Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem viszi le a szemetet...

Miért nem viszi le a szemetet szó nélkül?

Figyelt kérdés

A kilenc éves lányunk feladata a szemét le vitel és az új szemeteszacskó elővétele.



Ez nem sok dolog, de gyakran olyan nehéz rávenni. Megmakacsolja magát és azt mondja nem viszi le, ebből gyakran lesz veszekedés, utána leviszi és maga sem érti miért veszekedtünk 20percet ha 1perc alatt letudja vinni a szemetet.



Miért nem viszi le szó nélkül vajon? A lány amúgy autista, nem tudom ez számít e jelen esetben.



köszönöm a válaszaitok


2022. okt. 25. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Kérdés: Miért nem viszi le szó nélkül vajon?

Válasz: A lány amúgy autista

2022. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiam nem autista, de nem csinálja meg a feladatát, ha nem szólók rá 😁
2022. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg ìgy èrzi, hogy kontollálja az élet bizonyos területèt, ès nem akarja, hogy más irànyìtsa.

Az én gyerekem is szokott ilyet. :5

2022. okt. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Mert lusti, mert nincs kedve, mert más érdekli éppen, mert Te mondod neki, mert lehet úgy mondod, ami nem az ő nyelvén szól, mert gyerek, mert hideg van és fúj a szél, mert dacos, mert keresi a hátárait?


Nagyon sok oka lehet. De leginkább azért mert gyerek és játszmázik. Válts te is játékmódot. Mondd el miért fontos levinni a szemetet, hogy ez mekkora segítség nektek, hogy miért kell kivenni a részét a házimunkaból, hogy mit tanulhat ebből,hogy milyen ügyes, amikor ezt meg teszi ezért meg azért. Ne parancsolni akarj.

2022. okt. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha rám szólnának, hogy "Julcsa, légy szíves most vidd le a szemetet", és nekem éppen akkor más dolgom/kedvem van, akkor én is veszekednék, hogy nem fogok azonnal ugrani, pedig se autista, se gyerek nem vagyok. Ha tiszta, egyértelmű a szabály, hogy az én feladatom levinni a szemetet, akkor egy 9 éves esetében az emlékeztető, hogy ma le kell vinni, teljesen rendben van, de szerintem inkább úgy, hogy "Julcsa, légy szíves ha befejezted amit most csinálsz, vidd le a szemetet", legalábbis magamból és a saját lányaimból kiindulva ez hatékonyabb módszer. De nem autista egyik gyerekem sem, szóval nem tudom, nála működhet-e ez az "előre megbeszéljük" módszer. Én már egészen kicsi koruktól kezdve így csinálom, és ők is megtanulták, hogy ha betartják, amit kérek, akkor utána békén vannak hagyva, és én is megtanultam, hogy ha reális időn belül kérem, akkor meg is fogják csinálni.
2022. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Lassan kamaszkorba ér. A kamaszoknál teljesen normális, hogy az ilyen apróbb feladatokat nem igazán lehet rájuk bízni vita nélkül. Elfelejti, de ha szólsz neki, nyilván épp valamit csinál, tehát nem akarja félbe hagyni, aztán megint elfelejti, megint szólsz, így ugráltatásnak érzi. Lehet elmélkedni, hogy kinek van igaza, de a kamaszok így működnek.


Célszerűbb kevesebb, de nagyobb projekteket bízni rá, mint autó lemosása, kerítésfestés, ablaktisztítás stb. De a "találjunk ki együtt valami emlékeztetőt, hogy ne nekem kelljen mindig szólni és ne érezd csicskáztatásnak" is működhet.

2022. okt. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2022. okt. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
Miért lenne kamu? Mert 7 évvel ezelőtt volt még egy család, akinek az ADHD-s gyereke nem akarta levinni a szemetet?!
2022. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8, szinte szó szerint ugyanaz a kérdés. Elég valószínű, hogy ugyanaz az ember tette föl.
2022. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

De mi a szitu amúgy?

Gizikének minden reggel le kell vinnie a szemetet, és ilyenkor problémázik? Vagy random időben szólsz neki, hogy Gizike, vidd le a szemetet most azonnal? Mert az utóbbi nettó szivatás, pláne ha autista gyerekről beszélünk. (38 éves vagyok, és én se azonnal viszem le a szemetet, ha megtelt, hanem csak ha amúgy is megyek valahová. Nem lesz baja a szemétnek, ha két órán keresztül még bent marad a lakásban.)

2022. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!