Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem viszi le a szemetet...

Miért nem viszi le a szemetet szó nélkül?

Figyelt kérdés

A nyolc éves fiúnknak a feladata a szemét le vitel és az új szemeteszacskó elővétele.


Ez nem sok dolog, de gyakran olyan nehéz rávenni. Megmakacsolja magát és azt mondja nem viszi le, ebből gyakran lesz veszekedés, utána leviszi és maga sem érti miért veszekedtünk 20percet ha 1perc alatt letudja vinni a szemetet.


Miért nem viszi le szó nélkül vajon? A fiú amúgy ADHD-s, nem tudom ez számít e jelen esetben.


köszönöm a válaszaitok!


2015. okt. 25. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Biztos, nem mindig van kedve hozzá. Az én gyerekeimnek is van feladatuk, de van amikor megcsinálom helyettük.Inkább leviszem egy perc alatt, és kihagyom a 20 perc veszekedést.Bár, én nem vagyok a szülői szigor mintaképe :) De nekem is van olyan napom, hogy nem.
2015. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
én nem csicskának szülök gyereket. nekem is állandóan voltak feladataim és gyűlöltem őket olyan veszekedések voltak hogy csak na. 12-13 évesen már elvárta az anyám az egész lakás takarítását mosást főzést! kinek volt kedve ehhez annyi idősen?? főképp 8 évesen?????? inkább élvezze a gyerekkort amíg lehet. az hogy néha meg van kérve valamire az egy dolog de hogy feladatokat kiadnak a szülők ettől kiakadok!! ha 1 perc a szemét ha nem! biztos megkérdezed a gyerektől hogy nehéz nehezedre esik??? na erre be lehet válaszolni hogy nem nem nehéz de akkor vidd le te!!
2015. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom nincs oda a feladatert. Én 40 vagyok, de kimondottan utálok minden, szemetessel kapcsolatos feladatot. Bízz rá valami mást térítés, asztal leszedese, ilyesmi, azt lehet hogy szívesebben csinálná. A szemétlevitel legyen a te dolgod
2015. okt. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

ez nem egy 8 éves feladata lenne.férjem se viszi le szó nélkül,mégis normális ember.

inkább olyasmi feladatot adj neki ami egy 8 évesnél beleillik a mindennapi rutinba,pl. tegye rendbe maga után minden regel az ágyát,vagy locsolja meg a virágot a saját szobájában.

2015. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én a fiaimat kérem meg hogy vigyék le szelektivbe azt a néhány papirt ami keletkezik.általában megteszik .


amugy ne feladat legyen a szemét levivés hanem simán csak kérd meg és ha megtete akkor dicsérd meg hogy milyen segitökész fiu ,ha nem teszi abol sem lesz baj .

2015. okt. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
gyereként én is utáltam hogy a fél lakást,ki kelett takaritanom,nem csak a saját szobámat illetve vasalnom kellet .
2015. okt. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Akkor ezek szerint a mi családunk valami elfajzott volt, mert ALAP volt, hogy segítünk anyának, nagyszüleinknek, már ovisként is (unokatesóim is!), nem kellett kérni, vagy ha mégis, nem dacoskodtunk, hogy nem az én dolgom, hanem igen, megyek!

Szerintem EZ lenne a normális, és ettől NEM csicska a gyerek, hanem megszokja, hogy mindenkinek vannak feladatai a ház körül, és felnőtt korára talán nem disznóólban fog élni.

2015. okt. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó!

Ne keverd a szezont a fazonnal. Nem ugyanaz segíteni, meg kihasználni a gyereket.

2015. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Hát tudod mit? Ha a gyerek ilyen kicsinek kényszerítve van akkor sokkal nagyobb az esély annak hogy felnőtt korára disznóólban fog élni! Mert ha ez most teher neki akkor felnőttként is annak fogja megélni!
2015. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szemetes a gyengém. Utálom kivinni én is, pedig max 3 percet vesz igénybe. ha esik nem viszem, ha hideg van nincs kedvem :D érthető, hogy egy 8 éves sincs oda érte. szerintem találj neki más feladatot :)
2015. okt. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!