Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen módja lehet az ADHD...

Milyen módja lehet az ADHD mihamarabbi diagnosztizálásának felnőttként?

Figyelt kérdés

Sajnos az évek alatt egyre nő bennem a gyanú, hogy ADHD-s lehetek. Az élet minden területén korlátoz évek óta, párkapcsolat, barátok, család és főleg a tanulás terén. Gimnazista vagyok 19/F és ebben a tanévben fogok érettségizni. Az eddigi évek alatt próbáltam valahogy húzni magam tovább és tovább, de sajnos az érettségire nem fogok tudni rendesen felkészülni.

Nézelődtem a neten milyen kezelési módok vannak és mivel idő szűkében vagyok, csak a gyógyszeres kezelés jöhet szóba, amihez kell a diagnózis.

Hamarabb szerettem volna orvoshoz eljutni, de senki se vett komolyan. Lusta vagyok és erőltessem meg magam... mondták.

Sajnos a várólista elég hosszú, ahogy olvastam, akár 1 évnél is több lehet.

Nincs valamilyen módja, hogy ezt a folyamatot gyorsabban véghez vigyék?

Vagy bármilyen másik alternatíva.

Az se segít, hogy Budapesttől messze lakom és máshol nem nagyon van lehetőség a diagnózisra.



2021. szept. 12. 20:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Még az a kérdés merült fel bennem, hogy ha például Kecskeméten (közel van) elmegyek a pszichiátriai osztályra akkor ott is kaphatok diagnózist és ott is felírhatják a gyógyszert? Ez lenne a legkézenfekvőbb, Kecskeméten vagyok kollégista és egyszerűbben betudnék járni a vizsgálatokra is.
2021. szept. 12. 20:43
 2/3 anonim ***** válasza:
32%

Kerdezo, ha annyira sulyos lenne, hogy gyogyszeres kezelesre szorulsz, akkor nem jutottal volna el eddig, de talan az altalanost se tudtad volna befejezni megfelelo fejlesztes es segitseg nelkul.

Ettol fuggetlenul persze lehet, hogy valoban van ilyen problemad, pszichiaterhez kell menni, de a diagnozis nem lesz 5 perc, meg Budapesten se.

Es hat az van, hogy tanulas helyett meg a porszem is erdekesebb a sarokban, ezzel szerintem mindenki igy van/ volt, de meg kell probalni mindent annak erdekeben, hogy sikeruljon az erettsegi.

2021. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Rengeteget olvastam és van akinél később jelentkeznek súlyosabban a tünetek. Általánosban is sokat tanultam, alsó tagozatban nem is voltam túl jó tanuló, felsőben jöttem rá, hogy mit akarok kezdeni magammal. Az egy kicsit motivált és sok tanulással sikerült négyeseket, ötösöket összehozni.

Így fel is vettek egy nagyon jó gimnáziumba, de mostmár nem bírom tovább.

Olyan is nagyon sok van, aki az egyetem vagy akár 30-40 éves korában jön rá.

Idáig el lehet jutni csak nagyon nehezen.

2021. szept. 13. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!