Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyire nehéz vezetni a...

Ennyire nehéz vezetni a háztartást gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy túlzottan is rend mániás vagyok, de Én napi többször porszívózok, próbálok mindenhol rendet tartani, pedig elég nagy, emeletes házban élünk. Másfél éves a kisfiam, egésznap játszik, minden pakol nyilván, ami nem volt sosem baj. Vagy együtt vagy egyedül el pakolok ha mar sokáig nem nyult egy adott játékhoz, majd előszedi újra, ha szeretné. a napi rutin része a takarítás és a főzés számomra, persze a játék mellett, mert mindig a fiam az első :)

Elleneben egyre több olyan anyuka van a környezetemben, akik panaszkodnak, hogy jajj, gyerek mellett nem lehet rendet tartani, nem lehet főzni stb.

Én nem úgy tapasztaltam, hogy ez ennyire megerőltető feladat lenne (pedig várandós vagyok, mégis minden rendben van, ezt a férjem, család, barátok is megjegyzik mindig).

Miért használják a gyereket sokan 'kofogásnak'?

( egyik barátnőmnél is így van, unokatesómnál és sógornőmnél is, szóval a közvetlen környezetemben tapasztalom)

Vagy ez ennyire függene a 'neveltetéstől'? Engem anyukám mindig arra sarkallt, hogy rend legyen körülöttem, elvárás volt. Mindig főzve volt stb, szóval én azt csinálom, amit 'hoztam magammal'.

Ti mit gondoltok erről? Aki esetleg másképp csinálja, miért?

Egy percig sem mondom, hogy akinél kupi van stb az 'szar anya', csak érdekelne a másik oldal is!! :)


2021. okt. 4. 07:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
91%
Én sem tudok gyerek mellett rendesen takarítani, mert folyton segíteni akar és láb alatt van, főzésben pláne idegesítő, lehet egyébként másfél évesen nem akar egyfolytában segíteni csak olyan két éves kor fölött. Van akit ez nem zavar, na én meg azt nem tudom megérteni, minden háromszor annyi időbe telik, az is igaz, hogy én sem vagyok a topon és inkább hamarabb végeznék, minthogy totyogjak órákat. Nem kell ilyen ítélkezőnek lenni, mert az emberek nem egyformák, nem mindenki olyan nagyon ügyes, mint te.
2021. okt. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%
Első gyerek mellett még én is tudtam. Sőt, mikor terhes voltam a második gyerekkel, még a terhesség első felében is. Utána jöttek a gondok, meg miután megszületett. Nekem gyakorlatilag nincs segítségem, a nagyobbik gyerek nehéz eset, több emberes. Szóval szerintem szerencsés vagy, és amíg nem tudod, nem látsz bele más életébe, nem kellene ítélkezni. Van egy barátnőm, neki bölcsis korú gyereke van, ő is nehezen látja el a házi munkát, egy gyerek van ugyan, de dolgozik.
2021. okt. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%
Kíváncsi lennék, hogy hol van olyankor a gyereked, míg te napi többször végig mégy a házon? :)
2021. okt. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy az utolsó mondatig már senki nem jutott el :)

Kedves 2-es! Köszönöm a válaszod, erre voltam igen kiváncsi, hogy pl 2 gyerekkel lényegesen nehezebb lesz-e, bár gondoltam, hogy igen :)

3-mas! Képzeld, játszik :) a fiam inkább szeret egyedül / mas gyerekkel játszani, mintsem velem :) a ház kb minden pontján vannak játékai, így bárhol vagyok, jöhet utánam ha szeretne es mindenhol el tudja magát foglalni :)

2021. okt. 4. 08:09
 5/36 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudom, én 20 évesen szültem, teljesen tapasztalatlanul is simán megoldottam. Lehet, hogy mázlim volt, de nekem nem okozott gondot.

Szerintem ott a kulcs, hogy nincs napirendje a babának manapság, az egész élet hozzá van igazítva. egyet nyikkan és borít mindent.

2021. okt. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
17%

3, hát jó esetben a gyerek azért biztonságos környezetben el tud lenni magában is kicsit.

Az elsőt meg végképp nem értem, egy házat, lakást takarítani nem napi másfél óra, annyit meg biztosan alszik napközben a gyerek...

2021. okt. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
97%
Enyémek mellett sem volt egyszerű. Járókában végig üvöltöttek. Kint veszélybe sodorták magukat. Magamra kötözve a hátam nem bírta. Pedig nem vagyok rendmániás és jóval kisebb a lakás. De hát ez van, ez is csak egy korszak, amikor szerintem fontosabb, hogy a gyerekkel legyél. Az enyémek már kisiskolások azóta, és be lehet fogni őket teregetni, mosogatni meg porszívózni :D
2021. okt. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 9 éves és egy 13 hónapos gyerekem van. A nagyfiam már nyilván nem akadály semmiben, de ő kicsinek is ilyen volt, mint a te fiad. Na, a kislányom nem ilyen. Egész nap jön-megy, pakol, felmászik, lemászik, figyelni kell rá. 240 nm-es a ház, nincs patikatisztaság és rend, mert egyszerűen a kislányom mellett ez nem megy. Egyébként nem is érdekel, nem ez a legfontosabb dolog az életemben.
2021. okt. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
94%

Szolgáld nyugodtan a lakást, ha neked jól esik, különösen hogy ha kompatibilis ezzel a gyereked. Az enyém például nem játszik el a sarokban.


Mondjuk eszem ágában nincs naponta többször porszívózni, ezt maximum benti szőröző állat esetében tenném meg, igaz arra ott a robotporszívó.

2021. okt. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Én a konyhával kezdek reggel, a ddig a fiam szétszwdi a nappalit. Ha időbe kiakarunk menni akkor az marad, öltözésközben szétkapja az előszobát. Így 2 helyen van kupi, míg alszik én főzök, meg ilyenkor helyreállítom a kupit és itt hagyok magamnak egy kis pihit és leszarom, ha a férjem időbe haza ér jön a ruha pakolás. Ez kb napi és még sehol a többi.
2021. okt. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!