Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy nagyon aranyos kislány...

Van egy nagyon aranyos kislányom, 6 éves. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Időnként érdekes dolgokat csinál, pl összefilcezi a kezét és rá szeretné kenni a kézkrémem. Nem is ez a gond, kis dolog...ez egy példa, több ilyen volt, s mindig hasonlóan reagál a férjem.... Megpróbálom mondani a gyermeknek, hogy ezt így nem igazán kellene, mellettem ott áll a férjem, aki rámszól, hogy miért nem tettem magasabbra a kézrémem. Hiába kérem, hogy ha nem ért egyet velem, ne a gyermek előtt mondja, mert annyira sem fog rám hallgatni később. Ez megy évek óta.

2022. jún. 13. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2022. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne értene egyet veled? Ugyanúgy azt gondolja, hogy nem kéne a gyerek összefilcezett kezére kézkrémet tenni.
2022. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem értene egyet ha azt mondaná hogy nyugodtan krémezd magad össze anya kencéivel, de nem ezt mondja.


Írj más példát

2022. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Megszoksz vagy megszöksz.
2022. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok a sorok között olvasni


Egyrészt nagyon furán írsz, nem osszeszedett, nem lényegretörő, nem is igazán érthető


Amit ki akarsz bökni, csak rossz példát írtál, az az hogy a férjed úgy érzed nem támogat a gyerek nevelésben és mellette még le is szid, hogy miért nem te pakolsz el dolgokat a gyerek elöl, előre kéne gondolkodnod mi veszélyes, és nem áll melléd abban a tekintetben hogy ilyenkor a gyereket kérje meg, hogy ne csináljon dolgokat.


Ezt te rosszul eléd meg, évek óta úgy érzed nem támogat, és attól félsz hogy a tekintélyed a gyermek előtt elúszik.


Valami ilyesmi a gondod?

2022. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5- köszi ez aranyos. :) 6.-nem érzem veszélyesnek a kézkrém filces kézre kenését. Nem így kell, nem játékból használni, nem kellene szerintem filces kézre kenni viccből. 5-6 éves korban szerintem nem gond ha az asztalomon van, vagy az éjjeli szekrényen (biokozmetikum). Magasra gomb elemeket szoktam tenni, illetve vegyszereket, gyógyszereket elzárom előle. A kézkrém példát csak azért hoztam fel, mert épp ma történt. Nem így kell használni, nem játék szerintem, ezért mondtam neki.... Kicsit valóban összeszedetlenül írok, késő van, de ilyenkor jutok ide és gondoltam kipróbálom milyen ez a kérdésfeltevés neveléstémában. :)
2022. jún. 13. 22:38
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Oké, akkor nem bántalmazo kapcsolatot próbáltál virág nyelven leírni


Akkor viszont mi a kérdésed pontosan?

2022. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mit lehet ilyenkor tenni? "

. De mivel mit kéne tenni?

2022. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Játszál vele, te is filcezd össze a kezed, aztán meg krémet rá.
2022. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

9es beszél igazat, 6 éves, megenni már nem fogja, lány, érdeklik a krémek


Lazuljatokkicsit

2022. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!