Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a paracetamol terhesség alatt autizmust okozhat?

Figyelt kérdés
Eddig még sosem voltam paramami a terhességem alatt, azonban most a 34.hétre felmerült bennem egy cikk láttán, hogy párszor sajnos erős migrénre Benuront kellett bevennem, orvosi ajánlásra. Van egy autista unokahúgom, és látom, mekkora felelőséggel jár, az ő édesanyja például az oxitocint gondolja felelősnek a lánya állapota miatt, itt egy kommentbe pedig egy anyukát láttam, aki pont a fájdalomcsillapítót. Szó mi szó, sajnos elültette a bogarat a fülembe, hogy okozhattam e ezzel valamit, mit gondoltok erről?
2022. jún. 26. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Hülyeség. Nem kell mindent elhinni…
2022. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy érdemes orvosokra és nem a facebookos agyhalott kommentelőkre hallgatni.
2022. jún. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Baromság. Az autizmus a fogantatás pillanatában eldől. Mivel genetikai probléma.
2022. jún. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy gyerekem lett autista, de vele pont egyszer nem volt migrénem, és semmit nem kellett bevennem. Az első terhesség alatt szedtem paracetamolt, a harmadik alatt is, mindkétszer lázas betegség miatt. Ők egyébként nem lettek autisták. De mivel van a családban is, mint utólag kiderült, ez szerintem inkább genetika. És vélhetően a többi családban is ott a genetikai vonulat, csak épp sose lett diagnosztizálva, vagy épp el lett titkolva.
2022. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, én nem vettem be egyik gyerekkel se paracetamolt, se másfajta gyógyszert, mégis mindhárman autik. Ezen logika alapján lehet, hogy ha veszek be, akkor nem lesznek azok???

Ennyi bajjal okolhatom a szúnyogirtást, a rádiósugárzást, a napkitöréseket vagy az ufókat is.

Az autizmus sajnos nem ezen múlik. Nálunk később apukáról is kiderült, hogy magasan funkcionáló autista. Ezt nem tudtuk még akkor, mikor a gyerekeket vállaltuk. Utólag meg kár ezen keseregni. Az adott helyzetből kell a lehető legjobbat kihozni.

2022. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Az én gyerekem autista.

Én is szedtem benuront a terhesség alatt, amikor muszáj volt, mert ezt a fájdalomcsillapítót javasolta az orvos.

Majd a végén oxitocinnal indították a szülést.

Ennek ellenére a gyógypedagógusunk azt mondja, hogy az autizmus genetikai eredetű és a rokonságban, ha van autista, akkor nagyobb a kockázat. Nem csak a közeli családtagok jelentenek kockázatot pl testvér, hanem unokatestvér, nagynéni, stb is.

Úgyhogy, ha ne adj isten auti lesz a gyermeked, akkor az inkább amiatt lesz, mert a rokonságodban már van autista. Tehát genetika..

2022. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
Baromsàg
2022. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Ez nagyon friss kutatás, még eléggé gyerekcipőben jár, de születtek olyan eredmények, amik erre utalHATnak. Rengeteg vizsgálat szükséges még, hogy ezt bebizonyítsák, és ha be is bizonyosodik, akkor sem azt jelenti hogy a paracetamol okozza az autit, hanem mint egy rizikotenyezo bekerul az autizmus etiologiajaba. Egyébként igen, valóban genetikai eredetű betegség, de környezeti faktorok is ismertek már a hátterében és ezek a környezeti faktorok+ a genetikai faktorok találkozása mentén alakulhat ki.
2022. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Valahol van egy lista minden ill a legtobb gyogyszerről hogy melyiket mikor lehet szedni a terhesseg hanyadik hetében.
2022. jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*illetve az összetevőkről van lista. A gyogyszerek alapanyagairol hogy mikor melyik a javasolt.
2022. jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!