Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A párom miért nem tud gyereket...

A párom miért nem tud gyereket fegyelmezni?

Figyelt kérdés

Ha vele van a gyerek bűn rossz, szemtelen, követel, hisztizik.


Ha velem van, akkor ez ezerszer ritkább dolog.


Nagy hirtelen nem tudunk szerepet cserélni, mert én dolgozom, ő pedig a kistesóval van itthon, amíg a hisztisebb nagy a bölcsiben.


Őket hármasban alig lehet hagyni, mert egyből olyan balhé kerekedik, hogy nekem kell rendet tennem. Itthonról dolgozom, így ha mindenki itthon, akkor gyakran munka mellett rám hárul a nevelés is. Mert ha nem lépek közbe, általában órán felül is tart a hiszti.


Mégis mit lehetne tenni?



2022. jan. 18. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Azért mielőtt mindenki nekiáll szidni a feleségedet, szögezzük le, hogy ennek az egésznek simán lehet az az oka, hogy vele vannak többet, benne jobban bízik a gyerek, mint benned, mellette jobban el meri engedni magát, mert biztosabb benne, hogy az anyja akkor is szereti, ha segghülye, ellentétben veled, aki bár otthon vagy, de dolgozol, így ha mégis vele vagy, akkor meg fegyelmezed.
2022. jan. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Rosszul látod. Nem arról van szó, hogy nem tud fegyelmezni. Vele vannak a gyerekek állandóan, ő az elsődleges gondozó, a biztos pont, az érzelmi biztonság. Vele sokkal több mindent megengednek maguknak, mint veled. Ne fogd a feleségedre, ez természetes. Ráadásul a kicsivel otthon van az elsődleges gondozó, féltékenység is belejátszik, jóhogy hisztisebb a nagy, hazahozza az összes felgyűlt feszkóját az anyjának. Inkább vállalj többet, pl hétvégén menjen el valahova fél napra, addig legyél te a gyerekekkel. Vagy munka után.
2022. jan. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A férjem van itthon a gyerekkel. Bár lényegtelen ki-kicsoda a sztoriban.
2022. jan. 18. 08:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Àltalàban ìgy szokott lenni, hogy avval a szülővel dacol a gyerek, akivel többet van, màsik szülővel meg hàzon kívül màshogy viselkedik.
2022. jan. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az előzők írták, azzal szemben feszegeti a határokat a gyerek a leginkább, akivel a legjobban el tudja engedni magát, akiben a legjobban bízik.
2022. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet. Velem vannak egész nap a gyerekek és simán tudok mind kettővel foglalkozni, de ha férjem itthon van és rá van mind kettő bízva fel fordul a világ. Rettentően idegesítő, hogy nem bír el két pöttömmel. Én azt vettem észre a mi esetünkben, hogy ő nem következetes. Valamire rá mondja, hogy nem szabad aztán mégis szemet huny felette és a gyerek tudja, hogy apánál mindent lehet és nyilván ki is használja a helyzetet. Addig fog vinnyogni, a földhöz verni magát, követelőzni amíg apa mindent is meg enged neki
2022. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez amúgy érdekes kérdés, mert nálunk is én (anya) vagyok a legtöbbet a gyerekkel aki már 3 éves. Nekem tud a legjobban cirkuszolni, nagy erőkkel határt feszegetve de mégis én tudom hatékonyabban nevelni. Valószínűleg nálunk is az lehet az oka amit a 6-os írt, hogy én következetes vagyok. Na nekem sem megy mindig, de a férjemnek még annyiszor se mint nekem.

Én ha belemegyek a gyerekkel valamilyen "harcba", akkor végig viszem. Ő nem. Pl ha megkérem hogy tegye a helyére a kisautót és ő dacosan ellenkezik akkor addig mondogatom míg a helyére nem teszi. És ha már ebbe belementem akkor végig csinálom míg célt nem érek. A férjem rászól, veszekszik, aztán ráhagyja.

2022. jan. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!