Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szüleivel tiszteletlen,...

Szüleivel tiszteletlen, agresszív kamasz kezelése- hogyan?

Figyelt kérdés

13 éves lány, tele elfojtással. Iskolában zárkózott, de sok a felé irányuló agresszió- ezt hozza haza. Ezt értem is. Egyedül nevelem, nem tudok megadni neki mindent, lehet, hogy ezért is fordul ellenem, vagy rivalizál... mindenesetre rendszeresen belém mar, karomba, arcomba, megrúg és ocsmányul beszél. Az okosok azt mondják, hogy persze, hogy én kapom,mert velem tét nélkül megteheti, akkor is szeretem. Mindig is megengedő voltam, érte élek, valóban lehet ez is egy következmény, de ezt visszacsinálni már nem lehet. Azért az a kérdés, hogy mit lehet tenni ellene? Kértem, parancsoltam, hogy viselkedjen, de csak kiröhög. Élvezi ha megalázhat, főleg nyilvánosan.

Az iskolában megtanítják őket, hogy még egy fülest se kaphatnak, mert a szülő nem verheti a gyereket, de ő verheti??! Ezt nem tanítják? Mert más szülőktől is hallottam, nem akartam elhinni és biztos voltam benne, hogy ez velünk nem történhet meg. Szóval úgy tűnik, elég általános ez a dolog, csak erről nem beszélnek. Vagy lehet menni pszichológushoz, aki meg rögtön előfeltételezésekkel él, hogy biztos agressziót lát...

Tehát a kérdés, hogy mit lehet tenni amikor már ilyen rosszul áll a helyzet?

Nem akarom vele elrontani a kapcsolatot, de tovább nem tűrhetem.



2021. ápr. 4. 11:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Alsóban egyszer költözés miatt, majd az iskolában ért sérelmei miatt váltottunk, tehát felsőben már nem nagyon szerettem volna váltani és megint kihátrálni, hanem az osztályfőnök tanácsát követve maradtunk és vártuk. Nem szívesen jegyzem itt meg, mert rasszizmussal vádolnának, de az osztálytársai a hajdani kisebbséghez tartoznak - és sikerült igazából a beilleszkedés :( teljesen átvette azt a stílust. Ezért tavaly félévkor mégiscsak kerestem másik iskolát, de bejött a digitális oktatás. Ezt pedig elég nehéz úgy csinálni, hogy senkit nem ismer.
2021. ápr. 4. 14:07
 12/25 A kérdező kommentje:
9-nek. Jár iskolapszichológushoz a szorongása miatt, jelenleg meeten. De nem nagyon nyitja ki neki a száját.
2021. ápr. 4. 14:09
 13/25 anonim ***** válasza:
76%

Amikor elsonek megrugott/megutott akkor kellett volna ugy szajbavagni hogy osszeesik.

Ehhez kepest te a kedvet keresed. Sose fog tisztelni. Mar keso

2021. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
13-nak. Ezt az eszközt már elvették a szülőktől és anároktól is, törvény bünteti és erre ki vannak oktatva a gyerekek is, hogy ne tűrjék!
2021. ápr. 4. 14:38
 15/25 anonim ***** válasza:
61%
Látod mi lesz a vége a nagy liberális nevelésnek. Már nem tehetsz semmit, reménykedj hogy addig nem nyír ki míg legálisan ki nem teheted otthonról.
2021. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor el kell beszélgetni a lányoddal. Megkérdezni tőle, hogyha pl megüt vagy megharap, hogy mit csinálna ha te ütnéd vagy harapnád meg? Erre mond valamit ilyenkor mit tenne. Szólna valakinek vagy visszatámadna, akkor pedig megmondod neki, hogy neked ez ugyanúgy fáj ahogy neki is fájna, és ha te nem vágod szájon egy ilyen tett után akkor ő is kontrollálja magát mert egyszer fogod csak megütni utána volt anyukája nincs anyukája. Mehet akihez akar panaszkodni, őt szépen beadják az államiba ahol majd a többi 7 másik szobatársa fogja őt nap mint nap verni, ütni és gúnyolni. És mindezt azért, mert nem tud tisztességesen viselkedni az egyetlen emberrel, aki tényleg szereti őt.
2021. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
37%

szóval a gyereket a fő tartózkodási helyén (iskola) folyamatosan bántják, barátai nincsenek, utcára sem megy, agresszív, dührohamok, ingadozik, vannak jó és rossz időszakai, nem ijesztgetni akarlak, de ugyanezeket hozom egy mániás depresszióval, és a kiscsaj egyetlen "segítője" egy iskolapszichológus, akik egyrészt ritkán állnak a helyzet magaslatán magyarországon, másrészt a lányodnak nem szimpatikus és egyáltalán nem működik együtt.

arra nem gondoltál még esetleg, hogy nem oda kéne dobni az első jöttmentnek, hanem minőségi segítséget találni a számára?

2021. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%

17es, a kiscsaj most került új közösségbe, korábban rommáktól lett kiemelve az osztályból, napokkal ezelőtt kezdett új suliban online, illetve most önti el a hormonbomba, kezdődő változások.. Felnőttként ez a viselkedés mániás depresszió, kamaszként meg kamasz.


Én se mentem ki 4 napja az utcára, hanem bent vagyok a gyerekkel, illetve nekem is vannak jobb, meg rosszabb napjaim. Nyilván a könnyebb napok jobbak, a barátaim meg megkoptak, mióta kinyitom a szájam, ha valami nem tetszik, nem hagyom, hogy lehúzzanak pénzzel, vagy megalázó helyzetbe hozzanak és én is ordítok, ha kiakaszt a gyerekem. Szívesen meg is ütném, ha épp tehetetlen és ideges vagyok, de nem teszem, utána magammal kellene elszámolnom..


Szerintem nehéz neki, segíteni kell. Kellene egy állandó közösség, nem muszáj, hogy a suli legyen, hanem valami rajztanfolyam, sport, nyelvsuli, hogy ne mindig kiszakadjon, meg újrakezdjen, kell a fix dolog, amire támaszkodhat..

2021. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, egyrészről nem - csak - az iskola feladata a fegyelmezés, ennek inkább otthonról hozott dolognak kellene lennie. Másrészről senki nem fog ítélkezni, hiszen az a munkájuk, hogy feltárják a probléma gyökerét, de ez nem jelenti azt, hogy ne kapnál komoly negatív kritikát a nevelési elveidet illetően. De ettől nem megijedni kell és végképp nem megsértődni, nincs tökéletes szülô, mind elb@sszuk vhol, te ráadásul egyedül neveled, nincs ott senki, aki tudná kompenzálni azokat a hibákat, amiket te elkövetsz. Mert véleményem szerint a 2 szülő feladata többek között az is, hogy ami az egyiknek nem megy, azt a másik tudja megoldani. Nálatok ugye ez nincs így, vhol vmi nagyon elcsúszott, ez világosan látszik. Igenis kell a szakember segítsége, amibe beletartozik annak lehetősége is, hogy téged is “elővesznek”, kiderül, hogy te mit rontottál el. De minél hamarabb szembesülsz ezzel a ténnyel, annál hamarabb tudod megoldani a problémát. Esetleg te is elgondolkodhatsz előre, hogy vajon hol csúszott el a nevelése. Kamasz gyerek, nem kell minden álmát teljesíteni. Nekem az írásod alapján olyan érzésem is van, mintha direkt puncsolnál is neki a kedveskedő húzásaiddal, ami csak olaj a tűzre, hiszen ezzel még inkább azt fejezed ki, hogy ő a falkavezér. Attól, hogy fegyelmet tartasz, hogy nem ugrasz minden fingásra még nem lesz lelki sérült, de ha már itt tartunk, az a bizonyos atyai pofon is elcsattanhat, senkit nem vesznek ki a családból azért, mert nevelési célzattal legyintett egyet. Ez nem testi fenyítés, ez nem ugyanaz, mint elővenni a nadrágszíjat.
2021. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%
Ezúton is csókoltatom Benjamin Spockot.
2021. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!