Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség 2 trimeszterében...

1020 kérdése:

Terhesség 2 trimeszterében mennyi paracetamol (500mg) megengedett? Volt aki szedett terhesség alatt és egészséges a babája?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy okozhat autizmust is pl.


Illetve ha van valakinek ötlete mit lehet tenni hogy ne gyógyszert kelljen beszedni naponta ketnaponta faj a fejem brutalisan... elviselhetetlen igy dolgozni nem tudok



2020. jan. 7. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Jezusom ne higgyel már mindent el. Lehet paracetamolt szedni terhesen. Elvileg pont ezt az 500 meg-mot. Nekem sza.t se használt, uh algopyrint irt a doki. Kétnaponta volt migrenem. De ha neked használ szedd nyugodtan. Ja amúgy a borsmenta olaj masszirozasa állítólag van akinek használ migrenre. Orr alá meg a fájdalom helyére.
2020. jan. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont tegnap voltam a háziorvosomnál, mert kicsit fáj a torkom. Azt mondta, hogy a paracetamolt tartalmazó készítményeket a terhesség egészében szabad szedni. (természetesen a betegtájékoztató betartása mellett)

Nekem adagolást nem mondott, de igény esetén, napi max 3*1-et fogok szedni.

2020. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg Czeizel Endre - várandósság alatti gyógyszerek című előadását és akkor megnyugszol :)
2020. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm most hogy felhívtad ra a figyelmem megnéztem a videot :) tenyleg megnyuogdtam hogy rosszabbat csinalok ha szenvedek a migréntől
2020. jan. 17. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!