Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy segítsek lánytesómnak ha...

Hogy segítsek lánytesómnak ha az SNI-s gyereke reggelente nem akar iskolába menni?

Figyelt kérdés

A reggeli indulás egy kész dráma, üvölt a gyerek, hogy nem akar menni, anyuka gyenge idegzetű, és nagyon aggódik a gyerekéért, aki pl. kitapasztalta, hogy ha reggel a kakilással húzza az időt, akkor az célravezető, többször volt, hogy emiatt nem indultak el iskolába (réggebben volt kaki gondja, visszatartotta napokig).

A fia 8 éves lesz, elsős, nem nagyon volt kúszás-mászás, kb másfél évesen tanult meg járni, elég rosszul fejezi ki magát szóban (nehezen beszél). Egy kis létszámú (10 fős) osztályba jár, ahol a tanárok kifejezetten sni-s gyerekekre vannak szakosodva.

Ennek ellenére én úgy látom, hogy nevelési probléma is van, nem állítanak fel korlátokat, mindenre csak rá van legyintve, nincs büntetve, fegyelmezve a gyerek, ill. a fenti fajta ravaszkodással el tudja érni amit akar. Ill. az ordítás még nagy fegyvere, főleg reggel, mikor minden perc számít.

Látom, hogy tesóm lassan tönkremegy ebben, volt hogy segítettem nekik induláskor, de az se megoldás hosszú távon.

Gyerekpszichológus, gyógypedagógus, vagy hasonló cipőben járó anyuka tanácsát várom.

Fognak menni majd pszichológushoz, de addig is valahogy meg kell oldani a reggeleket.



2022. febr. 21. 17:54
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
87%
Korábban kelti fel és akkor marad idő a "kaki mókára", lehet utána normalis időben elindulni
2022. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
55%

SNI ide, vagy oda, egy idő után nem érdekelne, milyen nyűgje van éppen reggelente.

Ordítson, ahogy akar, fognám, tenném be a kocsiba és mennénk az iskolába. Ha kell, pizsamában (úgyis jön a jó idő).


Hidd el, hogy egy idő után benne is tudatosul, hogy nem ő a főnök. Ritka ellenszenves gyerek lehet...

2022. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
41%
Te meg ritka primitív lehetsz utolsó.
2022. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagyok az, de tudod ki szórakozna így minden reggel egy gyerekkel.
2022. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

2: sajnos egyetértek veled, talán az utolsó kis félmondat nélkül (hogy ellenszenves a gyerek). A gyerek az ilyen, elmegy a falig.

Ugyanezt gondolom, hogy következetesen végig kell vinni az akaratunkat ez esetben, mert ha látja a megingást felülkerekedik.


Az én gyerekeim már nagyok, de voltak hisztik. Ha abban nyertek, az egy ki nem mondott rábólintás, megigazulás, hogy igen, így kell csinálni, jó hangosan vonyítani, és akkor az van, amit én akarok.


A tesóm nagyon szereti a fiát, de nem jól szereti, kellenek a szabályok, korlátok, hiszen egy gyerek még nem tudhat mindent, amit mi felnőttek már tudunk. Pl. hogy az életben nem mindig lesz igaza, ha otthon igaza is van. És akkor majd jobban fog fájni a pofáraesés.


De ha még van ötlet, vagy akár egy együttérző mondat, hogy másnál is vannak ekkora drámák, akkor légyszi írjatok, már lassan jobban aggódok én, hogy mi lesz tesómmal, mint ő. Én látom rajta mennyire fáradt, és hgy mennyire nem tud máshogy működni, már befészkelte magát az agyába, hogy így a jó, ha enged a gyereknek mindenben.

2022. febr. 21. 18:27
 6/43 anonim ***** válasza:
79%
És közületek hányan nevelnek SNI-s gyereket? Én dolgozok egy down-szindrómás fiúval, és szabályok, szigor ide vagy oda, ha valamit nem akar, akkor nem csinálja, bedühödik, és nem lehet vele mit kezdeni kb. 10-15 percig. Várni kell türelemmel, beszélni hozzá, elterelni a figyelmét. Aki szerint egy speciális gyerek ellenszenves, az tényleg ritka nagy bunkó. Szegény gyerek nem tehet róla. Kérdező, miért vársz együttérző szavakat, mikor te sem vagy együttérző. A saját gyerekeiddel példálózol, hogy "bezzeg én", miközben gondolom ők átlag gyerekek, nem SNI-sek. Ha 10 fős osztályba jár, akkor gondolom komolyabb gondja lehet, nem egy enyhébb ADHD.
2022. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

6: Igen , sajnos valószínűleg nem tudom kellőképpen beleérezni magam, még nem láttam a papírjait.


Ezért is szeretnék tanácsot járni hasonló cipőben jaró szülőtől v. gyogypedagogustól . Te tudsz valami otletet adni amivel a reggelek könnyebbek lennének?

2022. febr. 21. 19:46
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Empátia nem a papíroktól lesz.

Megoldás 1: keljenek reggel korábban

Megoldás 2: Ha húzza az időt, akkor nincs idő kakilásra. Kakil iskolában vagy tartogatja hazáig.

2022. febr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Arról mit lehet tudni hogy miért nem akar iskolába menni? Valamire biztos reagál a reggeli műsorral, csak így tudja kifejezni.
2022. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Igen, ez a másik, nyilván nem látok mindent, biztos szorong, fél így is, bár a tesóm szerint nagyon aranyos a tanár néni.


En is a hamarabb kelésben látom a megoldást, ill. Hogy bármi hiszti is vsn, el kell indulni meg akkor is ha elkésnek.

2022. febr. 21. 21:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!