Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szeretnék többet megtudni...

Szeretnék többet megtudni arról, ha a szülői felügyeletem szünetel, milyen jogaim vannak!? Erről nem nagyon lehet olvasni!

Figyelt kérdés

14 éves a fiam,speciális intézetbe került,deviáns viselkedés miatt,gyámot rendeltek ki neki.Nem ítéleteket szeretnék olvasni,hanem a valós jogaimról!

pl:engem semmiről nem értesít a gyám,még nem is találkoztunk!



#gyám #szülői felügyeleti jog #speciális intézet
2014. jún. 2. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Családsegítőben nem tudnak segíteni neked vagy a nevelési tanácsadóban? Ügyvéd? Önkormányzatban? Az intézményben ahol van ott kell ennek utána érdeklődni, hogy mikor a jogaid. Levelet írni mindenhova és elmondani, a panaszodat, hogy márpedig te szeretnél értesülni a fiad dolgairól.
2014. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

72/B. § (1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.


(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása.


(3) A gyermekétől különélő szülőt a bíróság feljogosíthatja a vagyonkezelés és a gyermek vagyoni ügyeiben a törvényes képviselet jogával is, illetve, ha a gyermek érdekei megkívánják, az őt egyébként megillető szülői felügyeleti jogokat - így a gyermek sorsát érintő valamely lényeges kérdésben való döntés jogát - korlátozhatja vagy megvonhatja, illetve egyes jogosítványok gyakorlásának szünetelését rendelheti el.

2014. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindent elolvastam,ami a jogszabályokban benne van,de ott csak megemlítik,hogy a gyámnak azon kell lennie,hogy a gyermek visszakerüljön a családba.

Nekem nem korlátozták,nem megszüntették,csak szüneteltetik a szülői felügyeleti jogomat.Válásnál egyértelmű:Az apukának mindenbe van beleszólása,pedig akkor az ő szülői felügyeleti joga is szünetel,ha az anyukánál van elhelyezve a gyermek!

Ilyenre sajnos nem olvastam igazi megoldást,mert nálunk a családi körülmények jók.

2014. jún. 2. 13:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Jogod van látogatni előre egyeztetett időpontban és kötelességed tartani vele a kapcsolatot. Kötelezhetnek, hogy nevelési díjat fizess. Jogod van tudni róla, hogy hol van, milyen iskolába jár, hogy van, és jogod van ahhoz, hogy a lakcímedhez közeli nevelőintézetben, vagy szülőknél helyezzék el. Nem a gyámnak kell értesítenie, hanem neked kellene kapálnod érte, hogy visszakapd, azaz a gyámügyest keresd meg, hogy mit tehetsz érte, hogy visszakapd a gyereket, ők örömmel állnak rendelkezésedre.
2014. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!