Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szüleivel tiszteletlen,...

Szüleivel tiszteletlen, agresszív kamasz kezelése- hogyan?

Figyelt kérdés

13 éves lány, tele elfojtással. Iskolában zárkózott, de sok a felé irányuló agresszió- ezt hozza haza. Ezt értem is. Egyedül nevelem, nem tudok megadni neki mindent, lehet, hogy ezért is fordul ellenem, vagy rivalizál... mindenesetre rendszeresen belém mar, karomba, arcomba, megrúg és ocsmányul beszél. Az okosok azt mondják, hogy persze, hogy én kapom,mert velem tét nélkül megteheti, akkor is szeretem. Mindig is megengedő voltam, érte élek, valóban lehet ez is egy következmény, de ezt visszacsinálni már nem lehet. Azért az a kérdés, hogy mit lehet tenni ellene? Kértem, parancsoltam, hogy viselkedjen, de csak kiröhög. Élvezi ha megalázhat, főleg nyilvánosan.

Az iskolában megtanítják őket, hogy még egy fülest se kaphatnak, mert a szülő nem verheti a gyereket, de ő verheti??! Ezt nem tanítják? Mert más szülőktől is hallottam, nem akartam elhinni és biztos voltam benne, hogy ez velünk nem történhet meg. Szóval úgy tűnik, elég általános ez a dolog, csak erről nem beszélnek. Vagy lehet menni pszichológushoz, aki meg rögtön előfeltételezésekkel él, hogy biztos agressziót lát...

Tehát a kérdés, hogy mit lehet tenni amikor már ilyen rosszul áll a helyzet?

Nem akarom vele elrontani a kapcsolatot, de tovább nem tűrhetem.



2021. ápr. 4. 11:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy komoly baj van. Sürgősen szakember segítsége kell. Pszichológus, gyógypedagógus.
2021. ápr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod ,hogy egy szakember személyeskedésekbe kezd ?Ez a munkája ,nem az ítélkezés feletted.Igen is orvosi eset.
2021. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondd csak, mennyi időt töltesz vele? Mert nekem úgy tűnik, hogy téged csak eszöznek használ, akin kiélheti a szorongását. Szoktatok beszélgetni, együtt enni, közös programokat csinálni?
2021. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Egy két nagy tisztességes jó nagy büdös pofon
2021. ápr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%

Megértéssel, elfogadással, ítélkezésmentes meghallgatással, támogatással, szeretettel, öleléssel, segítéssel, önállóság hagyással, hogy megismerhesse milyen saját hibából bukni..


Illetve ha megalázzák az osztályban MIÉRT ne, váltasz iskolát?? Már régen kellett volna!

2021. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk ha rúgdos a saját 13 (!) éves gyereked,akkor már nem sokra mész a megértéssel meg az elfogadással .

Szakemberhez kéne vinni ,mert látható,hogy képtelen vagy fegyelmezni vagy nevelni a gyerekedet . Neked így volt kényelmes,most megiszod a levét .

2021. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
57%
Azért rugdos, mert a tiszteletet elvárod, nem pedig rávezeted, láttatod, hogy megérdemled. Szépen sorold, mutass rá azokra a dolgokra, amik miatt szerinted megérdemled(az eltartása, etetése nem az!)
2021. ápr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Ha bántják az iskolában nem kellene sulit, osztályt váltania vagy valami? Állításod szerint azt a feszültséget vezeti le rajtad amit ott kap. Akkor a gond ott gyökerezik szerinted is. Azt kell megoldani.
2021. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Suliváltás és beszélni az iskola pszichológusal.
2021. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

8-nak.

Szoktunk beszélgetni. És ott látszik, hogy nem teljesen veszett az ügy, hogy még elmondja, mi volt órákon, órák közt. Leginkább digitális oktatás előtti időszakról beszélek, de egy hónapja van itthon teljesen egyedül, míg én dolgozom. Mikor megjövök egyből enni kap most is, tehát ő az első (eszik napközben, csak azért írom, mert ő az első) Kivinni nem lehetett az utcára egész héten, még egy bevásárlás erejéig sem. Így volt, hogy 5 napig ki sem mozdult, tanult, tévézett. Beszélgetünk, viháncolunk is együtt, hétvégén közös programok, együtt főzés. Irreális álmait is a helyzethez mérten próbálom támogatni.

2021. ápr. 4. 13:58
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!