Dadogás? Vajon mitől?

Figyelt kérdés

A fiam 4 éves, múlt héten egyszer csak elkezdett dadogni. Először azt hittem csak "játszik", illetve hogy hallotta valakitől pl az oviban és utánozza. De pár nap múlva annyira ideges lett, mert nem tudott kimondani egy szót, hogy zokogott. Szóltam az óvónőnek, hogy szeretném a logopédus és a pszichológus tanácsát kikérni - ő azt mondta, az oviban nem tűnt fel neki. Főleg amikor fáradt vagy izgul akkor jön elő.

Azt tudom, hogy érzékenyebb picit, de fogalmam sincs mi történhetett vele aminek a hatására ez előjött. Itthon nem mesélt semmi olyasmit, az oviból is jókedvűen hoztam haza. Annyira szeret beszélni, így nagyon bántja hogy néha megakad. Már mondja is, hogy "nem tudom kimondani"... Sokat olvasgattam a témában mióta jelentkezett a gond és igyekszünk figyelmen kívül hagyni (nem tesszük szóvá), illetve mindig türelmesen megvárjuk hogy kifejezze magát. Tűkön ülve várom a szakemberek tanácsát, de addig is érdekelne hogy akinek hasonló tapasztalata van, rögzült-e ez a dolog, vagy mi volt ami legjobban bevált ennek kezelésére. Mi lehetett a kiváltó ok.

Nagyon elkeseredtem. Köszönöm a válaszokat



2021. jún. 6. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a dadogás kb 4 éves korban szokott kezdődni.


Azt ajánlom, ne a kiváltó okot keresd. Az már mindegy, ha a hajlam megvan, bármi előhozza!!


Sürgősen vidd szakemberhez, akár magánba is! A fiúk sokkal nehezebben szabadulnak a dadogástól, mint a lányok!


Egész gyerekkoromban dadogtam, van tapasztalatom.

2021. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2021. jún. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenképp szakember segítségét kérem.
2021. jún. 7. 08:18
 4/4 anonim ***** válasza:
A férjemre pedig annó ráordított az ovónő. Alsó tagozatban végig dadogott utána, előjön ma is izgalmi helyzetben egy-egy szónál.
2021. júl. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!