Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi erről a véleményetek? Ti...

Annta kérdése:

Mi erről a véleményetek? Ti hogy kezelnétek? Kik segíthetnek?

Figyelt kérdés
Ismerek egy kisgyereket, akivel sokat vagyok (bölcsi), s aki rettenetesen agresszív. Még csak most töltötte a 3-at, de 2 évesen is ilyen volt, csak nem nyilvánult meg ennyire gyakran, mint most, meg beszélni nemigen tudott sokmindent. Neveltem és szerettem ahogy csak tudtam, s reméltem, hogy jó irányba tudom terelni, de nem. Szóval: ok nélkül (!) üt, rúg, harap, hajat húz, ráfekszik a kortársaira és kisebbekre is, káromkodik, kiborítja a játékoskosarakat és otthagyja, dobálózik mindennel és ha rászólok, nevet. Mintha nem lenne lelkiismerete. Tudom, kicsi, de ez akkor sem normális.

2017. szept. 13. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Te kije vagy? Mit próbáltál eddig?
2017. szept. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem ok nélkül csinálja. Vagy látja valahol, valakitől, vagy frusztrációját próbálja így levezetni.


Valószínűleg túl lazák a szülei is: nem korlátozni kell a gyermeket, de bizonyos határokat muszáj felállítani, mert neki is az ad biztonságot. Meg a napirend. Kíváncsi lennék a kisgyerek étrendjére is...

2017. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondozónője vagyok. Eddig próbáltam: rászólás (többféle hangsúllyal is) és magyarázat, elvezetés a tett helyszínéről, játékba hívás, nyugtató ölelés. De mindig újra és újra kezdi nap mint nap és szinte állandóan a nyomában kell lenni.
2017. szept. 13. 16:03
 4/9 A kérdező kommentje:
Étrend? Arra gondolsz, hogy nem e kap túl sok cukrot, csokit, kakaót, amik esetleg felpörgethetik?
2017. szept. 13. 16:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak egy szülő vagyok, de a szüleivel kellene szerintem beszélni. Az én egyik gyerekem is volt, hogy karmolt és harapott egy időben (egy bizonyos "legjobb barátjával" haverkodott így), de egy hét alatt kimantráztuk belőlük (és a másik szülővel), hogy nem szabad. Legalább próbáld olyan szinten tapogatózni, megkérdezni, hogy otthon is szokott-e ütni, rúgni és szerintük mi lehet az oka. Ha ők nem együttműködők, akkor nem igazán tudsz mit tenni szerintem. Egyébként nálunk is a bölcsiben, majd oviban az volt a fegyelmezés, hogy: "elkapás", rászólás, magyarázat (ez fáj neki, inkább kérd el, finoman... stb.), bocsánat-kérés (jellemzően megsimogatják ilyenkor egymást), folytatásnál pedig kivezetés a közös játékból, pörgésből, pl. kiültetik rajzolni vagy mesekönyvet nézegetni (ha kell, leülnek vele). Bár csak hírből tudok ilyenről, de más csoportban az eddig kb. hat bölcsis/ovis évünk alatt előfordult egy gyerek, akivel nem tudtak mit kezdeni, veszélybe sodorta a többieket is és ezért marha nehezen, de végül valahogy eltanácsolták. Persze ez biztos nem jó a gyereknek...
2017. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam volt kicsit agresszívebb velem, nála a sok közös program és a beszélgetések (nem a problémáról, hanem minden másról, ami érdekelte) segítettek.
2017. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mi a fene ***** válasza:
Lehet, hogy kialvatlan, meg zűrök lehetnek otthon. A szülőkkel együtt lehetne megoldani, ha együttműködők lennének, csak sajnos ilyen esetben ez nem mindig működik.A bölcsibe orvos nem jár ? tőle is lehetne tanácsot kérni.
2017. szept. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! A szülővel beszéltem. Ő a problémás nagyobb tesó utánzását tartja fő forrásnak. Hát, nem egyszerű! A bölcsiorvossal beszélek jövőhéten, amikor jön.
2017. szept. 15. 10:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha segít valakinek, azóta bevezetése került egy gyógypedagógus tanácsára a következő: ha bánt valakit, leül egy székre (nyugi-szék) annyi percre, ahány éves (jelen esetben 3). Persze el is mondtuk neki, miért ültetjük le. Pár alkalom után drasztikusan lecsökkent a bántások száma.
2018. márc. 31. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!