Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt valaki, akinek a...

Van itt valaki, akinek a 4éves gyermekére 25perc után kimondták az autizmus spektrum zavart?

Figyelt kérdés
Nem beszél csak pár szót,nem szobatiszta, ezzel vittük.A pszichiáter szerint makacs,öntörvényü,nem teljesiti amit kér tőle,levegönek nézi.Autista mert kiszolgálja magát a hütöböl,fura kézmozdulat amit mi nem látunk,szerinte nem érti a metakommunikáciot.Barátkozik,szerepjátékot játszik,szemkontaktust megtart,bújós,simogat.A tsmt gyogyt. szerint sem az,pedig Ő autikkal is dolgozott.

2013. szept. 3. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem autista a lányom, aspergeres. A leírás alapján a gyermeked nem az! Én elvinném más dokihoz, mert eleve aki barátságos és könnyen barátkozik, arra nem igazán lehet azt mondani, hogy auti. Ők nem tartanak szemkontaktust, általános jelenség náluk a repkedés, az ülve hintázás... Sok olyan jele van, amiből egyből megmondható, hogy az.
2013. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
3 és fél éves autista kislányom van, sok orvost megjártunk az évek alatt, mind azt mondta, hogy megkésett fejlődés, befogja hozni a lemaradást, kizárt, hogy autista. Nem nyugodtam meg elvittem a Vadaskertbe 4 óra után kimondták autizmus sprektumzavar. Most kezd szobatiszta lenni.A kislányom is barátkozik, szerepjátékokat is rengeteget játszik, szemkontaktus is van, bújos kedves, bájós, simogat és hagyja magát dencölni. Kb 8 orvos azt mondta kizárt, hogy autista, a Vadaskerben a végén megmondták az első pillanatban tudták. Beszélni most kezd, énekeket tud énekelni többet is elejétől a végéig. Ajánlom a Vadaskertet ott kiderül ha az ha nem.
2013. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt az én kislányom is nagyon önálló teljesen kiszolgálja magát, sőt a kishúgát is, na ez már nekem furcsa volt régebben is. A végén már be is pelenkázta magát, felöltöztette a testvérét stb, mindent megoldott egyedül.
2013. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltunk egy korai fejlesztőben a vadas előtt pár hónappal 40 percet, figyelte foglalkozott vele a kis hölgy ő nem orvos volt, csak sok autit foglalkoztatott , ő azt mondta, hogy autista, de belőle lesz a legokosabb.
2013. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szintén az előző vagyok, ha te gyermeked még is autista örüljünk annak, hogy a jobbak közé tartozik, mert ha nagyobb lenne a gond akkor azt már régen kiszűrték volna.
2013. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 éves fiam is asperger szindrómás, tavaly diagnosztizálták. Az autizmus spektrum zavar és maga az autizmus is nagyon széles körű, minden gyermeknél, aki érintett, másképp nyilvánul meg. Az én fiam pl. már rég szobatiszta, de alig barátkozik, keveset beszél, de 3 éves sem volt még, mikor már tudott olvasni. 6 éves aspergeres barátja bújós, nem szobatiszta, sokat beszél, nem tud olvasni. Az én fiamnál 15 perc után mondta a gyermekpszichológus, hogy asperger szindrómás. Bőven elég 15 perc is egy szakembernek, hogy felállítsa a diagnózist. Ha ezt mondták neked, hogy autizmus spektrum zavara van a gyereknek, akkor az úgy is van. Pláne, ha szakember mondta. Rengeteg terápia van, ne ess kétségbe, az én fiam 1 év alatt annyit fejlődött, változott, hogy még én magam is csak pislogok néha... köszönhető ez az alapítványi montessori óvodának, a HRG terápiának, a tsmt tornának és még sorolhatnám. Megtanultunk ezzel a dologgal együtt élni. Ha szükségét érzed, hogy elvidd egy másik orvoshoz, ott úgyis kérni fogják a pszichiátertől kapott szakvéleményt. Nem fogják felülbírálni. Lehet, hogy egy-két dologban más lesz a véleményük a gyermek viselkedésével kapcsolatban, ezt attól függ, épp hogyan viselkedik a kicsi az adott helyzetben. Ja, az még eszembe jutott, hogy az én fiam is tart szemkontaktust... pedig autista. Hú, nagyon széles körű fogalom ez az autizmus.
2013. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kétségeid vannak, akkor fel kell keresni egy másik orvost is, hisz amíg kétkedés van, addig nincs elfogadás és amíg nincs elfogadás, úgy nem fogod őt megfelelően kezelni, ami hátráltatja a fejlődését.


A helyedben a Vadakertbe elvinném, ha ők is megerősítik a diagnózist, akkor a fejedben, lelkedben le tudod rendezni a dolgokat és innentől tudsz igazán segíteni a gyereknek!

2013. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 6. 16:07
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

Hát, vitatkoznék... ennyi idő alatt max. egy erős gyanút lehet mondani szerintem. Meg aztán nem minden piszichiáter ért az autizmushoz.

Az első, akinél voltunk, azt mondta, neki hetekig, hónapokig tartana a diagnózis felállítása. Ő nem is ért hozzá annyira, vigyük a Vadasba. Vittük. Ott egy hétig egy egész team vizsgálta, mire kimondták a diagnózist. Közösségben is megfigyelték, ami szerintem elengedhetetlen, hiszen a tünetek nagy része ott jelentkezik csak, kétszemélyes helyzetben nem.

2013. szept. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

2 éves gyermekre, 5 perc után kimondták :-(

Sajnos igaz, a gyermek már 7 éves és még "mindig" autista :-(

2013. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!