Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem merek vezetni ha velem...

Nem merek vezetni ha velem van a gyerek?

Figyelt kérdés

Nem akartam itt feltenni ezt a kérdést, de nemrég kiírtak egy hasonlót, úgyhogy én is megpróbálok itt segítséget kérni.

Olyan problémánk van, hogy hamarosan majd a Heim Pál kórházba kell hordanunk a gyereket kezelésre (mi Dombóvár mellett lakunk). Nemsokára elérkezik az első időpont, és a legegyszerűbb, leggyorsabb módja a felutazásnak, ha én, az anyja felviszi autóval (mozgássérült gyermekről van szó)

Annyi a problémám, hogy bár 5 éves jogosítványom van, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor vezettem azóta (kis túlzással..), hogy megkaptam a jogsit. Pesten pláne nem vezettem még, és a gondolattól is kiráz a hideg.

A férjem azért nem tud velünk jönni, mert hétköznap délelőttre kaptuk az időpontokat, ő dolgozik (én jelenleg nem) és a többi gyereket is vinni kell oviba, így abban egyeztünk meg, hogy mi megyünk, ő marad.

Kértem, hogy legalább az első alkalommal jöjjön el velünk (bár akkor a gyerekeknek is jönnie kéne, mert nincs ki oviba vigye őket), én vezetnék, ő csak ott lenne, hogy támogasson.

Nem tetszett neki az ötlet, mert nem nagyon veszi komolyan a félelmemet. Itthon ugyan néha-néha elszaladgálok autóval a boltba ha sok mindent vásárolok, de hosszú útra még nem mentem.

Az a kérdésem, hogy ti mernétek e ilyen körülmények között egyedül autóba ülni a gyerekkel, vagy ha nem, akkor mit javasoltok, hogyan oldjam meg?

Sajnos nincs, aki elkísérjen, mindenki dolgozik, aki itt lakik hozzánk közel. Bevállalnátok az utat, vagy biztonságosabb, ha tömegközlekedéssel megyünk? (Ez elég nagy macera, és nem is ismerem Pestet)


2022. szept. 28. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Megertelek. En most vagyok 38 es jovoheten kresz vizsgazok. En is felek az autoban ,de kikoltoztunk falura es muszaj. Raadasul nem tudok tajekozodni, csak gps szel. Keves a buszjárat itt. Nalunk is a hetkoznapi orvoshoz hordasok miatt kell. Raadasul lesz fel millio,plusz 3-4 m egy normális kocsi. Ha mar ennyit beleolunk,akkor en azert is vezetni fogok... Nem tudsz megkerni egy ismerost aki jartas Pesten? En tomegkozlekedessel sem tudnek felmenni. A plázában is eltevedek,melyik kijaraton jottem be 🥴
2022. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Rutin nélkül én se vinném fel Pestre. Először tényleg jó lenne szépen mennie veletek, közben meg gyakorolj.
2022. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vezetni tudsz, ezzel nincs baj.

GPS-t tudsz használni? Gyerek tud segíteni abban, hogy nála van a telefon és navigál neked? Nem írtad, mennyi idős, tizenéves kortól klasszul tudnak segíteni ebben.

Én igen nyuszi voltam sokáig vezetés téren, megértem, most hogy érzel, de ezt meg kell oldani a gyerek érdekében. Ha nincs senki aki elkísérne akkor induljatok jóval korábban, hogy ne okozzon gondot ha rossz irányba kanyarodsz, mert mondjuk nem tudtál időben átsorolni. Nagyon tudom javasolni, hogy többször menj végig Google Maps-on az útvonalon, végig lehet menni úgy is, mintha ott mennél az úton, és meg tudod tanulni előre a teljes útvonalat, mintha már ezerszer jártál volna arra.

2022. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Én nem mernék. Az autópálya és a budapesti közlekedés nem olyan, mint a kisboltig vezetni. Tömegközlekedéssel mennék és később ha már van rutin, akkor autóval.
2022. szept. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Voltam hasonló helyzetben, csak nekem egyenest külföldre kellett mennem, 8 órás volt az út.

Autópályán a legkönnyebb vezetni, Pesten pedig bemagolod az utat az utcaképek segítségével. Én mindig így csinálom, ha ismeretlen helyre megyek.

2022. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

A városon belül jobb, ha nem vezetsz. Vagy vidékről autóval felmennék egy P&R parkolóig, és onnan tömegközeledés vagy taxi, vagy Dombóvárról eleve vonattal a Keleti pu-ig, és onnan tömegközlekedés/taxi.

Sokkal egyszerűbb lenne.

2022. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Még az időpont előtt, egy hétvégén amikor otthon van a férjed, menjetek fel a kórházhoz az egész családdal együtt, és te vezess. Egy kis kiruccanás, ráadásul be is gyakorlod az útvonalat. Ott van a kórház mellett az Orczy-kert, közel van a nagy bevásárlóközpont a Lurdy-ház is. Jó móka lesz :)
2022. szept. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
A kérdezőnek mozgáskorlátozott a gyereke, nem tudnak tömegközlekedni, már a vonatra felszállásnál el fognak akadni. És még ha találnának is mindig valakit, aki segít fel/leszállni, ne kívánjátok már a gyereknek, hogy egész nap ebben a megaláztatásban legyen része!
2022. szept. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Amíg el nem jön a nagy nap, addig vezess amennyit tudsz, menj fel a pályára is. Ha eljön a nap, akkor pedig szorítsd össze a fogad, és menjetek.
2022. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%
Én ezért meg se csináltam a jogsit. Mert félek. Biciklivel bárhol,bármikor, kamionok mellett is simán elmegyek. Terepen is. De autóval nem. Marad a tömegközlekedés. Autista gyermekkel úgyis ingyenes. Úgyhogy buszozunk.
2022. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!