Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Olyan gyerekkel mit lehet...

Olyan gyerekkel mit lehet tenni, aki veri a szüleit, ha nem az van, amit ő akar? 6 éves!

Figyelt kérdés
2017. dec. 5. 16:25
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
és fiú
2017. dec. 5. 16:25
 2/32 A kérdező kommentje:
szülei: anya és nagymama. Apuka nincs. (Kicsit gyorsan elküldtem a kérdést, részletek nélkül)
2017. dec. 5. 16:26
 3/32 anonim ***** válasza:
64%
Egyértelműen az apuka hiánya az ami miatt ezt megengedi magának. Igazából jót tenne neki, ha kapna egy akkorát, hogy a taknya kicsordulna. Biztosan meggondolná legközelebb, hogy megüt e valakit. Lehet ítélkezni, de a tekintélyalapú gyermeknevelés évezredekig működött. Liberális nevelésben az életben nem fog erről leszokni. Na jó... talán 20 évesen amikor először jön rá, hogy anyu meg mama kivételével mindenki visszaüt.
2017. dec. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
56%
Tudom, hogy sajnálod, de oda kell csapnod.
2017. dec. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
82%
Én nem verném meg, de minden ilyen alkalommal megbüntetném és be is tartanám. Pl. Ha verekedett egy hétig nincs tévé ha a feje tetejére áll akkor sem. Minden további verekedés +1 hét. De mást is ki lehet találni ha mondjuk tévét nézni nem szeret vagy nem szokott.
2017. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

"minden ilyen alkalommal megbüntetném és be is tartanám."


Ott a pont. Ha van apa, ha nincs, következetesnek kell lenni és nem szabad kihátrálni. pl megrúg, elmondod neki, hogy aznap nem mehet játszani, de jól viselkedik és mégis elengeded, ez nem megy.


Másik: Nagymama, és Anya az két nő. Ő meg fiú. Kicsit ki van billenve az arány. Vidd néha olyan társaságba, ahol láthat erős férfit/férfiakat. Ez lehet egy boltos, akivel hetente találkozik, zenetanár, kosárlabda edző, lényeg, hogy férfias és következetes legyen.


Nagyapával mi újság?

Nagymamával való konfliktusokat egymás közt kell rendezni, a gyerek megérzi a feszültséget.

2017. dec. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%

Gondold végig a konkrét helyzetet is. A gyerekek se egyformák. Három fiam van, három természet.

az egyiket nem lehetett hirtelen valamire rávenni. Tudnia kellett előre a napi tervet, mikor, mi lesz, és előre finoman figyelmeztetni: kétszer-háromszor mielőtt indultunk volna. " már csak egy kört menjen a kisautó, és parkoljon le, mert indulnunk kell.

A másik csupa aktivitás, ha valamit nem tehetett meg egyedül : kétségbeesés, világvége.

Neki nem volt szabad segíteni, és folyton hívni kellett új és új tennivalókhoz.

A harmadikat a számára nem kedves ( amúgy normális) emberek frusztrálták. Őt ki kellett menteni a "jajj de édes ugyulubugyuli" típusúak közeléből, mert akár orrba is vágta a bizalmaskodót.

Szóval hogy konkrétan mit lehet tenni azt innen nem tudjuk megmondani. Vidd el a nevelési tanácsadóba, ott a konkrét helyzetre, emberekre fognak keresni megoldást.

2017. dec. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
41%
Ezúton is csókoltatom Benjamin Spockot! Hogy a jó isten húzza a fa52ára!
2017. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
26%
Nem lehet esetleg leülni vele és megkérdezni miért csinálja? Elmagyarázni, hogy ez nem jó és te is meg tudod ütni ami nagyon fog fájni neki mert erősebb vagy. Mégsem teszed.Elmondanám mi lesz a következménye ha megüt újra. Én nem tv megvonással stb. Bűntetném ha a beszélgetés nem vezetne eredményre. Egyszerűen aznap már nem szólnék hozzá nem foglalkoznék vele, átnéznék rajta. A kiközösítés nagyon rossz a gyereknek. Ha aznapra volt valami program akkor az maradjon el. Ha hisztizik bezárnám a szobájába és nem foglalkoznék vele. Legközelebb talán meggondolja. Ha ez sem hoz eredményt....akkor nagyon ráijesztenék. Pl. Hirtelen felkenném a falra odaszorítanám, és leordítanám szó szerint a fejét, hogy mit képzel. De ennek nagyon hatásosnak kell lennie mert minden héten nem csinálhatod, nem fog bejönni. Én elmennék a végsőkig, hogy ne kelljen megütni.
2017. dec. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
66%
Ha vam erős férfi ismerős vagy rokon akire felnéz a gyerek. Megkérném, hogy beszéljen vele. Pl. " hallom vered anyukádat. Nem szégyelled magadat? Ha ilyet tettem volna az apám kiverte volna az összes fogam. A legnagyobb bűn az snyádat megütni....stb." Hozzáteszem engem úgy neveltek, pedig apukám nem volt, hogy sosem mertem volna ilyet.
2017. dec. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!