Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Agresszív kisgyerek kérdés?

Agresszív kisgyerek kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kislányom most kezdte a bölcsit. Ő eléggé verekedős, csíp, rúg, harap hogy védje magát ha elvesznek tőle vmit vagy inzultus éri. Spontán soha nem bánt senkit. Tudom hogy ez így sincs rendjént, rengeteg próbálkozást tettem afelé hogy máshogy kezelhe a konfliktust eddig sikertelenül. A bölcsibe ezt jeleztem, a dajkája meg is nyugtatott h ne aggódjak kezelik ezt a dolgot, és ida figyelnek rá. 1 hete jár bölcsibe és ott tartunk h gyakorlatilag alig kell fegyelmezni, ráadásul imád is oda járni. Pár könnycseppel beszokott, mindenki dícséri h mennyire ritka mikor a gyerek ennyira jól érzi magát már az elején. A kérdésem és a félelmem az volna hogy nem baj az ha kinevelik belőle azt h megvédje magát? Nem szeretném h verekedjen, de azt sem h őt verjék mert nem mer majd lépni rá semmit mert fél a büntitől. Itt ugyanis játékból kizárással büntetik a verekedést.
2017. szept. 11. 13:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Szóval ha agresszív, az a baj. Ha nem, akkor meg az. Nem vagy könnyű eset.
2017. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Az én fiam meg a világ legszendébb-legmulyább gyereke.


Legalábbis azt hittem.

Most kezdte a középsőt az oviban, és minden nap megbüntetik, meg ő a "bandavezér"... Már bölcsiben is mást mondtak a nevelők, mint gondoltam. Oviban is így van. Mintha nem ugyanarról a gyerekről beszélnénk...


A gyerekek már csak ilyenek. Ha nem vagyunk ott, valahogy máshogy viselkednek.


Tudod, azt szokták mondani, hogy amelyik gyerek otthon rossz, az az oviban (bölcsiben) jó, és fordítva.

2017. szept. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Hagyniuk kellene hogy szétverje a többieket. Verekszik, következménye van. Ezt nevelésnek hívják.
2017. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos választ. Szeretném ha nem volna félős amiatt mert kinevelik belőle a verekedést.
2017. szept. 11. 13:07
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad mennyi idős, de szerinted mivel kellene visszafogni az agresszióját, ha nem azzal, hogy félreültetik pár percre?
2017. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De Te akkor hogyan próbálkoztál eddig?
2017. szept. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Egy alapból verekedős kisgyerekből nehéz "szendeszüzet" nevelni...


SZóval ne félj, nem tudják olyan szinten kinevelni belőle (főleg, ha te meg ezt erősíted).

2017. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
A verekedést talán ki tudják nevelni, de ha már most határozott jellem,azt nem tudják megváltoztatni.
2017. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát játékból kivonással, játszótérről haza menetel, büntető sarok, fenékre csapás. Gyakorlatilag mindent kipróbáltam. A legjobban a haza menetel hatott, vagy ha nálunk v kisbarátja akkor ők mentek haza. Eddig minden sikertelen volt. Nagyon sokat beszélgetek vele erről h mit segítsek neki, volt h külön vonultam vele. Látom rajta h megérti, azt is h sok esetben bántja h fájdalmat okoz, de már késő mire észbe kap. Ráadásul korához képest elég erős fizikailag mert nagyon sokat mozog, ezt a bölcsibe is mondták h elég komoly sérüléseket tud okozni főleg a harapással, de az ütései is mindig betalálnak..2,5 éves egyébként. Azért is bölcsibe írattam mert kisebb létszámúak a csoportok, és jobban tudnak rá figyelni.
2017. szept. 11. 13:22
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy szerintem neked alapjáraton baj van a problémamegoldó képességeddel.

"eléggé verekedős, csíp, rúg, harap hogy védje magát ha elvesznek tőle vmit vagy inzultus éri"

"Nem szeretném h verekedjen, de azt sem h őt verjék mert nem mer majd lépni rá semmit mert fél a büntitől."


Az agresszió nem megoldás. Én nem úgy oldok meg valamit, hogy verekedek. Vagy te felpofozod, aki eléd tolakodik a sorban pl? SOHA semmilyen körülmények között ne verekedjen a gyerekem, én erre nevelem!


Nem tudom, te milyen környezetben élsz, de elképzelem a szitut: gyerekek egymás közt: aki nem védi meg magát, azt csak jól megverik. AKi igen, azzal hosszasan verekednek...

Te tudod, hogy a verekedős gyerekeket szokták kiközösíteni? Nem azokat akik nem agresszívek!

SZóval ne, ha inzultus éri, akkor ne pofonnal reagáljon!

És most még változtathatsz ezen a hozzáálláson, vagy a suliban sokszor be fognak hívni...

2017. szept. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!