Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet nevelni olyan...

Hogyan lehet nevelni olyan gyereket, aki nem válogat? +Alig eszik

Figyelt kérdés

Egyszerűen mindent elkövettem, de onnan, hogy még salátát is evett, most eljutottunk oda, hogy semmi zöldség, alig eszik, variál, válogat.


3 és fél éves múlt. A másfél éves húga többet eszik! 😤


A szégyenemben süllyedek el lassan... 😭


Félek, alultápláltság lesz ebből, úgy is, hogy bármit ehetne...



2022. jún. 24. 19:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez belefér abba, hogy életkori sajátosság, persze vannak kivételek akik bármit megesznek. Kétlem hogy elfogy. Pótold a vitamint, adj neki neki kicsit zsírosabb ételeket ha úgy érzed nagyon fogy.


Ha nem érzed magad rosszul tőle akkor trükközhetsz is, készíts olyan ételeket amiben nem látszik a zöldség pl bolognai, vagy fasírt, ha szereti a gyümiket, csinálj gyümölcs turmixot egy pár falat zöldséggel.

2022. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mázlival. Egyik gyerekem a pocséknál is pocsékabb evő, a másik minket is megenne, ha lehetne. Egy nevelés.
2022. jún. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

3: Köszönöm a választ. Sajnos túl sok olyan szülő vesz körül, ahol a főként egy gyerek van és persze, az ezen a téren is tökéletes. A szülő pedig magát fényezi, hogy így nevelte.


Hát én is így neveltem. Mindig is utaltam a válogatást a nyugati jólétben, erre tessék...

2022. jún. 24. 19:45
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
Miket próbáltál? Nyaggatod vele? Zsarolod? Ha igen, akkor ezeket hagyd el (pl. Addig nem állhat fel, míg nem evett és társai). Kínálgasd, ha nem kéri, nem kéri. Azt se csináld, hogy akkor édességet adsz neki, mert legalább egyen valamit. Ha viszont tényleg nem hajlandó enni hosszútávon, akkor érdemes kivizsgáltatni. Nem ijesztgetni akarlak, pl az autizmus egyik jellemző velejárója a nem evés, válogatás.
2022. jún. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
5. vagyok. A trükközés sem feltétlenül jó ötlet, mert ha észreveszi, hogy keverték az ételbe olyat, amit nem szeret, akkor sanszos, hogy utána azt sem fogja megenni, amibe belekeverted.
2022. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

[link]


Érdemes elolvasni több bejegyzést is, nagyon hasznosak.

2022. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk 3-ból 2 rossz evő, hát kb, mint nálad, egy még szuper, de csak 22 hós. A nagy egyébként 5,5 éves, ő már kezd újra változatosan enni, sokmindent (újra) megkóstol, és rájön, hogy finom. Én annyit szoktam kérni, hogy mindenből egy pici falatot meg kell kóstolni, ha nem ízlik megy és kiköpheti. Egyébként meg azt főzök, amit megesznek (sült krumpli, rántott hús, borsós rizs, krumplipüré, bolognai, pizza, palacsinta, csirkepöri nokedlivel, leves, borsófőzi nuggets :)), hát kb ezek. Mi itt a lakóparkban sokat beszélgettünk, kb minden szülő szenved ezzel kisebb nagyobb mértékben. Én azt figyeltem meg, hogy ami nálunk menő, szinte mindenhol máshol is 1-1 különbséggel (pl nálunk tejbegríz nem, de sok helyen igen), azok olyan ételek, amik a gyerek számára megbízhatóak, tehát nagy eséllyel mindig hasonló ízűek, állagúak, nincs nagy csalódási lehetőség. Egy bizonyos életkorig ez a gyerekeket nem érdekli, utána megy ahogy differenciálódik az ízlésük, egyre kíváncsibbak lesznek, de kb 2-5 év között a megszokott a legjobb. Én ezt elfogadom, egye ami jól esik. Aztán amit megkóstol és megszeret, azzal bővül. Pl a nagy már fél éve hal (és nem csak az iztelen pangasius, hanem pisztráng, harcsa), vagy majonézes kukoricasálata. Középső most kezdi újra enni a dinnyét. Pár év, és átlendülünk ezen, akkor majd lesz más ;)
2022. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

Az első és a legrosszabb amit elkövethetsz ha erőszakos vagy a gyerekkel, és folyton étellel tukmálod. Meg fogja utálni. Az étel így csak büntetés és muszáj lesz.

Hidd el nem fog éhen halni, nem fog csontvázzá aszalódni.

A gyerekek ilyenek. Hóbortok jönnek, mennek, újak lépnek életbe.

2022. jún. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

Nem az autizmus tünete, hanem a szenzoros érzékenység is okoz ilyet, hogy alig eszik a gyermek (szín, állag szerint válogat) és az autisták között nagyon sok a szenzoros gyerek.


Az a kérdés, hogy pusztán válogat vagy ténylegesen undorodik a kajától? Nekem két gyerekem van, az első szenzoros, bevett szokásokkal, tényleges undorral. Ő konkrétan kihányná, ha tukmálnám. Sok-sok fura szokás társul hozzá: a tarhonya egyszínű lehet, a szaftot szűrni kell, a levesek zömét szintén. Kikotor piros fűszert, nem kerek répát, rántott húst nem eszi meg, ha szálasan szakad, banánt, ha barnul, stb. Ez a szenzorosság. Ha csak simán válogat, akkor az életkori dolog lehet. Én hagynám, az égvilágon semmi sem múlik rajta, majd eszik.

2022. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nekem még nagyobb koromban is voltak válogatós időszakaim. De volt, hogy csak szalámis kenyeret voltam hajlandó enni vagy fél évig (nyilván nem szó szerint, de majdnem). Felnőttem, és jelentem, hogy 20 évesen még híresen válogatós voltam, de 30 éves koromra azt is kinőttem.
2022. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!