Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más is érezte már úgy, hogy a...

Más is érezte már úgy, hogy a gyerekéből tuti egy gonosz, alja ember lesz?

Figyelt kérdés

Amikor az ember bárhogy neveli, rossz gyerek marad. A kistestvérét üti, vágja, rúgja, harapja. Ha teheti elgáncsolja, stb. (Főleg ha nem tudja, hogy ezt más is látja...)


Gyógypedagógus felmérésén mindent tökéletesen csinál, a szakvélemények szerint teljesen értelmes, egyes dolgokban korát meghaladó képességekkel.


Akkor mi marad?


Ez a természete, és egy gonosz, torz ember válik belőle, minden igyekezet ellenére?



2022. jún. 16. 12:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
87%

Hány éves a gyermek? Pszichológus látta e már?

Más gyermekkel is így viselkedik vagy csak a testvérével? Mert ha csak a tesóval, akkor ott nagyon komoly testvér féltékenység van.

2022. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
34%

nincs olyan, hogy rossz gyerek. olyan van, hogy figyelemre vágyó gyerek, önmagában bizonytalan gyerek, (érzelmileg/fizikailag) elhanyagolt gyerek, akiből gonosz felnőtt válik, mert azt tanulja meg, hogy nem érdemes az emberekhez szeretettel, bizalommal fordulni.


ennyi leírásból (ami nagyon kevés) nekem az jön le, hogy féltékeny a testvérére (teljesen normális), nem kap elég figyelmet, szeretetet, közös időt, és ezt próbálja bármi áron kiharcolni...

2022. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

1: Látta. Másokkal is tud így viselkedni, de ritka.


2: Nekem meg az jön le, neked nincs gyereked, vagy pedig igazi mázlista vagy és soha nem szembesültél ilyen dolgokkal. Ahogy írtam is "minden igyekezet" ellenére ilyen...

2022. jún. 16. 12:46
 4/38 anonim ***** válasza:
79%
Vannak szociopatának született emberek, nagyon veszélyesek tudnak lenni.
2022. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
37%
Szegény kisgyerek. Csodálod, hogy problémás, ha így beszél róla az anyja? Gondolom szeretet nulla, csak nézel rá mint a véres rongyra. És van gyerekem mielőtt ezzel jössz.
2022. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
37%
A gyereked a te nevelésed tükörképe. Vannak emberek, amikben nem alakul ki a szeretet, vagy az empátia érzése, de szerintem ez sosem véletlen. Én magammal kezdeném a sort, amikor azt kezdem el kideríteni, hogy miért van ez így.
2022. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
84%

Legfeljebb pszichopatának születnek emberek, a szociopatákat a környezete tesz azzá. (De már azt hiszem, már egyik elnevezést sem használják a szakmabeliek.)

Így pedig igen, születnek sajnos pszichopaták, pszichiáter segíthet.

2022. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeim unokatesója is ilyen volt. A húgával főleg, fellökte mikor felállt a kiságyban, ütötte, csípte, harapta stb. Mindenkitől minden játékot elvett, hogy az neki kell. Sötétben ijesztgette az én gyerekeimet is pl. Most egy tök értelmes, kedves kamaszlány lett belőle. Én se hittem volna.
2022. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
91%
2, sajnos vannak született pszichopaták, ezt fel kell ismerni, ha tényleg erről van szó..
2022. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
59%

2-es vagyok (van gyerekem, de szerintem ez mellékes)


"A kistestvérét üti, vágja, rúgja, harapja. " ez egy tök normális dolog, testvérféltékenység, figyelemhiány... ez alapján hogy lehetne pszichopatának bélyegezni egy gyereket? vagy "rossznak"? hány éves, Kérdező, áruld már el.

2022. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!