Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megőrülök már az arany középút...

Megőrülök már az arany középút keresésében. Másnak is ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Van egy 3.5 éves kisfiunk és az elmúlt 4-5 hónapban pokoli magatartást produkál. (A kistesója 1.5 éves és bár az első fél évben többemberesnek bizonyult, azóta nem igényel annyi figyelmet. Sőt néha lelkiismeret-furdalásom van, amiért töredékét foglalkozom vele, mint a nagytesóval.)

Szóval mindenek előtt úgy neveltük a kisfiunkat, hogy mindent megbeszéltünk vele, hagytuk felfedezni a világot, próbáltunk nem lenni a fenekében és szinte csak az ön- és közveszélyes dolgokat tiltottunk meg neki. Ezeket is meg lehetett vele beszélni. Szeretettel, odafigyeléssel kezeltük a kiborulásait.

Szerintem sokmindent túlóvatoskodtunk. Pl. annyira közeledhetett a kistesójához, amennyire ő szerette volna (ezért mostanáig szinte semmi kapcsolatuk sem volt); nagyon lassan vezettem be nála az általunk is fogyaszott ételeket, ezért most alig eszik főtt ételt. Gondoltam, majd akkor kell megtanítani egyedül öltözni/teríteni/egyszerűbb itthoni feladatokat elvégezni, amikor érdeklődni fog irántuk. Na de nem érdeklődött egyik iránt sem...

A válogatósságra azt a tanácsot kaptuk többek közt, hogy legyen lehetősége más területen dacolni, így bevezettük a választási lehetőségeket. Pl. A kék vagy a zöld zoknit szeretné-e felvenni. De egy csomó ilyen helyzet felzaklatta, sosem volt elégedett a választásával és hisztizés lett a vége.

Valamikor ebben az időben csúszott ki a kezünkből az irányítás. Iszonyat szemtelen. A közeljövőben több családi esemény lesz és már most rettegek. Visszabeszél, bunkóskodik, folyamatosan fel van pörögve, rohangál, vergődik, veszekszik, kötekszik, lökdösi a kistesóját. Bevezettük a büntetés-jutalmazás rendszert (pl. figyelmeztetjük, majd elvesszük a játékot, amit dobál; figyelmeztetjük, majd a szobájába küldjük, ha eszement módon őrjöng; olvasunk neki plusz mesét, ha a játsziról hiszti nélkül elindul). De így is egész nap veszekszünk vele. Hogy levezessük az energiáját napjában kétszer viszem ki őket (futóbicizni és/vagy játszizni).

A férjem szerint sokkal keményebben kellene fognunk. Szerinte "le kell törni a szarvát" és, ha fiunk csúnyán viselkedik velünk, akkor mi se legyünk vele kedvesen. (Még az atyai pofon is elhangzott a szájából javaslatként, de erre képtelen lennék.) Félek, hogy igaza van, mert van egy olyan érzésem, hogy "gyerekistent" neveltünk ki.

Másnak is ilyen nehéz? Van valami bevált praktika? Vagy el fog múlni ez az időszak? (Intelligensen megfogalmazott kritikára teljesen nyitott vagyok!)



2021. szept. 3. 16:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hat nekem nem sirt fel, amikor megszuletett es a nyakara volt tekeredve a koldokzsinor, picit lilas volt. Akkor az orvos azt mondta, hogy ez semmit nem jelent, de nekunk mar akkor furcsa volt. Enyhen hipoton volt,nem tartotta a fejet. Aztan labujjhegyen jart 2 eves koraban is sokszor.

Ami a legfeltunobb volt, hogy 2 es fel evesen csak 2-3 szot mondott,illetve nappal egyaltalan nem akart aludni, ejjel is nehezen.

En magamat okoltam,valamit elrontottam. Elkezdtuk a tsmt tornat. Gyakorlatilag a gyerekem 1 het utan elkezdett folyekonyan beszelni.( ez komoly!), az alvasa lassabban, de rendezodott. Mosr 3 eves elmult alszik gyonyoruen nappal, este sem hadakozik, bar varni kell kb 30 percet mire elalszik. Viselkedese szazszor kezelhetobb lett. Attol is merges volt, hogy nem tudja kifejezniagat szerintem. Amugy artani nem art a torna, szoval megeri.

2021. szept. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!