Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet kezelni egy nem...

Hogyan lehet kezelni egy nem vérszerinti lány gyerek obszcén viselkedését?

Figyelt kérdés

Mostani párom lánya 10 éves, de a stílusa kritikán aluli. Sunyi, önző ráadásul még csúnyán is beszél. Nem aggasztana annyira, ha nem lenne egy 9 éves lányom nekem is, akire egyáltalán nincs jó hatással. Anyja "neveli", de amint a mellékelt ábra mutatja, nem végzi túl jól a dolgát. Mit lehetne tenni?

Elvégre nem az én dolgom lenne helyre rakni. Az apja sajnos ráhagyja.


2021. dec. 25. 14:27
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

20#

Semmi "szépítés" nincs a sztoriban, csupán ismeretlen a többi tényező, amit nem óhajtok itt részletezni, főképp olyan ember irányába, akiből hiányzik a segítő szándék legapróbb morzsája is.

De hogy meglegyen a lelki nyugalomad estére, válaszolok.

Az én házamban élünk, és ide jön láthatásra a gyerek.

2021. dec. 26. 18:50
 22/30 anonim ***** válasza:
Obszcén? Trágár, szeméremsértő? Hogyan?
2021. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Itt a probléma az apukával van. Hogyan fogod ezt vele megbeszélni? Neki kellene a gyereket nevelnie, kordában tartani az idő alatt, amikor nálad/nálatok van, hisz az õ gyermeke. Neki kell irányítania. Ha ez igy folytatódik, semmi jó nem fog kisülni belőle, komoly áldozatok lesznek, főleg a te gyermeked. Engem személy szerint nem igazán érdekelne, hogy mennyire szeretek egy férfit, ha a gyermekemet sérelmek érik az én "boldogságom" miatt. Elhiszem, hogy nehez ez, de gondolj bele a következményekbe. Az egyetlen, aki its cselekedhet, az a párod. Mond meg neki, hogy elég volt a struccpolitikából, semmit nem old meg, ha ő és te is homokba dugjátok a fejeteket. Teljesen mindegy miert tortenik ez az egész, hogy épp az ex akar cs*sztetni ezzel, vagy a gyerek problémás, ez ìgy nem maradhat. Ideje a párodnak használnia a józan eszét, ahogy neked is. Ha nem, akkor menjenek egy szállodába , kocsmába és ott úgy beszélhetnek egymással, ahogy csak jòl esik (apuka+gyerek). Ne töketlenkedj kérdéző, itt cselekedni kell.
2021. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
44%
A kedvenc Trollom egyike Te vagy 🤭
2022. jan. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Ezt nekem írtad?
2022. jan. 20. 20:46
 26/30 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Szuperanyuka!

Szerintem dobd ki a házadból a párodat vagy midet, nem kell az neked oda.

És foglalkozz helyette a szupergyerekeddel, nehogy más hanyag szülő csúnya rossz neveletlen gyereke rossz hatással legyen rá.


Na, így kezeld.

Szívesen.

2022. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

"Kedves" utolsó!

Nem tudom kinek képzeled magad, hogy ilyesfajta stílust vegyél fel bárkivel szemben.

Azt hiszem, kulturált módon tettem fel egy kérdést.

Elég nyomorult életed lehet, ha másokon eléd ki a frusztráltságot.

Kinek az érdekeit kellene szem előtt tartanom, ha nem a saját gyermekemét?

Ezért lennék önző?

Van gyereked? Feltételezem nincs. Ha rossz társaságba kerülne a gyereked, mit tennél?

Ja semmit. Értem!

Ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna! 😉

2022. jan. 26. 11:25
 28/30 anonim ***** válasza:

Ha ezen felháborodsz, mi van, ha tényleg bunkó, ordenàré stílusban szólnak hozzád?


"Elég nyomorult életed lehet, ha másokon eléd ki a frusztráltságot."


Nem mondanám.

Elismerem, cinikus voltam, nem így kellett volna. Ezt az hozta ki, hogy minden egyes kommentedben szépíteni próbàltad a dolgot.

Magyarázkodsz, pedig nincs min.



De menjünk sorban.


"Kinek az érdekeit kellene szem előtt tartanom, ha nem a saját gyermekemét?


Ezért lennék önző?"


Nem vagy önző.

Igazad van, minden szülő ezt tenné, ez a dolga.


"Van gyereked? Feltételezem nincs. Ha rossz társaságba kerülne a gyereked, mit tennél?"


Feltételezésed hibás. 3 is van, sőt, mozaik-család vagyunk, mi is ​nekem van egy hozott, 2 közös a férjemmel (neki nincs másik.)

Ebből következik, hogy az én lányom szintúgy jár láthatásra, ahol az új asszonykának van 2 hozott gyereke, innen talán gondolhatod, hogy nem is annyira idegen a téma, mint ahogy gondolod, nálunk is voltak problémák, most is vannak.

Igaz, én a másik oldalon vagyok, de hangsúlyozom, a problémádat megértem.


"Ja semmit. Értem!"

Nyilván ez sem így van,a gyerekeim az elsők.



A gond ott van, hogy az összes elvált apuka új párja abban a hitben él, hogy mindenért a gyerek anyja a hibás, a felelős.

Az apa semmiért.


Ha apa nem tesz semmit, mikor a saját gyerekéről van szó (mert nem tesz), nem veszi ki a részét jóformán semmiből, hogy egy-egy adott problémát megoldjon, és képes nyugodtan vègignézni, hogy ez másra, másokra is, azért miért az ex-asszony, meg a gyerek a hibás?


Mentegeted a párodat, a neked nem tetsző válaszolókat (akik az igazságot tárják eléd), leszóltad. (Nem magamamról beszélek.)


Ha tetszik, ha nem, 2 választásod van:

-Tűröd tovább a dolgot, és tönkremész a gyerekeddel együtt,

-Vagy szépen elköszönsz a párodtól, mivel a mellékelt ábra mutatja, hogy nem fog történni semmi. Ha a párodnak szándékában állna vàltoztatni, màr megtörtént volna.


A màrtíromság, panaszkodás, majd magyarázkodás értelmetlen....

2022. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Ez itt a probléma!

Felsőbbrendűnek hiszed magad, és indokolatlanul adsz életvezetési tanácsokat, azért mert a te családod részét is képezi hozott gyermek más házasságból, holott minden élet más és más!

Nincs ki helyett szabadkoznom, és nem is szépítem a történetet.

Nálunk nem a korrektség és a rugalmasság jellemzi az ex feleség habitusát, hanem az irigység, és a rosszindulat. Ennek okán a párommal közös gyerekeit eszközként használja, hogy fájdalmat okozzon apukának és nekem, mert még nem jött arra rá, hogy a saját gyerekeit fogja ezzel tönkretenni.

Egy olyan apukát felelősségre vonni úgy, hogy havonta 2 hétvége az övé, nemcsak humoros, de hatalmas baromság is. Ez idő alatt mekkora hatást lehet gyakorolni egy gyerekre szerinted? Segítek! Konvergál a nullával ennek az esélye!

A fentebb említett opciók közül egyik sem megoldás számunkra.

De már megoldódni látszik!

2022. jan. 26. 17:10
 30/30 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a segítő szándékú kommenteket! Volt köztük hasznos is!
2022. jan. 26. 17:11
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!