Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez valóban csak hiszti lenne?

Ez valóban csak hiszti lenne?

Figyelt kérdés
Lányom februárban lett 3 éves. Óvodás, de sajnos agresszív viselkedés miatt el kellett mennünk vele a pedagógiai szakszolgálatra felülvizsgálatra. Ott megalapították, hogy visszamaradott fejlődésben, gyógypedagógushoz, tsmt tornára, logopédushoz, pszichológushoz kell vinni. Az első 3 már kb egy hónapja tart, de hiába adtam be a pszichológushoz a jelentkezést, nem hívtak még, pedig nagyon időszerű lenne és jó lenne, ha megnéznék. Azt is tudni kell róla, hogy rendkívül hisztis már 1,5 éves kora óta. Persze ezt betudtuk dackorszaknak. De én néha azért elgondolkodok, hogy amit csinál, az valóban hiszti-e. Apróságokon akad ki, ha vmit elmozdítok a helyéről, kitör a balhé, tegyem vissza, a hiszti nagy része abból áll, hogy ezt ide tegyem, úgy tegyem. Vagy azon akad ki, hogy miért vettem fel a pulcsimat, vegyem le. Gyakorlatilag lehetetlen megnyugtatni, ha fel akarom venni, nem engedi. Minimum fél óra egy ilyen hiszti roham. Szemkontaktust nem tartja, néha olyan, mintha nem is ott lenne. Miután megnyugszik, visszatér a normál állapotba, mintha mi sem történt volna. Valóban tud ennyire kritikus lenni egy hiszti? Vagy ez vmi más, összefüggésben lehet a fejlődési problémájával?

2022. ápr. 2. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
A korosztályhoz képest éretlenebb idegrendszer simán magyarázhatja a durvább dackorszakot.
2022. ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Autizmus gyanú, vagy meg nem mondtak semmit?
2022. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez már nem a normál hiszti kategória, de nem vagyok szakember.
2022. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát ezek az autizmusnak a jelei. Hogyan kommunikál? Beszédfejlődése rendben zajlik? Ha kommunikál valakivel felveszi a szemkontaktust?
2022. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Van olyan, hogy egy gyerek rugalmatlan. Az én fiam adhd-s, bár felmerült az autizmus gyanúja, végül nem kapott kódot, de mondták, hogy vannak tünetei. Ő ilyeneket csinált pl.

Nem lehetett rá új ruhát adni, kiborult. Ha tiszta ágyneműt húztam neki, kiborult, nem aludt benne. Ha nem azon az útvonalon mentünk óvodába, ahogy szoktunk, hanem kerülővel, kiborult.

Ezek persze elég egyértelmű jelek, de egyéb auti tünetei nem nagyon voltak. Az óvodába nevelési hibának vélték, hogy mindenért hisztizett, kaptam én hideget-meleget. Mert ha valami nem úgy volt, ahogy ő elképzelte, akkor hiszti volt. Ezt rugalmatlanságnak hívják, és úgy lehetne kezelni, ha mindenre felkészíted, ami történni fog, esetleg képekkel, de mindenképpen sokszor kell mondani. Pl, ma délután elmegyünk a nagymamához, ezt többször mondani neki a nap folyamán.

Persze nem lehet sajnos mindenre felkészíteni, vannak váratlan dolgok, pláne egy 30 fős csoportban.

Erre a problémára a legkevésbé sem megoldás a "következetes nevelés", ahogy nevezni szokás. Tehát ha valami nem tetszik neki, és kiborul, akkor megbünteted, papolsz neki, hogy miért nem kellene így viselkedni stb. Hát ez náluk pont nem fog működni. Az óvodában folyton ezt csinálták vele, aztán persze megkaptam, hogy rosszul nevelem. Meg ilyeneket mondtak, hogy lehet, hogy ezt otthon lehet, de itt nem! Erre csak azt tudtam nekik mondani, hogy szemmel láthatólag itt is lehet, hiszen megcsinálta. Szép szlogenek ezek, hát azt hiszik, hogy egy épeszű szülő ilyennek neveli a gyereket?

Nem mondom, hogy a tied is adhd-s, vagy autista, hiszen ezt majd pszichiáter tudja diagnosztizálni. Nem pszichológus, pszichiáter! Sőt, valószínűleg autista/adhd szakos pszichiáter, nem is akármilyen. De simán lehet, hogy ki fogja ezeket nőni, az enyém is sokat kinőtt.

Nem vagyunk szakemberek, és ennyi információ még nagyon kevés is, hogy bármit lehessen mondani, a pszichiáter is órákig fogja vizsgálgatni.

2022. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Autizmus jelek ezek..
2022. ápr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak annyi lett a vizsgálat eredménye, hogy visszamaradott a fejlődésben és hogy fejlesztésre van szüksége. Beszéddel nincs különösebb probléma, jól kommunikál, akkor van szemkontaktus, meg úgy általában is. Csak ha előjön ez a brutál hiszti, akkor nem. Azért gondolom, ha eljutunk a pszichológushoz, tud bővebbet mondani és ő tovább tud küldeni pszichiáterhez, ha úgy látja?
2022. ápr. 2. 20:31
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Addig is, amíg vártok a kezelésre, a képernyőidőt minimalizáld. És amennyit csak lehet, legyetek a természetben. Egyébként nem, az ilyen szintű kiborulás nem egészséges.
2022. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Nekem ez inkább OCDnek tűnik, mint autizmusnak, egy kis kényszeres gyerek, túlszorongja. Azért ez az itt legyen ott legyen, így csináld-úgy csináld nem tipikus auti cucc, inkább kényszeresség. Szerintem ezért bánthat mást is oviban.


Van háziállata? Ha nincs, legyen valami simogatható állat, akivel tanulhatja, hogy nem mindig úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretné, neki könnyebben meg fog bocsátani, mert cuki.

2022. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Háziállat nincs, de egy 14 hónapos kisöcsi igen. Sajnos nehezen fogadta el, eleinte bántotta is, aztán mikor ovis lett, akkor kezdett el harapni másokat és a kistesót is. Hamar dühbe gurul, ha vmi nem úgy van, ahogy szeretné. Mostanában vmivel javult ez a harapásos dolog, inkább magát kezdi el harapni, amikor dühbe gurul. A pedagógiai szakszolgálaton azt mondta a gyógypedagógus, hogy valószínűleg ez az agresszív viselkedés abból ered, hogy nehezen fogadta el az új helyzetet, hogy kistestvére született. És így vezeti le a feszültséget. Akkor evvel ezt le is tudtam, de ez a kritikus hiszti számomra így is aggasztó.
2022. ápr. 3. 22:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!