Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális hogy minden öltözèsnè...

Normális hogy minden öltözèsnèl sír a 2 éves kisfiam?

Figyelt kérdés
Fel,le öltözèsnèl,fogmosasnal foleg,pelenkazasnal csak siman tekereg,rohogcsel. De az esti oltozes,meg a kabat... Katasztrofa. A salat kabatot 1 honap volt hogy elfogadta,kesztyut nem tudok raadni,merevre fagy a keze a hidegben,akkor se engedi,de muszaj kivinnem. Utalja a benti cipot,zoknit,lehuzgalja. 10 szot mond,anya,kaka,iszi,eszi,nezd,ott,itt,virsli,vau vau es ennyi. Nem sok,elmutogat,eljatszik mindent,megertjuk. Az uj helyzeteket,idegeneket nem szereti,kicsit rugalmatlan. Nem tudom van-e okom aggodni. De mindig a szemembe nez es nagyon empatikus,simogat,vigasztal,olelget. Eddig mindent tudott amit kellett statuszon,de ezek az orjongo sikitasok,hisztinel is,nem tudom normalis-e?:/
2021. dec. 3. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Tavaly ennyi idős volt a lányom, katasztrófa volt vele elindulni vhova, komolyan, legalább két ember kellett (volna) az öltöztetéshez. Sem kabát, sem overál, sem csizma... Persze, mikor elindultunk (nagy nehezen), semmi baja nem volt. Aztán megszokta, de idő kellett hozzá. Jött a tavasz, át akartam váltani átmeneti ruhákra, akkor meg nem akarta elhagyni a télit. Megint kezdődött elölről a dolog. Aztán mire jött az ősz, hűvösebb idő, már semmi ilyen probléma nem volt, szépen, ügyesen öltözik, sőt, szereti kiválasztani melyik sapkát, sálat, kesztyűt vegye fel. Szerintem ez a korral jár és ahogy nőni fog, nálatok is változni fog a helyzet.
2021. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oke. Koszi. Majd mondom statuszon azert,csak felmerult bennem hogy nem e valami idegrendszeri problema. A nagylanyomnal nem emlekszek ilyen ordoguzos jelenetekre 😔
2021. dec. 3. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
2 éves kislány, egy óra mire elindulunk. Ordít ha öltözni kell, csak apaapaapaapa, ha én akarok ráadni valamit mikor a férjem itthon van, akkor dobálja magát és visít. Sokszor nála is, akkor épp az a baja hogy nem azt a színűt, fazonút, akarta felvenni, gombos helyett cipzáros, virágos helyett egyszínű, rajtam miért nincs sapka ha neki fel kell venni, meg amúgy is egyedül akar mindent felvenni, de nem tudja, vagy kacsaláb de nem vehetem le,mert neki úgy tetszik, meg amúgy is bent már melege van félig felöltözve, stb. Életkori sajátosság, ne aggódj. Alig várom a tavaszt, hogy kevesebb ruha kelljen. Kicsit talán az vált be, hogy öltözködés közben elmesélem hová megyünk, és mit fogunk látni, akkor kicsit nyugodtabb, és arra figyel.
2021. dec. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem öltözteted túl? Benti cipő minek?
2021. dec. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Panelbol koltoztunk csaladi hazba. Az alsó szinten hideg a kő,muszaj ra valamit adnom. Nekunk is lefagy a labunk rajta.
2021. dec. 4. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!