Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 2 éves fiam nem megy sehova,...

A 2 éves fiam nem megy sehova, amíg én fekszem, mert úgy sír nélkülem, hogy rögtön elhányja magát,mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Mindig anyás volt meg szeparációs szorongása volt, de ez mostanában felerősödött. Most olyan betegségem van és lesz még akár hónapokig, hogy nem tudok kimenni a lakásból. Nem hajlandó sehova menni sem az apjával, sem a nagyszüleivel, pedig imádja őket. Akárhogy magyarázzuk neki a dolgokat, üvölt, miután elindulnak és 5 percen belül visszahozzák, mert telehányja a kabátját és itthon még sokkos állapotban van egy ideig. Mit tegyek? Más gyerek is volt ennyire anyás? Nem lehet ő is hónapokra bezárva, kell a levegő.... hagyjuk, hogy hányjon és majd megszokja?

2021. okt. 17. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

egyszer érdemes lenne megpróbálni, hátha öt percet ordít meg hány, és utána megnyugszik

ha egyszer végigcsináljátok utána talán már nem lesz gond

2021. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Túl van favorizálva, ez a ki kell menni, el kell menni mindenáron.

Az én gyerekeim - 2 kamasz - a nyári hónapok kivételével, alig mozdulnak ki a házból (csak suliba menés, az is autóval) pedig ott a kert. Mégsem betegesek, hanem egészségesek, jól tanulnak, pszichésen is teljesen okésak, nem pszichoszomatizálnak.

Ezt azért irtam le, hogy lásd, semmi baja nem lesz a gyerekednek 1 hónapig, ha nem mehetsz ki vele sehova.

Ha a kisfiad ennyire kikészül és ennyire ragaszkodik hozzád, akkor nem is értem, hogy írhattad ki ezt a kérdést?

Biztos érzi, hogy nem okés veled valami és ez még rátesz erre a dologra.

Ne foglalkozz senkivel mit okoskodik. Se az apjával, se a nagyszülőkkel, nyilván .assza a csőrüket a helyzet, hogy hozzájuk nem kötődik ennyire a gyerek, de így jártak. :D

A legfontosabb, hogy a kisfiad lelki nyugalma meglegyen, ezáltal a tied is, és ez a te egészségednek is jót tesz.

Hagyni hányásig kikészülni egy gyereket, csak hogy kimenjen levegőzni nem gyereknevelés, hanem állati szinten tartás.

2021. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez azért már az a szint, ahol én szakemberhez fordulnék. Sokminden lehet normális, de ez már egy bölcsis korú gyerek. Azért ez a szint már messze az átlag felett van ahhoz, hogy megnézetném. Az is lehet ő is érzékeli, hogy beteg vagy és ez is a baja. De ezt szerintem ne hagyjátok annyiban.
2021. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem normális ez a viselkedés, elvinném szakemberhez. Ilyen korú gyerek már sokszor naponta hosszú órákat van bölcsiben idegenekkel. Soha nem vitte ki más rokon két év alatt, csak te?
2021. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Vinni kell váltás ruhát és hagyni kell hányni, mertcsak azt érti meg belőle "hogyha hányok hazajutok anyához" és mindenképp elvinném szakemberhez. Ismerősöm gyereke ájulásig sírt, mert nem vett levegőt. Ez csak zsarolás ahol felhúzza saját magát.
2021. okt. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Én még azt tudom elképzelni, hogy érzékeli, hogy beteg vagy és fél otthagyni.


Lássuk mi lesz hányás után. Ha kint marad és megnyugszik, és látja hogy otthon várod, akkor szerintem hozzászokik 🙂

2021. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Tudtam, hogy le leszek pontozva...

Mégis milyen lelkületű emberek ezek?

2021. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
7-es: Kik?
2021. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Természetesen sokszor vitték korábban sétálni,míg én főztem és valamikor egész nap a nagyszüleinél volt, amikor nyitottabb volt mások felé. Most kb egy hónapja lett ilyen a helyzet, pedig akkor még nem volt velem semmi. Köszönöm a javaslatokat, teszteljük, mi lesz.
2021. okt. 17. 16:58
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
2 éves korban van egy sokadik szepa korszak. Majd elmúlik, nyugi.
2021. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!