Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Normális helyzet ez, vagy én...

Normális helyzet ez, vagy én reagálom túl, vagy rosszul reagálom, vagy velem van gond?

Figyelt kérdés

(előre bocsátom, hogy nem tudtam eldönteni, hogy jó kategória-e, mert egy kicsit kevert: emberi tulajdonságok?, párkapcsolati problémák?, gyerekvállalás?; mivel nem tudtam eldönteni, ide írom ki, ha valaki úgy érzi nem ide kéne,bocsi)

Szóval fiatal vagyok, 21 éves és nagy nehezen elárultam a barátomnak, hogy 18 éves koromban teherbe estem, és mivel nagyon nem tudtam mihez kezdjek, csak hallgattam hosszú napokon és heteken keresztül róla. Támogató közegről szó se lehetett volna. Őt pedig akkoriban a saját bajai miatt nem akartam terhelni, tudom butaságnak hangzik, így visszagondolva én is annak látom.. de nagyon kétségbe voltam esve. Attól is, hogy otthon mit szólnak, ő mit szól stb. Nem mondtam el senkinek, úgy éltem az életem, mint az előtt. Aztán amikor másodszor orvoshoz mentem, nem volt szívhang, elsőnek volt. "Sajnos ez előfordul.."

Azóta magamban tartom ezt. Átmentem egy depresszió-szakaszon, magamat hibáztatva. Most, hogy beszélünk a gyerekvállalásról, úgy éreztem, hogy elmondom neki. Előtte is akartam, miután lement az érettségi neki, mert pont előtte történt ez, azért nem mondtam el.. de valahogy nem jött ki a számon, pedig ezerszer nekiindultam. Szóval most megtettem, és tudom, hogy hamarabb kellett volna.. de a reakciója sokkolt. Illetve az, hogy nem volt neki. Meghallgatta, és egyszerűen ennyi. Nem is érdekelte a téma, nem mondott rá semmit és nem is ideges/bánatos/boldog (egyszóval semmilyen érzése ez iránt). Nekem viszont belehasad a lelkem, abba is, hogy nem érdekli. Ezt én reagálom túl?


2020. nov. 12. 01:18
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem reagálod túl.

Ez nekem is megdöbbentően hangzik.

Mintha semmi empátia nem lenne benne a te lelki szenvedésed iránt egyrészt amiatt, hogy gyötrődtél a nem kívánt terhesség miatt, másrészt mert mégiscsak elvetéltél, és ezt meg kell(ett) gyászolnod.

De engem az is megdöbbentett, hogy a szüleidnek ezt nem merted elmondani. Nyilván egy szülő sem örül ennek, de mégis, én nagyon elszomorodnék, ha utólag megtudnám, hogy ilyen helyzetben a lányomnak nem volt bizalma hozzánk.

2020. nov. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Hát nézd, 3 évig eltitkoltad előle. Olyan nagyon nem lehetett nagy megrázkódtatás, se jo parkapcsolat.

Ha velem történne ilyen, kb hasonlóan reagálnék. Xart rám, hogy elmondja? Xarok rá én is, hogy mit érez. A másik reakció nagy eséllyel a kapcsolat befejezése lenne részemről. Ahol ilyen fontos dolgot nem mond el az ember a partnerének, ott nincs miről beszélni.

2020. nov. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3 ev utan ez a reakcio nem meglepo. Foleg h mar ugyse tud tenni semmit. A mult elmult. Illetve azt se tudhatod h attol h nem mond semmit, vagy nem mutat reakciot, belul mit erez. Amugy egyet ertek az elottem szoloval.
2020. nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!