Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kisfiam egyik napról a...

3 éves kisfiam egyik napról a másikra dadogni kezdett. Nem mindig beszél így, de gyakori, ha rászólok, hogy nem értem, akkor elismétli dadogás nélkül a mondandóját, de naponta egyszer-kétszer még így is megakad. Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
Logopédus tornáztatást javasol, mert szerinte inkább idegrendszeri fejletlenségben szenved a kisfiam és fél év múlva kinőheti.
2013. dec. 10. 06:07
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Először is nyugodj meg.

A dadogás a hadarással ellentétben tudatos, tehát a dadogó tudja, hogy ő dadog és szégyenli is. Ne kezd el hisztizni ha meghallod, hanem játékosan próbáljátok kezelni, vagy észre se vedd, vagy játék közben ismételjétek azokat a szavakat amiknél észleled a dadogást, ezek a mássalhangzókkal kezdődő szavak általában.

Tornára mindenképpen vidd el, illetve felkereshetsz egy másik logopédust is. Próbáljatok meg sokat énekelni otthon a gyerekkel, ritmusos mondókák, tanuljatok új éneket. Énekléskor máshol képződik a hang ezért van az, hogy a dadogó ember tud énekelni. Később utoléri a társait majd, de a lényeg, hogy ne lássa rajtatok, hogy megijedtek illetve sajnáljátok mert akkor rágörcsöl a témára és tényleg dadogni fog.

2013. dec. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

"3 éves kisfiam egyik napról a másikra dadogni kezdett."

Ez azt jelenti, hogy előtte folyékonyan beszélt, és nem volt ilyen probléma? Mert ha igen, akkor ez belefér az életkori sajátosság esetébe. Az én kislányom 3 és fél éves volt, amikor ugyanezt csinálta: egyik napról a másikra elkezdett dadogni. Nálunk kb. 1 hónapig tartott, majd magától megszűnt.

Tehát ha korábban nem volt gond, akkor valószínűleg csak átmeneti "visszaesés"-ről van szó: a gondolatai gyorsabbak, mint ahogy ki tudja mondani őket.

2013. dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Élettani dadogás ez, fiammal is átestünk rajta, pár hónap és elmúlik. Ne szólj rá!!!! Olvasd el ezt, esetleg keress még rá máshol.

[link]

2013. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én 4 éves Kisfiam is lekezdett dadogni, augusztus óta tart. Mindent betartok,amit a szakemberek javasolnak, a családot is megkértem, ovonokkel is,konzultaltam. Nalunk biztos,hogy ijedtségtől van, augusztusban majdnem megműtötték,nagy hercehurca árán sikerült elkerülni a műtétet.az ovono szerint éppen elég lehetett az neki, h látta rajtam, h megijedek es sírok, es igy mar o is félt (amugy mar kétszer műtötték, ugyh tudja, h mit jelent a kórház, stb) nem tudom h mikor fog elmúlni, de türelmesen várunk.....remélem egyszer vege lesz.....
2013. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy ha megkéred akkor nem dadog. Nem lehet, hogy csak játékból csinálja?
2013. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Előfordul, hogy napokig nem dadog, majd háromszor-négyszer naponta, elvittem egy másik logopédushoz is, aki türelmet kért, mert szerinte ez élettani ls négy éves kor alatt természetes, de aggódjak, pláne, ha nem állandó jellegű a probléma. Reménykedem, hogy kinövi.....
2013. dec. 17. 06:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!