Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet kezelni egy nem...

Hogyan lehet kezelni egy nem vérszerinti lány gyerek obszcén viselkedését?

Figyelt kérdés

Mostani párom lánya 10 éves, de a stílusa kritikán aluli. Sunyi, önző ráadásul még csúnyán is beszél. Nem aggasztana annyira, ha nem lenne egy 9 éves lányom nekem is, akire egyáltalán nincs jó hatással. Anyja "neveli", de amint a mellékelt ábra mutatja, nem végzi túl jól a dolgát. Mit lehetne tenni?

Elvégre nem az én dolgom lenne helyre rakni. Az apja sajnos ráhagyja.


2021. dec. 25. 14:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a pároddal.
2021. dec. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ez volt az első amit tehettem, de nem történt változás
2021. dec. 25. 14:33
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Akkor közlöm, hogy ezentúl a láthatatlan oldja meg magánál, ne nálad.
2021. dec. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nevelem más gyerekét is, ha nálam van és a szülei nincsenek jelen.

Mindig az aktuális felnőtt az, aki a határokat húzza. Nálam ilyen viselkedésért büntetés jár. Akárki gyereke.

2021. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam vele, de csak óvatosan. Egyik alkalommal olyan hiszti tört rá, hogy a földön fetrengett mint egy epilepsziás. Büntetésből sarokba állítottam 5 percre, de még azt sem bírta ki. Otthon úgy adta elő, hogy én lepofoztam. Holott a sajátom se kapott tőlem soha pofont, nemhogy másé..
2021. dec. 25. 15:27
 6/30 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen hidegen hagyna, kapna egy pofont is, ha kéri. Az én otthonomban hülyéket nem tűrök meg. Vagy viselkedik, vagy nevelem. Ha pedig valakinek nem tetszik, nem hozza oda. Én ennyit tudok neked tanácsolni, és ha kitartasz, így vagy úgy, megoldódik. 1. Jön és viselkedik, 2. jön és megneveled, 3. nem jön.


A 4. opció, hogy jön és te sem csinálsz semmit. De ezt nem javaslom.

2021. dec. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Radikálisabb eszközökhöz fogok eztán folyamodni

Kellemes Ünnepeket kívánok nektek 🎄

2021. dec. 25. 16:12
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
10 éves gyerek a földhözveri magát úgy hisztizik. Tudod mikor hagynám...
2021. dec. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%
Ha az apja nem partner ebben, akkor semmit nem tudsz csinálni. A kapcsolatotoknak nincs jövője, mert állandó feszültség és vita lesz a gyerek miatt.
2021. dec. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelezd a párod exének, hogy a gyerek viselkedése arra enged következtetni, hogy a gyerek lelki, erkölcsi fejlődése nincs megfelelően biztosítva, és jelezni fogod a családsegítőnél. Ha nincs változás, jelezd is.
2021. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!