Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD diagnózist hány éves...

ADHD diagnózist hány éves korban lehet kimondani?

Figyelt kérdés
2 éves a gyermekem és alvás- illetve evészavar miatt voltunk mindenféle kivizsgáláson. Javasoltak gyógypedagógiai fejlesztést, mert nem igazán figyel, nem koncentrál semmire, csapongó, nem hajlandó leülni egy percre sem. Nem hajtja végre a feladatokat, ha nincs kedve hozzá (sajnos általában nincs), pedig mindent megért, kiemelkedő a szókincse stb. Otthon is rendesen szenvedünk emiatt. A pszichiáter amikor összefoglalta a tapasztalatait, megemlítette, hogy semmi jele nincs autizmusnak, ezt én is sejtettem. Arról viszont nem tett említést és nem is írta le, hogy hiperaktív lenne a gyerek, én pedig elfelejtettem rákérdezni külön erre. Majd megyünk kontrollra egy év múlva, de addig nem hagy nyugodni a gondolat. Ha ADHD-s lenne, azt már leírták volna, vagy csak későbbi életkorban mondják ki ezt a diagnózist?

2022. jan. 24. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Adhd-t inkább iskoláskor előtt diagnosztizálnak. Az autizmust is inkább 3 év után.

Amúgy simán lehet idegrendszeri éretlensége is, lehet azért is van kontroll később.

2022. jan. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen semmit nem lehet diagnosztizálni. A fiam 5, a lányom 7 évesen kapott adhd diagnózist. Nem értem, egy 2 évestől mégis minek kéne elvárni, hogy leüljön és figyeljen?
2022. jan. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A 2 éves gyerek nem adhd-s. Ahhoz azért egészen picike még, hogy ezzel meg legyen bélyegezve.
2022. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ahhoz képest kimondták, hogy sajátos nevelési igényű. Magam alatt vagyok. Remélem, azért még valaha lekerülhet róla ez az "ítélet".
2022. jan. 25. 17:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Az SNI teljesen más. Azért 2 évesre kimondani ez is erős számomra.
2022. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És ki mondta ki, és mivel indokolta? Ennyi idősen egy sni-hez azért ennél több kéne. Orvosi, pszichiátriai vizsgálat. Esetleg egy szervi problémát vagy egy szellemi fogyatékot ki tudnak mondani, de adhd-t ilyen kicsinek biztosan nem.
2022. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szakszolgálatnál írta le, aki vizsgálta, de úgy, hogy szóban fel sem merült az sni. Azt mondta, korának lényegében megfelelő viselkedésű a gyerek, nem hajlandó sokáig egy feladattal foglalkozni, de általában a kortársai sem. A diagnózis kevert specifikus fejlődési zavar.

Van 15 napunk fellebbezni, de kérdés, hogy annak szokott-e lenni eredménye.

2022. jan. 26. 00:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Anno nekem a védőnő mondta, mikor panaszkodtam, hogy a gyerekem semmivel nem hajlandó foglalkozni,hogy 2 éves korban kb 3-5 perc közötti időt ha el tud lenni valamivel ,akkor király.Mivel ilyenkor még csapongva játszanak.Hogy lehet kevert specifikus fejlődési zavar,ha amúgy átlagosan fejlődik és korának megfelelően viselkedik?
2022. jan. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Furcsa, mert mi is vittük szakszolgálatra (2.5 évesen beszédkésés miatt), ugyanígy viselkedett, de mondták hogy teljesen normális. Hallásvizsgálatra küldtek (mivel nehezen figyelt), azzal rendben volt. Logopédushoz járunk (maszekba), bár kaptunk SNI kódot, de csak azért hogy bölcsiben is kapjon ingyen logopédust. Sni kód mellett is csak simán beszédkésés van feltüntetve. Nem mondták hogy autista, adhd-s lenne, csak idegrendszeri éretlenséget (ami egyébként nem sni-s).
2022. jan. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nekem nagyon fura, mert amikor mi voltunk, akkor a végén elém tettek egy előzetes vizsgálati eredményt, amelyben leírták, hogy mit találtak, és hogy milyen kódot javasolnak. Ezt alá kellett írnom, hogy egyetértek, és mondták, hogy a részletest majd később küldik. Amennyiben te ilyen előzetest nem írtál alá, azzal az ürüggyel tudsz fellebbezni.
2022. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!