Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mitől lesz hirtelen agresszív...

Mitől lesz hirtelen agresszív egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

A gyerekem 5 éves. Az utóbbi hetekben azt vettük észre, hogy mindent erővel próbál megoldani. Pl kitépi az öccse kezéből a játékot vagy arrébb löki/rúgja ha nem akarja kivárni amíg elmegy előle. Sajnos kaptam már én is, vagy éppen vágott földhöz játékot/targyakat is. Nyilván nem hagyjuk neki a kérdés nem is erről szól, hogy hogy kezeljem a helyzetet. Inkább az érdekel, hogy szerintetek mi váltja ki?


Szóval, pár hete kezdődött a dolog. Azóta van az is, hogy nem szeretne óvodába se menni. Előtte nem volt gondja vele. Hiába kérdezem, nem mond semmi konkrétat kivéve egy esetet, amikor ellökte egy nagyobb gyerek és esés közben felhorzsolta a kezét. Ezt sem tudtuk volna meg ha nem látom a sebet.


Lehetséges, hogy valaki bántja az oviban és ezért itthon ő is bánt minket, vagy más változások miatt lehet? Mostanaban nekem többet kell dolgoznom késő estig is akar, és ezért vannak napok amikor a férjemmel vannak itthon fekvesnél. Szoktak sírni, hogy hiányzom nekik, de sajnos most ez van még pár hetig. (Egészségügyben dolgozom)

Másik, hogy vettünk egy házat amibe hamarosan be fogunk tudni költözni (még most van folyamatban a felújítás vége és a bebútorozás) A költözést már nagyon várjak a gyerekek, de lehet félnek is tőle. Nem sokat voltunk a házban, lehet többet kellene mennünk, hogy ismerkedjenek a környezettel? (Beszélünk róla sokat)

Szóval szerintetek?

(Óvónő nem opció, mindig annyit sikerül megtudni, hogy minden gyerek néha piszkalja a másikat. Ahogy az enyémet, úgy az enyém is másét)



2021. nov. 25. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Óvónő vagyok. Az apró konfliktusok valóban mindennaposak a gyerekek között és sajnos valamelyikről nem is tudunk. Az agresszív viselkedést azonban minden esetben észleljük, hiszen a gyerekek is jelzik, ha valaki lökdösődik, verekszik, rúgdos, csúnyán beszél vagy erőszakkal vesz el egy játékot. Valószínűnek tartom, hogy ez a fajta viselkedés az óvodai életre nem terjed ki, csupán otthonra korlátozódik, ami általában figyelemfelhívás.

Az anyuka távolléte, hiánya lehet a probléma forrás. Próbálja megbeszélni gyermekével, hogy miért fontos távol lennie. Mit csinál munkája során. El is játszhatják. Egy 5 éves gyermek még nem ismeri az idő fogalmát, kiszámíthatatlan számára, hogy meddig fog tartani ez az állapot. Készíthetnek egy naptárt, amin előre jelzik a napokat, amikor ön sokáig dolgozik, így talán nem éri őt váratlanul. Próbálja meg valahogyan ösztönözni a gyermekét a jó magaviseletre pl, kapjon egy matricát a nap végén, ha ügyes volt.

Az új házzal való ismerkedés is jó ötlet, tervezzék meg együtt, hogy milyen lesz az új szobája, rajzolják le, hogyan lesz berendezve. A lényeg az együtt töltött minőségi idő, érzelmi biztonság.

2021. nov. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.


Igen, a szobájába /szobájukba együtt választjuk ki a bútorokat, együtt tervezgetünk.

Sajnos a munkával nem tudok most mit csinálni, rengeteg plusz műszakot kell vállalni. A saját szintjén elmagyarázzuk nekik a helyzetet és látszólag értik is. Igyekszem a szabadnapjaimon délben elhozni az oviból, ha alvós vagyok, vagy alkalmanként nem is viszem be, ha nem éjjel dolgoztam előtte hanem csak simán szabadnapok van. Olyankor itthon vagyunk inkább együtt.

Remélem hamar megszokja a dolgot, vagy megjobban remélem, hogy nem kell ennyit este dolgoznunk..

2021. nov. 26. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!