Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Én reagálom túl, vagy nem...

Én reagálom túl, vagy nem stimmel vele valami?

Figyelt kérdés

Másfél éves a lányom. Gyakorlatilag még egy normális napunk se volt azóta. Állandóan sírt az első fél évben, de a hasfájás egyéb tünetei nem voltak meg. Cicin többnyire megnyugodott pár percre, így allandóan a szájában volt. Ameddig szopizott (13 hónapig), mindenki mondta, hogy azért ébred fel sokszor, mert szoptatva altatom. Abbahagytam, most már csak a szobában vagyok, ameddig elalszik, de magától alszik el. Így is rengetegszer ébred éjszaka, sírva. Próbáltuk a külön szobát, de rosszabb. Mellettem van az ágya, én se merek kimenni ameddig alszik, meet tudom h úgyis hamar felébred.

Tápszert szokott inni éjszaka 2x. Az baj, hogy még igényli? Rossz az étvágya amúgy. Állandóan hisztizik, azt is végigsírja mindig, ameddig vizet töltök neki meg ételt készítek, olyan türelmetlen. A rokonok meg a háziorvos szerint ez nem normális, elküldték neurológiára, gasztroenterológiára, de sehol nem találnak semmi eltérést. Még alváslaborban nem voltunk, de mondjuk nem csak az alvással van baj. Nem tudom, hogy lehetne elérni, hogy ne legyen az összes napunk egy rohanás, üvöltés, alváshiány. Persze van olyan, hogy jókedvű, de csak ha a kezemben van, mert a szep.szorongása brutális. Semmit nem tudok tőle csinálni. Ha végre vki elviszi sétálni, hogy le tudjak dőlni, az indulásig szintén végig ordít, ha tudja hogy nem megyek. Mit tegyek? Hova vigyem még? Nem bírom. Más gyerek is ilyen? Az ismerőseim babái sokkal nyugodtabbak...



2021. máj. 15. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként beszél és kommunikál a korának megfelelően? Lehet vele játszani? Eszik rendes ételt? Mozgasfejlodese rendben van?
2021. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyan ez volt. Reggeltől reggelig , mindenért sirt, visitott születése óta. Mi is vittük ezer orvoshoz, mindenhol én voltam a hülye. Kiderült 8 évesen hogy születése óta tejfehérje allergiás (amit nem mutat se bőr, se vér teszt). Az alváslaborban produkált is légzéskimaradást, amit csendes refluxxal magyaráztak, ami a tejfehérje allergia egyik legfőbb tünete.

Ha gondolod írj privátban.

2021. máj. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok. Tejfehérje allergiás, de korán kiderült és megszűntek a tünetek (véres széklet, kiütés), ezt azért nem említettem. Szigorúan tartjuk a diétát azóta is.

A kommunikációja nagyon rendben van, kb. 50 szót tud, mindenre rámutat és mondja, utánoz, mosolyog, ha bolondozunk.

Hipotón, de már behozta mozgásban a lemaradást. A játékhoz sokszor türelmetlen, pl ha mesét olvasnék, elmegy és mást csinál, de ha állatokat mutogatok neki, az tetszik. Korábban rajzolt, firkált, de most azzal sincs el, mindig azt akarja, hogy én rajzoljak.

Rossz az étvágya, pár falat felvágottat vagy kenyeret eszik, főtt ételt általában pépesìtve, mert a darabokhoz nincs türelme. Olyan is van, hogy egy hétig nem fogad el házi kosztot, akkor bébiételt kap. A folyadékkal is küzdünk, volt hogy mindig a kiszáradás határán volt szerintem, nem érdekelte semmilyen folyadék. 1-2 hónapja szerencsére többet iszik. Nehéz eset :D ezek alapján felmerül valami probléma szerintetek?

2021. máj. 15. 20:38
 4/12 anonim ***** válasza:

2es vagyok. Transglutaminazt néztek neki, nem e glutén érzékeny? Tojás is csinálhat idegrendszeri tüneteket. Sajnos az a tapasztalatom, hogy ritka ha idővel nem alakul ki újabb allergia. Lányomnak a tej után a glutén jött ki.

A kisfiam sokáig az összes keresztallergénre reagált, nála most kezdik vizsgálni a glutént, mert úgy néz ki, ő is cölis.

A gluténra vannak nagyon megbízható házi gyorstesztek is.

Esetleg még a szenzoros zavarnak olvass utána, bár sokszor nehéz megkülönböztetni az életkori sajátosságokkal.

2021. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. máj. 16. 17:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! A leírtak alapján nekem ADHD-nak tűnik. Az én lányom is hasonló volt azzal a különbséggel, hogy nagyon korán (három hónaposan) beindult a mozgásfejlődése, fél évesen felállt, és onnantól kevesebb volt a probléma, mert elszórakoztatta magát, de a türelmetlenség, rossz evés nálunk is megvolt.

Javaslom, hogy nézz utána az ADHD koragyerekkori tüneteinek, illetve az INPP terápiának.

2021. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és a szoptatva altatásnak ehhez semmi köze. Az idegrendszere miatt ébred fel sokszor, és nem akarlak elkeseríteni, de ez valószínűleg még jó pár évig így, de el fog múlni az idegrendszeri éréssel. Teljesen jó, hogy melletted alszik. 6-os voltam.
2021. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6.-7., Köszönöm, hogy leírtad. Felmerült bennem is ez a kérdés, és direkt elvittem másik neurológushoz is. Ott kihangsúlyoztam, mennyi orobléma van szerintem a viselkedésével. Mindegyik neurolígus azt mondta, nincs semmi baja a gyereknek..... így is lehet?
2021. jún. 2. 12:55
 9/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul mire az ténylegesen kiderül, legalább 4-5 évesek a gyerekek
2021. jún. 2. 18:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát, valójában nem tudom, hogy az ADHD mennyire tartozik a neurológia szakterületére (persze, tudom, hogy neurológiai probléma is, de tapasztalatom szerint inkább pszichológusok és pszichiáterek foglalkoznak ezzel.)
2021. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!