Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Paracetamol az első trimeszter...

Gina0905 kérdése:

Paracetamol az első trimeszterben okozott valakinél problémát?

Figyelt kérdés
Másfél hete lettem beteg, amely natha szerű tünetekben mutatkozott meg. Sóoldattal öblögettem és tengervíz és sóoldattal próbáltam átjárhatóvá tenni a légutaimat, ami teljesen sikertelen volt. Úgy nézett ki megjavult, de közben arcüreggyulladást kaptam, ekkor írták fel egy speciális orrsprayt, ami segít kitisztítani az orr járataimat és terhesség ezen szakaszában is használhatók (szakorvos írta fel), viszont ami nagyon megijesztett, hogy bevettem a másfél hét alatt 4 szem panadolt és azt mondta az orvosom, hogy az nagyon nem jó nem szabadott volna. Én az előző terhességemnél úgy emlékeztem, hogy a terhesség alatt végig szabad szedni paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót. Azóta is (4 napja) fáj a fejem, de sokat javult a helyzet, viszont nagyon megijedtem, hogy valami baja lett a babának. Terhességi tüneteim, azóta is erősen fenn állnak. Jelenleg 7 hetes terhes vagyok, se görcs, se vérzés nem volt. Valaki szedett ilyen korai terhességi szakaszba paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót? Lett valami baja a babának (gondolok itt magzati elhalás vagy vetélésere)? Nagyon szeretném, ezt a babát és nagyon zavar a gondolat, hogy ártottam Neki!

2021. szept. 5. 00:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Az első hetekben még kb nem jut el semmi tőled hozzá, nagyon fiatal még a terhességed. Szóval nem okoztál neki semmi gondot, ne aggódj.
2021. szept. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Èn is kb 7 hetes terhesen lettem beteg ès az orvosom mondta, hogy ihatok paracetamolt. Semmi baj se lett :)
2021. szept. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 5. 04:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond! Én az 5-6.hétben végig influenza jellegű tünetekkel küzdöttem, fájt mindenem, hőemelekdésem volt. Így utólag már azt mondom, hogy a baba okozta, a hirtelen hormon változás. Csak persze ezt akkor nem tudtam.

Rengeteg aszpirin plusz C forte tablettát megettem, semmi baj nem lett.



Egyébként meg pont hogy a panadol ami szedhető terhesség alatt is, amennyire tudom. Nekem legalábbis az orvosom ezt mondta, amikor nagyon fajt a fejem a 20.hét környéken. Be is vettem egy szemet.

2021. szept. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Paracetamol az első számú fájdalomcsillapító, amit az első trimerszterben ajánlanak, nem lesz bajod. Én kb ugyanezen átestem, tényleg lehet hormonális oka is, hogy az első hetekben lebetegedtünk
2021. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Paracetomolt lejet szedni nyugodtan
2021. szept. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamnál végig nagyon fejfájós voltam, mindig panadol vettem be. Semmi baja, 6 éves okos, ügyes, jó kisfiú 😊 Ne aggódj!
2021. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom,hogy pont paracetamolt lehet szedni várandósan.4 gyermekem van,ha szükséges volt, akkor mindig panadolt szedtem.Én amúgy is igyekszem kerülni a gyógyszer szedését,de sosem voltam hajlandó szenvedni egy erős fejfájással,vagy fül, esetleg fog fájdalommal.A gyerekek egészségesek,nem okozott semmi gondot.
2021. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon megnyugtató, hogy sokan szedtétek és nem okozott, ilyen pici magzatnál se gondot! Már másfél hete szenvedek, nagyon vacakul vagyok tőle, ráadásul párosul a terhességi tünetekkel és van egy másfél evesem, akinek mindig ott kel lennem türelmesen, pedig nagyon vacakuk vagyok, remélem lassan jobb lesz!
2021. szept. 5. 16:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor nagyon fiatal, 5-6 hetes a terhesseg, nem jut el hozzá a gyógyszer. Utana a paracetamol tartalmú készítményeket -mértékkel-lehet szedni; szoptatás alatt is ugyanígy- en is vettem be amikor migrenem volt; nem lett a kisfiamnak baja
2022. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!