Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A nagyobbik gyermekem 13...

A nagyobbik gyermekem 13 hónapos. Megszületett a kistestvére és azóta nem lehet bírni vele. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kibírhatatlan. Ütlegel engem, a kistesót. Harap, miközben szoptatok, egész nap nyafog, nyivákol. Semmiben sem fogad szót, bármit mondok,mint a falra hányt borsó. Kicsit ki vagyok akadva, most bent van a járókában és torkaszakadtából üvölt, de máshogy nem tudom se pelenkázni, sem szoptatni a kicsit. Nagyon aggódom, hogy elvesztem a nagyfiam szeretetét, de lassan elfogy a cérna, és félő, hogy a legközelebbi csapkodásnál a kezére verek, pedig az eszemmel tudom, hogy ez a legrosszabb, amit tehetek. De akkor mit csináljak? Van valakinek tapasztalata?
2009. márc. 5. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hú!

Korai volt a kistesó.Féltékeny a "nagy" gyermek.

Próbálj minnél töbet játszani vele.Mikor alszik a baód,vagy ha fennt is van,hagyd a kiságyban,és játsz a nagyobbal.

Mikor rugdos,üt ne engedd.azt meg pláne ne,hogy a babát bántsa!!!!

Ha nincsen más megoldás üss egy kicsit a keze´re.

Próbáld megmagyarázni neki,hogy ö is tud segíteni a tesót altatni,babakocsiban tolni.A lányom nagyon szereti a babakocsiját tologatni.Minnél többet eggyütt lenni mindhárman,és a nagyobbal.Olvasssatok mesét,stb....

2009. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld bevonni a kistesó körli dolgokba. Kérd meg válasszon a kistesónak ruhát amit ráadsz. Kérd hogy segítsen megmosni a pici lábát a fürdetésnél. azt nem szabad hagyni hogy üssön fogd le a kezét, lábát nézz a szemébe és mond meg hogy ez fáj neked, nem szabad ...stb.A lényeg ne érezze azt hogy ki van rekesztve azért mert megjött a kistesó. Ja és a legfontosabb. Ha tudod bizd a párodra a picit és a naggyal menjetek el sétálni, játszótérre ...stb.
2009. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz lehet most a 13 hónaposnak, hidd el.Nálunk a középső már nem pici, 5 és fél éves, mégis nagyon féltékeny a picire...Tudtam is,hogy így lesz. Én már megkapom, hogy: "mert az Öcsikét jobban szereted, biztos!" stb. És ez nekem is nagyon fáj, mert én mindhármat imádom, csak sokszor a nagyobbak isszák meg a levét annak, ha a pici miatt ingerültebb vagyok, pl. náluk marad el egy-két beígért dolog, rájuk hangosan rászólok, ilyenek. Nagyon szeretgesd meg minden szabad percedben, hogy ne érezze, mekkora változás történt! Hiszen még Ő is pici! Gondoltad volna egy évvel ezelőtt, hogy eltelik pár hónap, lesz még egy babád, és akkor az első ott üvölt kétségbeesésében a járókában? Gondold végig, hogy milyen nehéz neki is.
2009. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tehetsz, hogy szereted őt akkor is, ha kibírhatatlan. Ne hibáztasd magad, a helyedben bárki ingerült lenne. Ingerültség ellen jó, ha néha tudsz egy kicsit magaddal is foglalkozni! Nálunk ugyanez volt a reakció a nagy részéről, megijesztett az agresszivitása, nem is nagyon tudtam kezelni. Tudtam, hogy nagyon szeretem őt, de neki semmi nem volt elég. Nem engedte a pozícióját, nemrég még egyedül volt, minden figyelem rá irányult.

Nem deviáns, tök normális. Akkor lenne baj, ha nem így viselkedne. Én tulajdonképpen jobban örültem, hogy az agresszióját kifelé élte meg és nem fordította maga ellen (visszahúzódás, dadogás, állandó cumizás stb.) Vedd gyakran ölbe, küldj neki gondolatban sokszor szeretetet (kis sziveket, rózsákat, rózsaszín fényt, amit gondolsz) Ha kibírod ezt az időszakot, meglátod, nagyon jól össze fognak nőni!

2009. márc. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!