Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet kezelni egy nem...

Hogyan lehet kezelni egy nem vérszerinti lány gyerek obszcén viselkedését?

Figyelt kérdés

Mostani párom lánya 10 éves, de a stílusa kritikán aluli. Sunyi, önző ráadásul még csúnyán is beszél. Nem aggasztana annyira, ha nem lenne egy 9 éves lányom nekem is, akire egyáltalán nincs jó hatással. Anyja "neveli", de amint a mellékelt ábra mutatja, nem végzi túl jól a dolgát. Mit lehetne tenni?

Elvégre nem az én dolgom lenne helyre rakni. Az apja sajnos ráhagyja.


2021. dec. 25. 14:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
59%
Családsegítőnél, hogy a gyerek csúnyán beszél? Szerinted mit csinálnak? Ráadásul lehet, hogy otthon normálisan viselkedik, csak a kérdezőnél nem érzi jól magát, ezért viselkedik így. Arról nem volt szó, hogy mikor váltak, ki vagy mi miatt, és milyen gyorsan jött az új kapcsolat. Nehéz egy nagyobb gyereknek elfogadni, hogy az apjának új családja van. De az is lehet, hogy a kérdezőnek teher a párja gyereke, és a gyerek ezt érzi is, ezért viselkedik bunkón. A kedves, jószívű unokahúgomat utálja a mostohaanyja, és ezt érezteti is vele, persze hogy egy idő után ő is elkezdett bunkón viselkedni vele.
2021. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%

Ha egy tanárra bíznád a gyereket vagy táborba adnád, akkor ott is rászólnának, ha nem megfelelő a viselkedése. Ennyi jogod neked is van. Kezeld egyformán a két gyereket, azaz vonatkozzanak rá is ugyanazok a szabályok, mint amiket a tiédtől elvársz. De beszélgess is vele, érdeklődj, próbálj kicsit közelebb kerülni hozzá.

Egyébként meg pároddal kell ezt szerintem is tisztázni. Gáz, ha az apja ráhagyja, mert fél tőle, hogy elveszíti a szeretét vagy lusta, érdektelen beleállni. Mutass rá ezekre, lássa kicsit kívülről. Nem attól lesz jó apa, ha bűntudatból vagy konfliktuskerülésből nem neveli a gyerekét - tipikusan akkor az sosem fogja őt tisztelni, csak pénzcsapnak fogja használni, de majd le se tojja, hiszen az sem figyelt rá, hiába feszegette a határokat. Kicsit emlékezzen vissza a gyerekkorára, hogy akiket jó embernek, példaképnek tartott, hogyan viselkedtek vele, ha ő is ilyen akar lenni a lánya szemében. Lehet kedves, empatikus, lehajoló és odafigyelő úgy is, hogy közben meghúzza a határokat és egy határozott apa marad, akire lehet számítani (egy teszetosza, felelősséget nem vállaló, de túl-jófejként megalázkodó haver helyett).

2021. dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

9# Én is így gondolom, csak idő kérdése. Ez a probléma magától nem oldódik meg, egyedül pedig kevés vagyok hozzá.


Mikor meg lettem vádolva indokolatlanul hogy pofozom a gyereket, akkor bizony megfenyítettem a gyermekvédelmisekkel amiért hanyagolja a gyereket.


11# Soraidból zúdul a megkeseredettség amit most próbálsz rajtam kiélni.


A gyerek magatartása nem kizárólag velem szemben felháborító. Az apjával is, ráadásul az iskolában sem teljesít túl fényesen. Magatartási problémák vannak vele, ráadásul majdnem mindenből bukásra áll.


12 #

Pontosan így van ahogyan írod. Bűntudatból nem konfronfálódik sem a gyerekkel sem az anyjával. Van egy kamasz lány is. Vele szintén ugyanez volt. 11 évesen már követelte az iPhone - t. 12 évesen már műköröm, műszempilla. 13 évesen már fiúzott. Elcseszett egy család, én pedig kívülállóként tehetetlenül nézem végig

2021. dec. 25. 22:50
 14/30 anonim ***** válasza:
60%
Talán ha az apjuk velük lenne, nem lenne ilyen elcseszett a család. Egyébként meg ha a párod szarik a véleményedre, és hagyja, hogy a lánya bunkón beszéljen veled, akkor a ti családotok sem túl fényes. Beáldozod a gyerekedet a pasid miatt, akinek úgy tűnik nem is vagytok igazán fontosak.
2021. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Értő olvasás általános iskola alsó tagozatos anyag..
2021. dec. 25. 23:26
 16/30 anonim ***** válasza:
89%
Olvasd vissza magadat. A gyereket az anyja neveli - vagyis az apja nem. A gyerek vállalhatatlanul viselkedik nálatok, de az apját nem érdekli. Te megkérted, hogy csináljon valamit, de nem történt változás. Rossz hatással van a gyerekedre, de te mégis kiteszed ennek, mert a pasi fontosabb neked. Melyik része nem igaz?
2021. dec. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
64%

Édes jó istenem!

Hol írta azt, hogy csak náluk viselkedik úgy?

Ha az iskolába gondok vannak vele, akkor feltételezem máshol is, nem csak apukánál.

Én nem tűrném. Te vagy a felnőtt, tisztelnie kell. Ha nem megy, akkor takarodjon haza. Ennyi

2021. dec. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

16#

Nem tudom milyen viszonyban vagy gyerekekkel, vagy van e sajátod. Sztem nincs, úgyhogy segítek picit!

Rossz gyerek nincs, csak rossz neveltetés. Egy szakítás során olykor előfordul, hogy az egyik fél, fegyverként használja a gyereket, és általa áll bosszút, bízva abban hogy enyhíti féltékenységét.

Esetünkben ez áll fenn.

Mivel a láthatások száma havi szinte változik, így apukának esélye nincs komolyabb hatást elérni a gyereknél nevelés terén. Én önző volnék ha kitiltanám innen, de akkor is ha hagyom hogy ránőjjön a fejünkre, ezért szeretnék egy arany középutat találni, ami mindenkinek jó, főképp a Lányomnak

2021. dec. 26. 03:42
 19/30 anonim ***** válasza:

A ti házatokban a ti szabályaitok legyenek. Ha apjával tudtok ebben egységfrontot alkotni, meg fogja szokni. Ettől még lehetnek szuper programok, ajándékok, finom ételek, nagy beszélgetések, mittudomén... Szóval járhat apja a kedvében, kifejezheti sokféleképp, hogy szereti. De ne tűrje és te se, ami szerintetek nem elfogadható viselkedés. Meg lehet találni az egyensúlyt, de dolgozni kell érte. Ha érzi a gyerek, hogy szeretitek, törődtök vele, érdekel titeket, hogy mi fontos neki, szép lassan mindegy lesz, mit mond az anyja és igyekezni is fog megfelelni, "jobb" lesz. De ez nem varázsütésre megy, több hónap, és fel kell kötni a gatyát, hogy következetesek legyetek. És ti pedig sose álljatok bele a harcba, ne szidjátok, akit szeret.


Ez lenne az ideális. Viszont ha mint írod, a párodnak ő a második lánya, akit nem nevel, s nincs benne most sem hajlandóság, sajnos igaza van az előttem szólónak, hogy a te gyereked a te párválasztásod miatt keveredett ebbe. S ezt nem esélyes, hogy te egyedül meg tudod javítani, valószínűleg marad egy örök háborús helyzet, amiben úszhatsz az ár ellen, s te lehetsz az örökös rossz zsaru.

2021. dec. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"Mivel a láthatások száma havi szinte változik, így apukának esélye nincs komolyabb hatást elérni a gyereknél nevelés terén."


Most már szépíted a sztorit. Apukának esélye sincs változást elérni a gyereknél? Ez elején azt írtad, hogy beszéltél vele, de nem csinált semmit. Azt is írtad, hogy nem akar konfrontálódni a gyerekkel. Vagyis nem is akar változtatni semmin. Azért az sem mindegy, hogy a párodnál laktok vagy nálad. Mert ha az apjához megy láthatásra, az ő házába, akkor az apja szabályai az érvényesek.

2021. dec. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!