Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 èves gyerekek anyukáit...

3,5 èves gyerekek anyukáit kèrdezem, hogy mennyire akaratos, hisztis a kisgyereketek?

Figyelt kérdés
Mi borítja ki?

2021. jún. 12. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Akaratosnak akaratos de lehet vele üzletelni, hisztisnek nem hisztis, havi 1-2 nagyobb kiborulása van ha rossz napja van, olyankor elvonul a szobájába és az ágyában vergődik ordítva, illetve néha duzzog de úgy igazából ritkán hisztizik.

Az borítja ki ha valami nem a tervei szerint történik, pl nem azt a ruhát adom rá amit kinézett, nem azt kapja enni amit szeretne stb, de igyekszem azért mindig megadni neki a választási lehetőséget ésszerű keretek között úgyhogy hamar lehiggad, egészen könnyen kezelhető kislány.

2021. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az akaratossàgànak hogy ad hangot?

Sír, kiabàl?

2021. jún. 12. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
2: Nem sír, nem kiabál, megmondja hogy ezt nem, és utána elmondja az elképzeléseit, ha nem engedek akkor már erőteljesebben fejezi ki magát de ennél tovább nem engedem eszkalalálódni a dolgokat és üzletelek vele, elterelem a figyelmét, úgyhogy többnyire megegyezünk valahogy. Havi szinten van 1-2 alkalom ahogy írtam amikor nem megy bele semmibe és kiborul, akkor ordít, sír, vergődik olyan klasszikusan :D
2021. jún. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Nem mondanám akaratosnak, hisztisnek sem. Sőt, ha egyke lenne, ő lenne az álomgyerek. Viszont ha a testvére (1,5 éves) elveszi a dolgait, illetve azokkal a dolgokkal játszik, amik szerinte az övék, az nagyon ki tudja borítani. Olyankor vagy visszaveszi erővel, ezt hagyni szoktuk neki, ha nem balesetveszélyes a dolog (vagyis mondjuk nem a kanapé szélén verekednek), vagy elkezd keservesen sírni.

Illetve az öltözködésére nagyon kényes, amúgy kislány. De mivel nekem teljesen mindegy, hogy mi van rajta, amennyiben évszaknak megfelelő, ezért hagyni szoktam, hogy válogasson a ruhái közül, ezért ebből sosincs harc.

2021. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs kimondottan hiszti meg kiabálás.. ha olyan napja van amikor nyügös vagy dacolni próbál pl az étellel akkor is csak elbeszélgetek vele .. mindig kitaláljuk közösen mi a baja és megbeszélgetjük miért érez így és próbálom elmondani hogy kezelje vagy csak bemegy egy szobába és kiduzzogja magát :D jó hát van amikor nekem sincs türelmem lezongorázni akkor csak fortyog egyet valami sarokban aztán utàna elmondja a baját úgyis :D de többnyire sikerül megoldanunk a feldúltságát értelmes nagyon. Ha valamit akar megbeszéljük lehet e vagy mik a feltételei és az akkor úgy is lesz/van. Ha csokit akar egye meg az ebédet, ha nem esik az eső elmegyünk a játszótérre , ha esik sajnos nem stb megérti .

Na ez már a másfél évesre nem igaz vágódik a földre és vergődik nèha egy órán át tudja tolni ..ilyenekért , hogy nem úgy áll a zokni a lábán ahogy az neki tetszik vagy a légy rárepült..stb ilyen fontos dolgok miatt :D de én igyekszem nem engedni a hisztit beléjük táplálni , hogy csúnya dolog .. és büntetés is jár ha olyan a hiszti pl a bolt közepén nem engedem , hogy megtegyék. Nem is teszik szigorúság van :D !

2021. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!