Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van olyan, akinek a gyereke...

Van olyan, akinek a gyereke 18 hónaposan kezdett mutogatni, és később nem derült ki fejlődési zavar?

Figyelt kérdés
A miénk 18 hosan kezdett mutogatni (mondjuk akkor már rögtön 1 ujjal), és 18 hosan intett először pápát. A többi területén amúgy jól fejlődött, csak nagyon akaratos, hisztis volt mindig is.

2021. ápr. 22. 13:30
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:

De persze olyanok tapasztalata is érdekel, akiknél később kiderült vmilyen probléma.

Köszi!

2021. ápr. 22. 15:35
 2/53 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek más ütemben fejlődik. A tiéd most kezdett mutogatni és integetni. És az miért baj? Az én gyerekeim közül egyik sem volt nagy mutogató. Sőt, egyik sem a nagykönyv szerint fejlődött. Már nagyok és semmi bajuk.

Manapság minden szülőt autizmussal rémisztgetnek. Nagyon káros, hogy a szülő rettegve vizslatja a gyerek minden mozdulatát és keresi a bajt.

Szépen fejlődik a gyereked. Örülj neki és élvezd! Ne keresd a problémát.

2021. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem 16 hónapos. Nem mtogat, vagyis 1 2 dolognután teli tenyérrel. könyvben sem mutat rá olyan dolgokra ami érdekelné őt. 1 évesen a védőnő autizmussal riogatott, hát első gyermekes anyukaként sokkolt.
2021. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim válasza:
100%

Szerintem az nagyon jó hogy elkezdett mutogatni 18 hónaposan. Kicsit később de legalább elkezdte :) ez a fontos.

Nem gondolom hogy aggódnod kellene. Az akarat és hiszti az pedig gyermekkori sajátosság. Nekünk egy orvos mondta hogy 18 hónapos korig “kellene” elkezdenie a mutogatást.

Az én kisfiam most lépett a 14.hónapba és nem mutogat, nem látom rajta hogy értene bármit is amit mondok, pápát néha intett utánozva. De mellette minden más rendben volt eddig, mozgásfejlődése is. Nagyon aggódom én is, ha bármire rá keresek akkor az autizmus spektrum zavart dobja ki a kereső.

2021. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Mentek a zöld pipak. Kedves 3as és 4es, ha van kedvetek, tartsuk itt a kapcsolatot h el tudjuk mondani egymásnak, hogyan alakulnak a dolgok (vagy akár privatban is beszélhetünk). Megnyugtatasul annyit tudok mondani nektek h elvittuk a kisfiunkat szakemberhez, aki azt mondta, h nincs szerinte gond. Ettől függetlenül nehezen nyugszom meg, és az segítene, ha mások megosztanák a saját sztorijukat. Légyszi, akinek van mondanivalója, írjon. Köszi.

Ja és 3as, ez elég erős volt a vedonotol pfff

2021. ápr. 25. 15:49
 6/53 anonim válasza:

Én a 4-es voltam, nagyon szívesen osztom meg a tapasztalatokat, én is kiváncsi vagyok hogyan alakul nálatok. Egyébként sok kicsirol hallottam hogy későn kezdte el a mutogatást, és semmi baja nem volt, csak egyszerűen nem volt rá szüksége hogy mutogasson.

Ismerek egy kisfiút akinél gond volt, de ő soha nem is mutogatott 2 éves kora után sem. Nyugodj meg

2021. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
3as voltam én is szivesen meg osztom a tapasztalataimat. Én is tervezem, hogy el viszem szakemberhez később ha nem lesz változás.
2021. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Örülök h van kedvetek megosztani a tapasztalatokat. Addig is lehet h érkeznek ide új válaszok. 4es, köszi a plusz infókat
2021. ápr. 25. 16:19
 9/53 anonim ***** válasza:
83%

Végigcsináltuk. Innen indultunk, mutogatás hiánya. Egy marha gyerekorvos - nem gyerekpszichiáter - leautistázta 1 évesen. Magyar-történelem szakos vagyok, igen jó a szövegértésem.


Most volt négy. Minden nehezen ment, de a fenét az!Csak ha rátok ijesztenek, mindenen azt látjátok.


TSMT-torna, esetleg gyógypedagógus.


Több SZAKvélemény kikérése. Én hittem, majdnem belebetegedtem, és most gyönyörű kisfiú.


EGÉSZSÉGES!


A nevére figyel? Nem többre, csak a nevére!


F, 39, középiskolai tanár

2021. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

Kedves 9es! Köszi szépen, h megosztottad, mi történt veletek. Örülök, h nem lett végül semmi gond, és jó tudni h a torna segített, mi is próbálkozunk majd vele. Egy évesen azért ez kemény volt a gyerekorvostol, sajnálom h ilyen felelőtlen volt veletek. Megírod esetleg h mutogatott-e végül a babátok, és ha igen, mikortól?

Köszi, szép estét

2021. ápr. 25. 20:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!