Asd-ről többet?

Figyelt kérdés
4 éves lány, asd gyanús. Nem beszél még es szemkontaktust rövid ideig tart. Ma voltunk gyerek pszichológusnál. Azt mondta csak a gyanút írja le, mert fejlesztésre már járunk (tsmt), es hogy azon kívül hogy glutén es tejmentes diétára fogta azon kívül mást nem mondott. Nálatok milyen tapasztalatok vannak? Minden is érdekel

2021. dec. 1. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Semmit nem ér a tejmentes és gluténmentes diéta ha a gyereked nem tej és glutenerzekeny, cserébe sok tapanyagtol megfosztod. Elküldött ez a pszichológus ételallergia vizsgálatra?

Ennek a pszichológusnak az lett Tovabbkuld téged a megfelelő szakemberhez, ahol foglalkoznak a beszedinditassal? Ismer ez a pszichológus autizmus specifikus fejlesztési módszereket?

Ha ezekre a kérdésekre nem a válasz akkor lehet csak a semmibe ontod a pénzt.

2021. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első... Igen étel allergia pipa, pont tegnapi a vizsgálat mai eredménnyel. A többire ugyan most még nem a válasz de ugye a te utolsó mondatodban is ott van a - lehet - szó. Tehát te sem vagy 100 %ban biztos mindenben.
2021. dec. 1. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, én már semmiben nem vagyok biztos.

Egyébként nem rosszindulatbol írtam amit írtam, csak van egy érintett gyerekem és amennyi baromságot mondtak nem hozzáértő szakemberek... Hogy most a kérdésed miatt visszajöttek ezek az érzések.

2021. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Egyébként en is uj vagyok ebben, mert a lányom most asd gyanút kapott csak. Milyen baromsagokra készüljek?
2021. dec. 2. 06:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát elsősorban arra, hogy szinte senki nem ért az autizmushoz :(

Jó, ha sokat utána olvasol, mert még a szakemberek is javasolnak hülyeséget.

Baromsagok: ne használják napirendet, mert már beszél, és csak elrontom, ne jutalmazzam, ne belyegezzem meg, csak nagyon kell szeretni... Korábban: Pszichológus simán ramondta két évesen hogy biztos nem autista mert eszik rendesen és a szemébe nezett. És hogy engem kellene kezelni mert irrealisak az elvarasaim.

A bolcsiben is gázok voltak :(

De azért örülök hogy úgy javasolták a diétát hogy kimutatták az allergiát (remélem valami normális vizsgálattal ).

Ha nem beszél még a lányod remélem ilyen fejlesztést kap!

Bocsi még egyszer ha bunkonak tűnt az első hozzászólásom, csak már én is kicsit belebuggyantam a sok okossagba.

2021. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmi gond, nem kell elnézést kérned semmiért. Hát a beszéd miatt tsmst torna van, logopédus csak januárban kezd foglalkozni vele. Nektek mondták a hal olajat?
2021. dec. 2. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!