Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 4 éves lányom magában...

A 4 éves lányom magában sutyorog és a kezével reked, ha ideges. Autizmus-gyanú?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudom, hogy ennyiből nem lehet megállapítani, de nagyon aggódom. A 4 éves lányom TSMT fejlesztésre jár, szenzoros integrációs zavart állapítottak meg nála. A torna hatására a mozgása sokkal összerendezettebb lett, viszont az utóbbi 2-3 hónapban nagyon furcsán viselkedik. Ha ideges, mert mondjuk várni kell a hintára vagy ha kérdezek valamit és nem akar válaszolni, a kezével repked. Ezt eddig nem csinálta. Magában sutyorog, nem értem, hogy mit mond, de hosszasan csinálja, mintha valahol máshol járna. Ha megkérdezem, hogy kihez beszél, azt mondja, hogy senkihez és nem hajlandó elismételni, hogy mit mondott. Néha ehhez a sutyorgáshoz nagy, teátrális gesztusokat tesz, mintha előadást tartana, ez szintén 2-3 hónapja megy. A szókincse remek, szerepjátékozik is, kreatív és jól rajzol, a szemkontaktust tartja, viszont gyakran elengedi a füle mellett, ha kérdezünk tőle valamit. Szociálisan nagyon fejletlen, pl. a játszótéren nehezére esik elkérni a hintát vagy egy lapátot, sőt, a legtöbb esetben az unszolásunkra sem próbálja meg. Idegenek társaságában a lábunk mögé bújik, pedig kisebb korábban kifejezetten gyorsan oldódott. Most is feloldódik, csak lassabban. Iszonyúan aggódunk a férjemmel, ő szinte már betege ennek a helyzetnek. Megkeresem az óvodai gyógypedagógust, a TSMT-t is ő ajánlotta. Volt valaki hasonló cipőben? Köszönöm előre is!

2021. nov. 1. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi elég lenne a diagnózishoz, minden gyerek időben fejlesztésre kerülne. Szakember többszöri vizsgálata kell, aki mondjuk látja is a gyereket és tudja is, hogy mit keres.
2021. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi még távol áll az autizmustól.

Természetesen,ha nagyon aggódtok emiatt,mindenképp kérdezzétek meg,hogy nem-e lehet autista.

2021. nov. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Az autista gyerekek nem szeretnek játszani,nem kreatívak,enm szórakoznak.

Tehát én nem félnék az autizmustól.

2021. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ezt nem tudom, honnan vetted, de ökörség. Autistákkal dolgozok. Van köztük olyan, mint amit te leírtál, de van vers, próza író, zeneszerző és festő, alkotó is. Tájékozódj, mielőtt téves sztereotípiákat terjesztesz.
2021. nov. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A repkedés önmagában még semmit nem jelent. Az jó hír, hogy szerepjátékozik.

De szerintem ne olvass annyit a neten, és nem fogsz akkor annyit aggódni.

2021. nov. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Mi is 3 hónapja csináljuk a TSMT tornát és ugyanazokat tapasztalom a kisfiamnál, amit írtál (ő most 3,5 éves). Lassan indult meg a beszéde, kb 3 évesen kezdett szavakat, szókapcsolatokat mondani, nagyon válogatós és néhány hangra befogja a fülét (pl: porszívó, turmixgép). Ezek miatt kerestünk fel egy terapeutát. Mióta tornázunk, a fülbefogás megszűnt, már velem porszívózik, kezd ételeket kóstolgatni, azonban a beszéde nálunk is érdekesen alakul... néha idézget meséből egy-egy részletet és el is játssza azt, ő is nagyon-nagyon teátrálisan teszi mindezt és nehéz is az adott szerepekből amikben éppen benne van kizökkenteni. Minden héten észrevettem nála újabb és újabb autisztikus tünetet, amik aztán el is múltak (pl: 1 hétig néha pár pillanatra lábujjhegyezett, ő is repkedett, forgott körbe-körbe és még sorolhatnám). Talán ez azért lehet, mert a torna az idegrendszert érleli és a sok ingerre, amit ad a mozgás, így reagál az idegrendszerük. Hogy a beszédben ez az időszak elmúlik-e, nem tudom, csak remélem, mert engem is nagyon aggaszt. Viszont a torna óta a kisfiam végre válaszol a kérdésekre, igaz, csak igen/nem-el, de én már ezt is nagy előrelépésnek gondolom (eddig a kérdéseket ismételte). Nálatok alakult valamit a dolog?

2021. dec. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!