Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kettős nevelés miatt agresszív?

A kettős nevelés miatt agresszív?

Figyelt kérdés
A nagyobbik három éves fiam agresszív. A férjem és az anyósom borzalmasan engedékeny vele. Semmit nem kell. Ha nem akar enni, nem eszik. Ha nem akar aludni, akkor nem alszik. Ha nem akarja,hogy a pelusból kivegyük a kakit, akkor nincs kivéve. Ha nem akar pisilni, akkor nem kell, és megvárják azt a pillanatot, amíg bepisil.Én igyekszem vele következetes lenni, de emiatt nem mindigtudok. A férjem mindig beleszól, hogy ezt nem így kéne. A gyerek ezt simán kijátssza és megy az apjához. A legszebb, hogy este amíg a kicsit altatom, nagy youtube-ra alszik el, mert az apja addig tud nyugiban pihenni. Ha elveszem tőle a telefont, akkor hisztizik és felébreszti a kicsit. Az oviban, ha fáradt, lökködi, üti-veri a gyerekeket... Sokszor ok nélkül. A saját szememmel láttam. Nagyon elvagyok keseredve. A férjem szerint semmi probléma, én reagálom túl. Anyósomnak már nem is szólok, úgyis semmibe veszi.Pl. a taknyos-köhögős gyereket elvitte fesztiválozni két órára úgy hogy elvileg csak sétálni mentek...

#kisgyerek #agresszió #Kettősnevelés
2017. szept. 16. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nagy baj, ha a két szülő nevelési elvei jelentősebben különböznek. Ezt valahogy rendeznetek kellene. A másik pedig, hogy egy három éves gyereknek nem kellene filmet néznie, főleg felügyelet nélkül.
2017. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Megmondtam az apjának, hogy ne tegye. Én magamtól sosem adom neki oda a telefont, sem a tabletet. Pláne felügyelet nélkül. A férjem igen. Mert így nincs konfliktus. Nincs probléma. Bár tegyük hozzá, hogy a nagy alvásigénye extra kevés. Hatkor kel. Délután nem alszik, ha nincs ovi, és így fekszik le este kilenckor jobb esetben.
2017. szept. 16. 14:55
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Egy 3 éves gyerek miért is van még pelenkában??
2017. szept. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

A gyerek akkor erzi magát biztonsagban ha vigyaznak ra, hatarokat szabnak, mert tudja jol hogy ez az erdeke es gondoskodnak rola.


Az agresszio pont az erre valo figyelemfelhivas! Pl mama hagyod hogy dobalozzak, nem erdekellel teged? Minel erosebben probalkozik hát voltakepp keri a segitseget tanitast mert a tarsadalomba be akar illeszkedni.


Csak nalunk ugyanez.nagyiéknál kisördög, borzaszto karokat okoz.nem gyozom magyarazni hogy a gyerek labilis lesz lelkileg ha nem vigyaznak rá, nem ovják a tetteitol! Ok sajnos nem ertik mirol papolok.

Nalunk az ovoda RENGETEGET segit. Ugyenes eszik asztalnal, ugyesen alszik a tibbiekkel, itthon is kiegyensulyozott es boldog marad a rendszertol, kovetkezetessegtol.


Hiaba csabitjak pl csokival a gyerek TUDJA hogy anya szolgalja az erdeket azzal hogy beosztja ebed utanra, es TUDJA hogy a nagyit nem erdekli az egeszsege. Nagyon okosak! Igy a nagyinal folyamatosan rosszalkodik, szoszerint azt jelenti nagyi figyelsz rám, nem erdekellek, nem erdekel mit csinalok???



Amugy neten is van elalvas elotti tv farasztja az idegrendszert es hiperaktivitast okozhat plane ha ez miatt kevesebb rendszeresen 30-60 perccel a nyugodt alvasideje. Az meg idegrendszeri zavar

2017. szept. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak a kakihoz kell neki. Szól előtte. Ha nem adok rá, akkor képes napokig visszatartani és székrekedése lesz. Próbáltam a zenélős bilit, a simát, a wc-t, a matricás jutalmazást, a könyvet, plusz mindig utánunk jöhet. Megnézheti. Mesélünk róla. Iszik eleget, egész nap kint van, rengeteg zöldséget-gyümölcsöt eszik. Én kifogytam az ötletekből. A pisihez lassan egy éve nem kell pelus és éjszakára ágytiszta is. De ez egy másik téma...
2017. szept. 16. 15:02
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem a gyerek alvasigenye a kevesebb hanem nincs megtertve hozza a kornyezet. Azt is komolyan kene venni es betartatni. Eleinte persze dac, de aztan orulne is neki.olvasott mese is jo
2017. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amíg nem született meg a tesója. Minden este én altattam. Mondjuk akkor sem aludt el előbb pedig énekeltem neki a sötétben, mesét mondtam fejből. Sőt picinek is ilyen volt hét hónaposan pl. Kétszer negyven percet aludt egy nap. A kicsinél semmit sem csinálok másképp, mégis többet alszik.
2017. szept. 16. 15:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Mindenesetre elsosorban nem a kialvatlansag okozhat agredsziot, csak masodsorban hozza jarulhat magatartaszavarokhoz.

Elsosorban a rendszer es a vilagos szabalyok segitik őt.


Harmadsorban amugy pl az onkifejezes hianya is okozhatja ha pl nehezen beszél


De a leirtak szerint szerintem figyelemfelhivas arra hogy vigyázzanak rá es gondoskodjanak rola megfeleloen.

2017. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagy baj hogy a férjeddel ennyire különbözően nevelitek, különösen hogy ennek a gyerek előtt is hangot ad. Lehet neked is lazítani kéne, pl azt írod ha nem akar nálad akkor is enni kell-miért megtömöd?

Fogalma sincs a gyereknek mit lehet és mit nem.

A férjeddel egyezzetek meg valami arany középutban és ahhoz tartsátok magatokat.


Ami még szemet szúrt nekem, hogy amíg meg nem született a tesó, mindig te altattad, azóta viszont mindig apa. Nem lehetne ezt pl felváltva? Hisz ezt is érzi a gyerek hogy azóta te nem vagy neki és lehet nem csak az esti altatásnál?

2017. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A beszédje rendben van. Borzasztó választékosan fogalmaz. Az érzéseit is képes elmondani.
2017. szept. 16. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!