Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szakszolgálat álltal biztosíto...

Szakszolgálat álltal biztosított pszihologushoz mennyi ideig kell hordani a gyereket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egyén függő. A pszichés gondozást én kértem a gyermekem számára költözés és a kistestvére születése körül történt gondok végett. (Extrém koraszülött és beteg😔). 2 éve járunk heti rendszerességgel ilyenkor el kell hoznom hamarabb az iskolából is. Mindezek mellett a picit is hetente többször hordom fejlesztésekre, orvosokhoz. Ez kezd eléggé "terhes" lenni számomra mert már a mindennapi legfontosabb teendőkre sincs idö (gyalog járunk, autó nincs és közvetlen tömegközlekedés sem). Úgy érzem nekem is jó lenne egy pici pihenő. Nemsokára szeretnék dolgozni is amit már végképp nem tudok össze hozni így. Iskola időben van lehetőség iskola pszichológushoz járni ha szeretne, de ott nem hetente csak 2-3 hetente. Lassan a pici tesó ovis lesz már ott meg tudják oldani a fejlesztést, gondoltam hátha ezt is le lehetne valahogy mondani, mert egy munkahelyről nem fognak ennyiszer el engedni. Volt így valaki? Nyilván nem az a célom, hogy hátránnyal induljon a gyerek csak így nagyon nagy a káosz. Egyébként okos, értelmes osztályelső és jól kezeli a változásokat.7 éves. Mi is többször át beszéltük a testvér dolgot is (imádják egymást, ki veszi a részét a gondozásban is). Rég nem ezzel a gonddal kezelik, teszteket és játékos feladatokat csinálnak vele, amit ő élvez is, mert ilyenkor csak vele foglalkoznak.


Előre is köszönöm a választ.


2022. jún. 15. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amig a pszichológus szükségesnek látja.
2022. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amíg a gyerek rendbe nem jön!
2022. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi a probléma amiért járnia kell most?
2022. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Változott a pszichés állapota? Mit mondd az őt kezelő pszichológus ? Neki elmondtad ezt a problémát. Lehet tud rá megoldást.
2022. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2 hét múlva lesz a szülői konzultáció, addig nem tudunk beszélni. Elötte fél éve volt akkor nem kérdeztem. A probléma, hogy elég sokat ugra-bugrál előre szalad az úton. Be vezettük a pontozos-jutalmazós módszert és tanuljuk a gyalogos közlekedés szabályait. Azt hiszem ez be válik nála és a következetesség. Eleinte a sok hiszti miatt vittem gondolván nem tudja fel dolgozni a fent említetteket. A hisztik megszűntek és egy ideje csak ezeket a módszereket próbálgatják amiket mi is itthon. Ez szintén jó hatással van rá és mivel mostmár arra figyel miket kell be tartani pl. Zebránál meg állni azóta sokkal jobb. Természetesen beszélek erről a pszihologusssl is csak érdeklődtem másnál, hogy volt ez.
2022. jún. 15. 12:40
 6/15 anonim ***** válasza:
38%
Most komolyan azért hordod a gyereket pszichológushoz, mert ugrabugral és előre szalad???
2022. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves 6#


A gyermek 7 éves. Nem lenne szabad még mindig itt tartania.

Nyílván nem érted az összképet.


Második lányom 4.5 éves. Mi is most fogunk pszichológushoz menni.

Mindenért hisztizik, vergődik a nap 98% - ban. Mindenen, bármin. 0 feladattudata. Figyelemhiányos.

Az utcán közlekedni borzalmas vele, és nem, nem azért mert nincs nevelve következetesen. Hiába rágod szájba, ő akkor is képes lenne kirohanni az útra. Itthon folyamatosan lendületben van, vagy folyton valami hangot ad ki magából.

0 félelem érzete, bárkivel elmenne 2 kedves szó után, és nem érti mi ebben a rossz.

Minket adhd gyanúval küldenek, de emellett nagyon sok a szenzoros tünete is.

2022. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%

Kedves 7!


A gyermek most 7 éves, és 2 éve jar a pszichológushoz. Az ugrabugralas és elszaladás nem pszichologiaia problema, hanem a nevelés hianya.

2022. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

8#


Látom nincs fogalmad ezekről.

A viselkedés problémás gyereket pszichológus kezeli.

Ha figyelembe vetted volna, a szakszolgálat küldte őket.

2022. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

" A pszichés gondozást én kértem a gyermekem számára ..."


Látom az értelmező olvasas nehézséget okot.

2022. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!