

Létezik olyan szülő, aki elfogadta, hogy más a gyereke, de nem akarja megbélyegezni, nem akarja beskatulyázni, hanem próbálja élni vele a rendes életet (már amennyire a helyzet engedi)? Nálatok bevált? Vagy hosszútávon tényleg romboló lehet ez a hozzáállás?



2021. márc. 14. 22:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mi pici családias de integrált oviba járatjuk a gyerekeinket.

A nagyobbikomnak még nincs diagnózis, mondjuk a fejlwtlen idegrendszer adott, amellett még kitudja. Lehet kevert specifikus fejlődési zavar lehet más.

A lényeg, hogy most ballagott tőlünk kisfejűséggel született kislány,és mindenki nagyon szerette. Az átlagos gyerekeknek is nagyon jót tett, sokkal több empátiát elfogadást türelmet alkalmazkodást tanultak, és megértést.

Én amennyiben nem agresszív mindenképpen integrált közösségne iratnám.

2021. jún. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!