Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Dadogós kisfiatok/lányatok...

Dadogós kisfiatok/lányatok meddig és miért dadogott? Mitől múlt el? Vagy nem múlt el?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves és több mint 3 hónapja dadog , van hogy beszélni se tud, van hogy kicsit jobb. Hasonló korú és problémájú kisgyerekek szüleinek tapasztalatait szeretném megtudni. Mennyi ideig tartott , elmúlott e egyáltalán, mi használt stb. Aki nem volt érintett a témában, az kérem ne írjon. Kösznöm előre is.

2013. nov. 16. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk az óvodakezdéskor kezdte a gyerkőc a dadogást, pár hónapig dadogott, felhívtam a logopédust, aki azt mondta, ne aggódjak, ez még simán lehet „élettani”. Abbahagyta, majd tikkelni kezdett (pl. hülyén pislogott), borzalmas volt látni, de tudtam, hogy nem szabad erre felhívni a figyelmét, főképp szidni ezért… ezek is elmúltak.

Később újra meg újra visszatért a dadogás, mondjuk sosem volt ez a „görcsös” fajta, amikor látszik, hogy begörcsöl az egész állkapcsa, hanem „csak” szótagokat ismétel.

Mivel a férjem családjában sokak dadognak (nem állandóan, csak bizonyos helyzetekben jön elé, van, akinél észre sem vettem, míg nem mondta), tudtam, hogy ez nem logopédiai probléma, hanem pszichés, de azért megint elmentem a logopédushoz sulikezdés előtt, hogy mit gondol. Megerősített, hogy bár lehet logopédushoz járni ezzel (pénzért bármit lehet :)), de nem rájuk tartozik elvileg, mert nem beszédhiba, hanem lelki eredetű dolog.

Most alsós a fiam, időnként előjön nála a dadogás, de elsőben a tanítónők észre sem vették. Szerencsére a gyerekek sosem csúfolták ezért, én ettől tartottam igazán.

Egyébként egyéves kora óta igen választékosan és rengeteget dumál.

2013. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, aki tud még írjon tapasztalatot, akár hónapok múlva is írhattok. Amúgy fiam az ovi elött 2 héttel kezdte, és egész teste, arca megfeszül, ha ki akar mondani egy szót. Van hogy kicsit jobb. Eddig 3* volt pszichológusnál 'játszani'.
2013. nov. 16. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Lányom dadogott tavaly 2 hónapig, amikor egy ideig anyukámnál laktunk, és a férjem nem lehetett velünk (külföldön élünk, nekem haza kellett utaznom). Az egyetlen mondat, amit ki tudott mondani, hogy "nem tudok beszélni". Ekkor még nem volt 3 éves. Aztán megérkezett az apja, és elmúlt.
2013. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, én is tettem fel egy kérdést tegnap. Azóta van változás?
2014. febr. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!