Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen esetben érdemes (fiatal...

Milyen esetben érdemes (fiatal) felnőttként ADHD kivizsgálásról gondolkodni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az öndiagnosztizálást, de abból amit eddig olvastam, ez az egész egy elég hosszú és bonyolult procedúrának néz ki, szóval ha nincs erős gyanúm akkor lehet, hogy most nem szeretnék belemenni.


Azon kívül, hogy időnként nehezen tudok tanulni, nem igazán érzek olyan tüneteket amik erőteljesen megnehezítenék az életem. Egy egész nyugodt és visszafogott gyerek is voltam. De ettől függetlenül vannak "gyanús" és mérsékelten zavaró dolgok amikre felfigyeltem.

Nem akarom túlságosan részletezni, de az agyam folyton pörög, én is mindig mozgásban vagyok, impulzívan belekezdek mindenbe, de semmi mellet nem tartok ki.


Még a szórakoztató médiával is gondom van. Ez fura, mert váltakozó. Volt hogy 50 sorozat részt pár nap alatt megnéztem, vagy pár éjszaka alatt kiolvastam egy könyvet. Máskor meg hetekig, akár hónapokig nem vagyok képes leülni a TV elé, nem bírok a gépemen se játszani, és folyton stimulálni próbálom magam.


Ez csak egy része a dolognak, de mondom nem itt szeretném a diagnózist felállíttatni. Az érdekelne, hogy kb mi az szint ahol már lehet gyanakodni valami mentális "problémára" is.


Akár magánellátásban az ADHD központba is el tudnék menni, de feleslegesen nem szeretnék pénz és energiát fektetni ebbe.



2021. ápr. 29. 15:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor ha úgy érzed, hogy akadályoz az életben. Ha károkat szenvedsz el ebből adódóan rendszeresen. Az adhdval sokszor járnak egyéb mentális gondok is járulákusan pl a sok kudarc miatt depi. Szóval ezek is okok lehetnek.


De azt tudd, hogy a megoldás nagy része az olyan, amit egyedül is eltudsz kezdeni megtenni. Van sok cikk, könyv. De sok időhatékonyságról, meg produktivitásról szóló módszer is jó. Igazából szokásos lassú kialakítása adja a legtöbbet hosszabb távon. Meg ezzel összekötve a fizikai környezet olyanná alakítása ami elvégez több dolgot ami nem megy.

2021. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!