Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szüleivel tiszteletlen,...

Szüleivel tiszteletlen, agresszív kamasz kezelése- hogyan?

Figyelt kérdés

13 éves lány, tele elfojtással. Iskolában zárkózott, de sok a felé irányuló agresszió- ezt hozza haza. Ezt értem is. Egyedül nevelem, nem tudok megadni neki mindent, lehet, hogy ezért is fordul ellenem, vagy rivalizál... mindenesetre rendszeresen belém mar, karomba, arcomba, megrúg és ocsmányul beszél. Az okosok azt mondják, hogy persze, hogy én kapom,mert velem tét nélkül megteheti, akkor is szeretem. Mindig is megengedő voltam, érte élek, valóban lehet ez is egy következmény, de ezt visszacsinálni már nem lehet. Azért az a kérdés, hogy mit lehet tenni ellene? Kértem, parancsoltam, hogy viselkedjen, de csak kiröhög. Élvezi ha megalázhat, főleg nyilvánosan.

Az iskolában megtanítják őket, hogy még egy fülest se kaphatnak, mert a szülő nem verheti a gyereket, de ő verheti??! Ezt nem tanítják? Mert más szülőktől is hallottam, nem akartam elhinni és biztos voltam benne, hogy ez velünk nem történhet meg. Szóval úgy tűnik, elég általános ez a dolog, csak erről nem beszélnek. Vagy lehet menni pszichológushoz, aki meg rögtön előfeltételezésekkel él, hogy biztos agressziót lát...

Tehát a kérdés, hogy mit lehet tenni amikor már ilyen rosszul áll a helyzet?

Nem akarom vele elrontani a kapcsolatot, de tovább nem tűrhetem.



2021. ápr. 4. 11:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
54%
14, ez egy rossz kifogas.
2021. ápr. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keress egy kamaszokhoz értő pszichológust. Nálunk nem durvaság volt, hanem olyan őrjöngő, hisztériás rohamok, hogy néha mentőt akartam hívni. Fél éve jár szakemberhez, rengeteget változott.Még messze nincs vége, de egyre ritkábban hergeli bele magát.
2021. ápr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amúgy látszik, hogy te sem vagy túl okos. Természetesen nincs jogod megütni csak úgy a gyereket, de ha ő üt először, akkor védd már meg magad!
2021. máj. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
60%
Hát, ezt már buktad. Pedig biztos volt, aki jelezte neked,hogy nem kéne ennyire engedékenynek lenned, vagy ennyire a gyereket rakni első helyre.. De nyilván te "majd jobban tudod". Tessék. Edd meg , amit főztél.
2021. júl. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Akkor mostantól legyél vele kevésbé megengedő, mégpedig következetesen, akkor is, ha ez nehéz számodra. Nem vagy köteles neki kell zsebpénzt adni, nem vagy köteles elengedni buliba vagy a haverokkal lógni.
2021. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!