Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 20 hónapos kisfiam hisztije...

20 hónapos kisfiam hisztije és dührohama a hányásig is elmegy. Lehet ez ellen valamit tenni?

Figyelt kérdés
Sajnos elég gyakran van ilyen és nem csak otthon hanem ismerősöknél is és idegen helyen is. Van úgy hogy minden ok nélkül rájön az 5 perc ami sokszor órákig is eltart.
2010. aug. 19. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint a gyerek csak akkor hisztizik hogyha tudja hogy elérhet vele valamit. Ne figyelj rá oda. Csak azt akarja hopgy ő legyen a középpontban, de tudatosítsd benne hogy így nem érheti el a célját.
2010. aug. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer csinált ilyet a kisfiam, kb 20 hónapos volt ő is. Kinevettem és otthagytam, előtte még megkérdeztem, hogy hozzak-e neki párnát és takarót (merthogy a földön fetrengett). Azóta sem volt ilyen.

Kisebb hisztiknek nekirugaszkodik, de ilyenkor elmondom, hogy akkor pláne nem lesz az amit szeretne és átmegyek a másik szobába.

2010. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ez a dolog így van, ahogy az első válaszoló írta. A gyerek, tudja, hogy úgy sem bíród, sokáig hallgatni a hisztit, és engedsz neki. Türelem kérdése, és gyorsan le lehet szoktatni róla. Csinálj úgy, mintha észre sem vennéd, azt amit csinál. csak így szokik le róla. :)
2010. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk akkor van ilyen,ha az apja(keveset látja)nem figyel rá vagy nagyon fáradt.Ilyenkor szinte őrjöng és csak az használ neki,ha megöleljük és beszélgetéssel tereljük a figyelmét.
2010. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezt csinálta a lányom, rekedten ordított a hiszti miatt-ez okozza a hányást, a garat ingerlése az ordítással-szerintem.
2010. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól,hogy hány,még mindig csak egy hiszti...

Amit még hozzátennék,az az,hogy lehet,hogy te kellően következetes vagy,de vajon azok is akikkel gyakran érintkezik?

Pl:Apa,Nagyszülők.

Ahhoz,hogy kezelni tudd,mindenkinek akivel sok időt tölt egyformán kell viszonyulnia hozzá.Könnyebb így a gyereknek is,mert nincs összezavarva.Szegény Ő is szenved a hisztitől,mennyivel jobb lenne neki,ha fixen tudná,hogy meddig mehet el.

Én pl tisztáztam apával,hogy mit engedünk,és mit nem.Működik is,kivéve a lefekvést,mert bár én kemény vagyok,és nem engedem az ágyunkba,Apán látszik,hogy szeretné,még akkor is,ha nemet mond.A lányom,meg persze,hogy addig hisztizik minden este amíg Apa megtör....Mert tudja,hogy van esélye győzni.

2010. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van utolsó hozzászólónak.nagyon fontos, hogy egyformán viselkedjünk, egyezzünk meg, mit lehet mit nem apával, nagyszülővel, de ez soha nem fog működni 100 %-osan.Ha ketten vagyunk a kicsivel, ateljesen normálisan viselkedik, tudja mit lehet és mit nem -ha a család többi tagja is körülötte van, bevadul, ha egyiknél nem ér el valamit, rohan a másikhoz, ha leszidom, rohan vígasztalásért a tesójához, apjához, mamájához, végül is elérve azt amit akart.Ez nem azért van mert én olyan szuperul viszonyulok hozzá, csak akkor tudja, hogy anya van és anyának kell szót fgoadni, nincs mentsvár , nem fog a tesó autózni, ha anya nem ér rá, nem fog apa autózni, ha anya nem ér rá, hanem elautózgat szépen egyedül amíg mondjuk elmosogatok.Én sem tudom hogy kellene ezt kiküszöbölni, hogy ha itthon van mindenki, akkor se legyen megbolondulva szegény.Help.

A hisztinél azt vettem észre, hogyha belelovalom magam az érzelmeiba- szóval hat rám, akkor annál erősebb lesz.Többfélét szoktam próbálni.Az egyik az, hogy nagyon gyorsan megpróbálom elterelni a figyelmét.pl gyerünk kockázni, vagy rajzolni, vagy autózni.A másik az véletlen jött, hogy már kínomban elröhögtem magam és elkezdtem mondani neki, hogy a kismajom is így csinálja és utánoztam-ezért most le fognak hurrogni, de elröhögte magát és gyorsan megbékült, azóta is szokta mutatni, hogy csinálja a kismajom és nevet.A harmadik, hogy azt mondom jól van csináld és arrébb állok és megvárom a végét.Ha hány, akkor segítek neki természetesen.

2010. aug. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!