Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a szülő nem viszi gyermekét...

Ha a szülő nem viszi gyermekét a javasolt/szükséges szakemberhez, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Pl. tegyük fel a védőnő javasolja, menjen el x típusú fejlesztésre a gyerek, de a szülő csak legyint.


Vagy a háziorvos beküldi ortopédiai vizsgálatra, mert lúdtalpas vagy görbe a háta, de a szülő nem viszi el a gyereket. Nagyobb korában nagyobb bajjal kell megküzdeni, fáj a háta vagy lába, stb.


Vagy pl a védőnő jelzi, hogy szemészetre kellene menni, de a szülő nem viszi el, így a gyereknek hátránya lesz, mert a rossz látás miatt nem tud más területen fejlődni. Plusz ha korábban kap szemüveget, akkor nagyobb mértékben tudott volna javulni.


Az ilyen szülői mulasztást minek nevezik és ki az aki a szülők után felelősségre vonható? Mi a helyes megoldás ha ilyet lát az ember?

Vagy ez a gyerek szempontjából olyan, hogy ilyenek a szüleim, ezt dobta a gép, így jártam?


2022. okt. 10. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"ilyenek a szüleim, ezt dobta a gép, így jártam?"


Kb.

Nem ellenőrzi senki.

Óvodában nincsenek kötelező vizsgálatok, és már iskolában sem. 2 évente néz rájuk a védőnő és semmi se kötelező.

2022. okt. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Nekem pontosan ilyenek voltak a szüleim, semmit az ég világon nem csinált senki de még egy kérdés erejéig sem. Esetleg kicsit passziv agressziv módon szólt oda az orvos anyámnak hogy ‘már mondtam hogy ezt vagy azt meg kéne csinálni’. De anyám pl sose járt orvoshoz, most se jár szűrő vizsgálatokra, sehova, szóval mit várunk egy ilyen embertől? Nyílván erről a gyerekeinél se lesz más véleménye, csak hogy felesleges időpazarlás.
2022. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Ez elhanyagolást jelent, amit az orvosnak jeleznie kell a családsegítő felé, mivel jelzőrendszeri tag. 99%-ban nem teszik meg.
2022. okt. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2, sok esetben tényleg az, de van hogy egész komoly traumáktól kíméli meg a gyerekét az ember, ha korán elcsípi a problémát.
2022. okt. 10. 22:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok,


Nem akarom lebecsülni a problémát, én személy szerint 4 éve járok terápiára a szüleim jónak hitt nevelése miatt. Azóta gyerekem is van, imádom ha adnak valami kolosszális gyereknevelési tanácsot, és ezeknek minden épeszű szakember az ellentétét javasolja.


Amúgy a szüleimet mindig megdicsérték, hogy milyen szépen nevelik a gyerekeiket, milyen gyönyörű család vagyunk, mennyire jó nekünk gyerekeknek… hát igen :) az volt… szóval ennyire látnak bele egy család életébe a kívülállók, semennyire sem, ezért nem gondolom, hogy bárki foglalkozna ilyesmikkel.

2022. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Jelezd a problémát a gyermekvédelmisek felé. (ha egyáltalán ez a nevük)
2022. okt. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyik közeli hozzátartozómnál a védőnő egy idő után belengette, hogy ha nem viszik el kivizsgálásra a gyereket, jelez a gyermekvédelem felé. Nem tudom, jelzett volna-e, de a fenyegetés működött. Igaz, ebben az esetben nem "klasszikus" elhanyagoló szülőkről volt szó, mindent meg akarnak adni a gyerekeknek (túlzottan is), de az anya homokba dugta a fejét, hogy az ő gyerekének nincs semmi baja. Ami az illeti, sajnos van, de amióta célzottan fejlesztik, sokat javult.
2022. okt. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez is elhanyagolás,a védőnőnek orvosnak jelentenie kéne
2022. okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy miért. Lúdtalp? Én elvittem a gyereket. Mit mondtak? Járjon sokat mezítláb, másik doki szerint ne járjon mezítláb, kicsi gyereknek úgysem írnak fel betétet, amúgy sincs cipő, amibe beleférne. Lúdtalptornát adtak, fent van a neten amúgy. A gyereknek meg lett mutatva, egyedül nem csinálja, nekem meg egyszerűen ez már nem fér bele, hogy minden nap ezen veszekedjek vele.

Gerincferdülés. Ja, az is van. Nekem is, anyám magasról tett rá, komoly fájdalmaim vannak. Emiatt én elvittem a gyereket. Kaptunk egy papírt, amin leírták hogy gerincferdülése van. Aha, ettől most jobb lett? Iskolába elvileg jár ki gyógytornász, ahova be van íratva a gyerek, azt mondja az egész óra elmegy azzal, hogy fegyelmez a tanár. Elvittem magánban, most már kb. 15.000 ft egy 20 perces egyéni, rendszeresen nem fér bele nekünk. Megmutatta a gyakorlatait, szerinted csinálja itthon a gyerek? Gyógyúszást kiírattam neki, bezárkózott az öltözőbe, ki nem megy, nem csinálja, hideg a víz. Az edző szerint alkalmatlan szülő vagyok. Én meg azt mondtam, én megpróbáltam, ennyi.

Logopédiai fejlesztés ki volt neki írva, nekem kellett volna délelőtt munkaidőben hordani a gyereket. Amúgy hordtam is egy időben, aztán kiírattam az sni-kódot, amivel az ovinak kellett volna gyógypedagógust hívni. Ja, nincs szakember. Értem, hát akkor most megint ki mulaszt itt?

A szemüveget nem értem amúgy. Jó, elég drága, de anélkül nem lát, nem tud megtanulni olvasni.

Lényegében a többi vizsgálat amit említettél tök felesleges. Sem a gerincferdülésen sem a lúdtalpon nem tudnak érdemben segíteni.

2022. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9, van olyan testi deformitás, ami pici gyerekkorban a megfelelő izmok erősítésével nagy mértékben csökkenthető.

És nem olyan egyszerű dologra gondoltam, mint a lúdtalp, hanem amit ha nem kezelnek, elhanyagolnak, akkor a súlyos pszichés terhen kívül nagyon előnytelen, fájdalmas, egészségtelen fizikai állapotba viszi a gyereket.

2022. okt. 12. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!