Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 13 hónapos kisfiam pici kora...

13 hónapos kisfiam pici kora óta sokszor kikészit minket. Már betegségre gyanakodunk. Mit gondoltok? Többi lent

Figyelt kérdés
Kisfiam 35 hétre született. Pici korában még semmi gond nem volt vele. Ahogy nőtt, úgy lett egyre nehezebb. Sokszor kikészitett minket a sok nyuglodese, sírasa miatt. Minden mozgasfejlodest utolsó pillanatban kezdett csinálni. Most 13 honapos, de még nem jár. Feláll de elég instabil. Már azt hittem könnyebb lesz, de mostanság megint kikészit minket a nyuglodessel. Mindent akar, de semmi se jó. Ránutat dolgokra, tapsizik, pápázik. De nem beszél, csak fura hangokat ad. Mintha nem is igazán értené amit mondok neki. Nem azt mondom semmit nem ért, de gyanús nekem az értelmi képessége. Pl kérdezem hol van apa és néz rám (apa a fürdőben volt)
2022. nov. 1. 20:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem vagytok betegek, csak nem értetek a gyerekneveléshez. Van ilyen, szakirodalom használatával szokott javulni a helyzet, esetleg más tanácsadó bevonásával.
2022. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

De komolyan, disszertációt tartson?

Ez teljesen normális, semmi baja a gyermeknek.

Nyuglodik, mert akar valamit de nem tudja kifejezni te meg nem találod ki.

Hangokat ad. Majd beszélni is fog... Sose lattam még 13 honapos gyereket, aki beszélt volna.

2022. nov. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

1-es, marminthogy nem a Kerdezo meg a ferje beteg, hanem a gyerek, vagy ugy erted, hogy mindharman?


Jarnia meg nem kell tudnia, Kerdezo, azzal 1,5 eves koraig van ideje. Mit ertesz fura hangok alatt? Volt esetleg tobbszor megfazva? Mert ha igen, akkor a hallasat majd erdemes lehet figyelni.


Konyveket egyuttolvasva szokott mutogatni, hogy mi hol van?

2022. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%
A leírás alapján szerintem is inkább te vagy beteg, mint a gyerek, ha már választani kell. A legtöbb 13 hónapos még nem beszél és sokan nem is járnak. Ha te ennyitől kikészülsz, akkor tényleg lehet valami betegséged. Idegrendszeri.
2022. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Könyveket lapoz de azt nem mutogatja. A falon lévő matricákat mutatja állandó jelleggel. 20x elmondom hogy cica és stb. Nem szeret bújni. Pici kora óta sírós hisztis fajta. Ha elmentunk vele rokonokhoz, inkább hazajottunk, annyira megorult az idegen közegtől. Mi szeretettel fordulunk felé, de van az a pont mikor elgurul a gyógyszer. Az elmúlt 3 napban kb ez volt
2022. nov. 1. 21:10
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen rendben van korához képest. Ennyi idősen ne várd, hogy megértsen, vagy hogy beszéljen. Járni is ráér 18 hónapos koráig.
2022. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
En hiába olvasok könyvet egyébként.nem érdekli. Ha éneklek az igen .
2022. nov. 1. 21:12
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
A gyermeked koraszülött, tessék egyszer ahhoz korrigálni őt, másodszor lehet van egy kisebb fejletlen idegrendszere.. Neked meg nagyvalószínűséggel kevés türelmed, és gyanítom hozzá nemértésed.
2022. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
51%
Valószínűleg azért "nyűglődik",mert valami nem oké. Tán fáj neki valami folyamatosan. Orvoshoz vittétek? Mozgàsfejlesztésre? Vagy csak magatokat sajnáljátok amíg szemmel láthatóan a gyerek valamiért szenved?
2022. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem is konyvolvasasra gondoltam, az majd 2,5-3 eves kor kozott kezdi el lekotni oket, es akkor is eloszor inkabb a sokszines kep nagyon keves szoveggel. Arra gondoltam, hogyha mutogatsz a konyvben, akkor kiveti az ujjad, vagy ha ramutatsz, hogy eza cica, es kesobb megkerdezed, hogy hol a cica ugyanazon az oldalon, akkor ramutat, felismeri?
2022. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!