Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Magyar nyelvű szabálykártyákat...

Magyar nyelvű szabálykártyákat hol találok az interneten 5-6 éves autista kislánynak?

Figyelt kérdés

Letölteném, nem tudok rajzolni.. Esetleg kis változtatást tudok véghezvinni rajta.

Ilyen "nem szabad, tilos" kártyákra gondolok (csipkedni, ütni, rúgni, sikítani, stb).

Láttam a neten már, de az mind angol. (a gyerek tud írni, olvasni)

Akár angol forrás is megfelelne, max átírom a szöveget rajta.


2022. febr. 19. 15:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
19,attól, hogy a te aspi ismerőseid nem agresszívak, még más aspik lehetnek azok. Esetleg olvass utána, ha már úgyis érint a téma, minthogy degradálsz olyat, aki segítséget kér. Gyerekként, főleg, ha nincs megfelelő támogatás, segítség, akkor nagyon sokféleképpen megjelenhetnek az ember frusztrációi...
2022. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Jajj dejó! Az enyémmel is így van, nem gondoltam volna, hogy vannak többen bizonytalan diagnózisokkal! Nálunk is pont ez van, annyival, hogy a nevtan szerint nem auti, a szakértői szerint auti, a pszichiáterek megoszlanak adhd és auti közt, és most járunk klinikai szakpszichológushoz, aki szerint oppozíciós zavar, de kapott már beszédkódokat meg kevert spect, meg érzelmi zavart is, természetesen a szakemberek egymás megfigyeléseit nem vélik felfedezni a gyereken.. Mindenki mást mond(amit bele akar látni a gyerekbe), csak az fix, hogy kicsit furcsa, de ez csak a dühösségben és ellenkezésben látszik leginkább, a dühösség meg nálunk csak intézményben jön elő(velem nagyrészt cuki, néha dühös csak, de szerintem az ajtócsapkodás belefér kisgyereknél, meg a kiabálás nem csúnya szavakkal).


Katasztrófa az egész rendszer, bár annyira egyszerű lenne, hogy el lehessen dönteni. Amúgy nem, szerintem az enyém pont kintebb van a spektrumon, mint egy aspi, sokkal jobb a szociális érzéke, nyitott, barátságos, közkedvelt, felismer minden helyzetet, sajnál, szerepjátékozik stb, lazán kommunikál, meghallgat, feltalálja magát, elég önálló, nincs rögzült érdeklődése, nincs ismételgetés, sorrend, kézmozdulat, semmi.. neki is magas az iqja, rugalmas--de szélsőségesen dühös tud lenni NÉHA, picit furcsán beszél(mondját mond "mongya" helyett pl), és van, hogy ellenkezik, leginkább kudarckerülés miatt, vagy mert úgy érzi megteheti. Az alaptermészete vidám, remek figyelmi játékokban meg minden türelmet igénylő játékban, de beszédre nehezebben figyel, és tömegben is nehezebben figyel. Eleven, de nem túl eleven. Sokat beszél, jár a lába sokszor, miközben eszik. Válogatós, de nem szélsőségesen, kb 50 féle ételt eszik meg. Remekül rajzol, nagyon szépen ír, jól számol, korán kezdett olvasni, a mozgását mindenki dicséri.


Tessék, ha szakértő vagy, lődd be, milyen kategóriába illik, szívesen meghallgatom, mindig örülök plusz egy véleménynek, hátha olyan mond, amilyet még nem hallottam.

2022. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!