Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Folyton ugráló autistának...

Folyton ugráló autistának hogy segíthetnék, hogy ne ugráljon olyan nagyon sokat?

Figyelt kérdés

2.5 éves és mikor ugrál, akkor nem tud semmire figyelni, de órákig tolja kifulladásig.

Vagy hagyjam, mert mint a trambulin fejleszti az agyat? Lehet gyógyítja magát a test egy kényszerrel?

Pedig ugrálunk is nagylabdán, stb. De ő folyton ugrálna.


2022. nov. 23. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én erről azzal beszélnék, ahová fejlesztésre viszitek. Nem hiszem, hogy itt bárki tudna neked ebben segíteni, mert nem szakemberek vannak itt.
2022. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, legközelebb megkérdezem. Csak érdekelne, hogy ahány fejlesztő, annyi ötlet, ahány gyerek, annyi probléma. Valaki kinőtte-e, vagy mivel segítettek rá. Sosem ül le, csak ha etetőszékbe teszem.
2022. nov. 23. 14:00
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg kerdezhetem hogyan kaptatok ilyen hamar diagnózist?

Mi külföldön vagyunk de varo listan vagyunk:( addig se fejlesztes se semmi

2022. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
2,5 évesen egészen biztosan nem diagnosztizalta senki autistanak
2022. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Itt 3 éves kortól engedik vizsgálatra a gyerekeket autizmus gyanú miatt. Kétszer is kell menni, hogy pontos eredmény legyen. A kérdezőmél gondolom gyanú van, nem diagnózis. A kérdéaben tényleg a fejlesztő tud segíteni, ő ismeri a gyermeket.


3-as válaszoló! Nálunk sokan magánba mennek neurológiai vizsgálatra és ha még nincs is diagnózis, de papírt kapnak fejlesztésre. Az ingyenes mellett lehet magánba fejlesztésre is vinni a gyermeket. Ne várjatok, mert a korai fejlesztés nagyon fontos.

2022. nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Off


5!


Nem mindenütt létezik maganorvosi ellátás. Pl én Hollandiában élek, itt sem létezik, mindenhova háziorvosi beutaló kell

2022. nov. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
6-os! Ott védőnő sincs vagy gyerekorvos? Mert itt a védőnő látja, hogy nem fejlődik és javasolja a vizsgálatot. Nem tudom máshol, hogy megy, de itt az orvos ad beutalót kérésre, főleg védőnői javaslatra. Sajnálom, ha máshol ez nem így van. Fontos lenne minden gyereknek a korai fejlesztés.
2022. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nincs konkrétan védőnő, de viheted tanacsadashoz hasonló helyre a csecsemőt. 1 év feletti gyerekekkel a háziorvos foglalkozik, házi gyermekorvos külön nincs így, oda is a sima háziorvos utána be a gyereket. Ad beutalot itt is az orvos, nem arról van szó, higy nem ad, csupán azt írtam, nincs mindenütt lehetőség maganorvosra
2022. nov. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre visszatérve, én úgy tudom, hogy az általános elv az, hogy ha nem zavar vele senkit, akkor hagyd ugrálni (vagy amivel éppen levezeti az őt érő fokozott stresszt). Ha valakit zavar, pl. zajos az ugrálás, akkor lehetőség szerint teremts megfelelő körülményeket hozzá (pl. szerezz be ugróasztalt, hangszigetelő szőnyeget, vidd át a másik szobába ugrálni). Ha ez nem megy, akkor érdemes csak megpróbálni visszafogni a dolgot, de gondolva arra, hogy a stressz levezetése a gyereknek szükséglete, amit valahogy ki kell elégíteni, valami mással.
2022. nov. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9 köszönöm szépen!

Többiek, bocsi hogy nem számozom. Magán úton vittem pszichológushoz,aki szerint szinte biztos hogy szenzoros és autizmussal társul, ezért korai fejlesztőbe járunk.

2022. nov. 23. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!